Adex Benchmark 2013

11/11/2015

Raport jest kompleksowym zestawieniem wydatków na reklamę online w Europie, który z perspektywy rozwoju kompetencji cyfrowych w firmach a także formułowania polityki promocji przedsiębiorstw w oparciu ogólnoeuropejskie inwestycje staje się wiarygodnym źródłem informacji dla marketerów. Od momentu startu badania w 2006 roku liczba krajów w nim uczestniczących wzrosła dwukrotnie. W tym roku raport IAB Adex […]

Raport jest kompleksowym zestawieniem wydatków na reklamę online w Europie, który z perspektywy rozwoju kompetencji cyfrowych w firmach a także formułowania polityki promocji przedsiębiorstw w oparciu ogólnoeuropejskie inwestycje staje się wiarygodnym źródłem informacji dla marketerów. Od momentu startu badania w 2006 roku liczba krajów w nim uczestniczących wzrosła dwukrotnie.

W tym roku raport IAB Adex Benchmark ujawnia, że wydatki reklamowe w internecie wzrosły o 11,9% do wartości 27,3 mld Euro w 2013 roku, i co ciekawe nie tylko rynki rozwijające się miały na to wpływ. Rynki dojrzałe, które skorzystały z innowacyjnych technologii stały się także siłą napędową tego wzrostu.

Top 10 rankingu – wzrost r./ r.

Rosja – 26,8%
Turcja – 24,3%
Słowacja – 17,3%
Wlk. Brytania – 16,2%
Węgry – 16,0%
Austria – 15,7%
Norwegia – 14,7%
Serbia – 13,4%
Włochy – 13,3%
Rumunia – 13,0%

Jeżeli chcesz otrzymywać publikacje IAB Polska jako pierwszy zapisz się do naszej bazy mailingowej

Informacja o przetwarzaniu danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska z siedzibą w Warszawie, ul. Puławska 39/77. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celu wysyłania Ci informacji o nowościach, aktualnych promocjach i ofertach branżowych za pomocą poczty elektronicznej. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia, lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdują się TUTAJ.