Raport Mobile 2018

10/22/2018

Raport Mobile 2018 jest podsumowaniem najważniejszych informacji dotyczących rynku mobilnego w Polsce.

Raport Mobile 2018  jest podsumowaniem kluczowych wyników z badania zrealizowanego w listopadzie 2017 roku, opatrzonym komentarzami partnerów badania oraz członków Grupy Roboczej IAB Polska Mobile.

Mobile to coraz bardziej dojrzały ekosystem. Wyniki ostatniego badania IAB Polska ukazują, że penetracja smartfonów wśród polskich internautów osiągnęła około 90%, intensyfikuje się korzystanie z usług w tych inteligentnych urządzeniach i otwierają się coraz większe możliwości marketingowe, nie tylko w obszarze komunikacji.

Po raz pierwszy zrealizowaliśmy badanie IAB Polska Mobile w grudniu 2012 roku, który był przełomowy dla nadwiślańskiego rynku, gdyż zniósł kluczową barierę rozwojową dla potencjalnych użytkowników, – cenę. Operatorzy telefonii komórkowej udostępnili w promocjach inteligentne urządzenia oraz wprowadzili do ofert stosunkowo atrakcyjne pakiety pozwalające na korzystanie z internetu. Od tamtej pory w kolejnych badaniach obserwujemy jak dynamicznie dojrzewa i ewoluuje ten rynek.

– komentuje Paweł Kolenda, Dyrektor ds. badań IAB Polska.

Zapraszamy do lektury!

Jeżeli chcesz otrzymywać publikacje IAB Polska jako pierwszy zapisz się do naszej bazy mailingowej

Informacja o przetwarzaniu danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska z siedzibą w Warszawie, ul. Puławska 39/77. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celu wysyłania Ci informacji o nowościach, aktualnych promocjach i ofertach branżowych za pomocą poczty elektronicznej. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia, lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdują się TUTAJ.

TAGI : 2018 | mobile | raport

Czytaj także