AtomStore nową firmą członkowską IAB Polska

AtomStore nową firmą członkowską IAB Polska

AtomStore to platforma e-commerce dla dużych i średnich sklepów internetowych, która pozwala elastycznie zarządzać ofertą i szybko skalować sprzedaż. System działa w modelu SaaS Enterprise i jest dedykowany każdemu modelowi biznesowemu – B2C, B2B oraz omnichannel. Rozwiązanie oferuje wszystko, co potrzebne w sklepie online w jednym miejscu.

IAB Polska to dla nas organizacja, która umożliwia nam podzielenie się swoim know-how w e-commerce z innymi firmami w branży digital. Budowanie środowiska rzetelnej wiedzy, opartej o polską rzeczywistość e-commerce – ze wszystkim jej niuansami i wyzwaniami – to dla nas ważna misja. Jak wiadomo, sprzedaż internetowa to złożony biznes, który wykracza poza standardowe ramy coraz mocniej. Dlatego tak ważne jest szukanie inspiracji w interdyscyplinarnych organizacjach. IAB Polska oddaje doskonale to podejście, dlatego zdecydowaliśmy się do nich dołączyć jako platforma e-commerce AtomStore. – komentuje Łukasz Plutecki, CEO AtomStore.

W strukturach IAB Polska jest aktualnie zrzeszonych ponad 230 firm członkowskich, reprezentujących podmioty działające w branży internetowej.

Jak dołączyć? Znajdź informacje TUTAJ.

Patronat: Konferencja #DataDrivenDOOH już 28 listopada

Patronat: Konferencja #DataDrivenDOOH już 28 listopada

  • Gdzie: Online lub Warszawa, Centrum Kreatywności Targowa
  • Kiedy: 28.11.2023 godz. 10:30 WWW: https://www.datadrivendooh.pl/
  • Za ile: bezpłatna

Otaczający nas świat jest zdominowany przez cyfrowe innowacje — dotyczy to każdego obszaru naszego życia. Od transformacji cyfrowej nie ma odwrotu, a kwestią najważniejszą pozostaje efektywne jej wykorzystanie.

Gromadzimy terabajty danych, których przetwarzanie stanowi nie lada wyzwanie. To dane są sercem komunikacji opartej na digitalu – także tej jego części, która na rynku mediów wrzuciła drugi bieg. To Digital OOH – najszybciej rosnący segment całego rynku reklamy Out-of-Home. Co to oznacza w praktyce? Jak Digital OOH na naszych oczach stał się Data-Driven Digital OOH?

W tym roku chcemy bliżej przyjrzeć się widowni. Chcemy spojrzeć na nią z perspektywy różnych graczy rynku – agencji, które obsługują klientów; firm technologicznych, które budują narzędzia i badaczy rynku, którzy przybliżą zachowania widowni – i odpowiedzieć na pytanie jaka jest współczesna widownia.

Zarejestruj się i dołącz do społeczności Data-Driven DOOH:

  • posłuchaj interesujących dyskusji o digitalu i komunikacji DOOH,
  • poznaj najnowsze trendy w komunikacji DOOH,
  • zapoznaj się z tworzeniem innowacyjnych wdrożeń w Digital OOH,
  • poznaj naturę nowoczesnej komunikacji oraz marketingu, opartych na narzędziach cyfrowych,
  • wysłuchaj gwiazd światowego formatu – tak blisko Ciebie jak nigdy dotąd,
  • zdobądź 20 punktów za udział w konferencji do recertyfikacji DIMAQ (DIMAQ to międzynarodowy standard kwalifikacji digital marketingowych)

Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą: Mats Rönne niezależny konsultant ds. marketingu, przewodniczący Outdoor Committee Sweden z wystąpieniem “OOH i crossmediowy pomiar widowni – szwedzkie doświadczenie” i Zuzanna Skalska z 360Inspiration – “Entropia – początek końca iluzji”.

Bądź z nami – tak jak lubisz. Online – przed ekranem swojego komputera lub stacjonarnie w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie wykorzystując dodatkowo możliwość networkingu. A wszystko całkowicie bezpłatnie.

https://www.datadrivendooh.pl/

Ogłaszamy aż 62 nominacje do nagród IAB MIXX Awards 2023

Ogłaszamy aż 62 nominacje do nagród IAB MIXX Awards 2023

Jury konkursu, w skład którego wchodzi grono ponad 70 ekspertów z różnych dziedzin marketingu cyfrowego, oceniało zgłoszenia pod kątem strategii, kreacji, wykonania, wykorzystania mediów, a także efektywności i zwrotu z inwestycji (ROI).  

Wprowadzona w ubiegłym roku przez IAB Polska zasada maksymalnej dwuletniej kadencji jurorów w kolejnych edycjach konkursu, przy jednoczesnym minimum 33% nowego składu każdego roku, genialnie się sprawdziła w mojej ocenie. Przede wszystkim obradom MIXX Awards absolutnie nie grozi wpadnięcie w rutynę, gdy na straży świeżego spojrzenia stało w tym roku blisko 45% składu nowych, acz niejednokrotnie bardzo doświadczonych jurorów. A jednocześnie ta grupa była z kolei bardzo dobrze wspierana i wprowadzana w specyfikę IAB MIXX Awards poprzez „stałych” jurorów tego konkursu, pomagając nadać ocenie znacznie szerszą perspektywę czasową i istotową. A czy były burze i spory? Ależ oczywiście, że tak! Wysokie napięcie, głębokie, ostre szpile i iskry leciały tu i ówdzie – wszak najlepsze prace w ogniu się wyłaniają i tu też nie mogło być inaczej. Co do samych zgłoszeń, to śmiało mogę stwierdzić, że polski digtial:  od kreacji, przez innowacyjność, aż po zaawansowanie technologiczne jest w jak najlepszej kondyncji. To jest po prostu naprawdę dobry miks/MIXX tego wszystkiego. Niejednokrotnie widzieliśmy wśród zgłoszonych prac pewnych kandydatów w wyścigu po najwyższe europejskie trofea, czego z całego serca im życzymy i mocno kibicujemy. Jestem przekonany, że nie pomyliliśmy się ani o trochę w wyborze i ocenie, za co całemu składowi jurorskiemu serdecznie dziękuję. A nominowanym i wszystkim zgłaszającym się do konkursu IAB MIXX Awards życzę dalszego, tak odważnego wytyczania nowych ścieżek polskiego digitalu w 2024 – powiedział Daniel Czok, Dyrektor Marketingu LG Electronics Polska, przewodniczący Jury konkursu IAB MIXX Awards 

IAB MIXX Awards 2023 kierowany był zarówno do agencji, domów mediowych jak i reklamodawców, niezależnie od wielkości organizacji czy budżetu kampanii. Warunkiem wzięcia udziału było zrealizowanie projektu wykorzystującego przynajmniej jeden kanał digital. W konkursie uwzględniono 16 kategorii, w tym dwie nowe: Artificial Intelligence oraz Offline Digitizing. Zgłaszający szczególnie aktywnie ubiegali się o wyróżnienia w kategoriach: Best Use of Social Media, Brand Awareness & Positioning, Content Marketing oraz MIXX for Good Purpose. Sposród 224 zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu kampanii jury wyłoniło 45 kampanii, które otrzymały 62 nominacje. Szczegółowe zestawienie nominowanych kampanii znajduje się pod linkiem poniżej. 

Podczas gali, która odbędzie się 5 grudnia w Warszawie, poza nagrodami dla kampanii, zostaną również przyznane statuetki dla: Reklamodawcy Roku, Agencji Roku oraz Domu Mediowego Roku. Kapituła wyłoni laureatów w kategoriach: Człowiek Roku oraz Nagroda Specjalna IAB Polska za całokształt dokonań. Zwieńczeniem IAB MIXX Awards 2023 będzie nagroda Best in Show, dla kampanii, która zdobędzie najwięcej punktów za zdobyte nagrody w tym minimum jedno złoto. 

Konkurs IAB MIXX Awards jest dla nas okazją do wyróżnienia tych, którzy wprowadzają innowacyjne i skuteczne rozwiązania w marketingu cyfrowym. Nominacje do tegorocznej edycji pokazują, że branża ta jest dynamiczna i niezwykle kreatywna. Serdecznie zapraszam na galę, która z pewnością dostarczy wielu emocji i inspiracji – powiedział Włodzimierz Schmidt, prezes zarządu IAB Polska   

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do uczestnictwa w gali, która odbędzie się w hotelu Westin, 5 grudnia, start godz. 19:00.

Do grona firm członkowskich IAB Polska dołącza Enyo

Do grona firm członkowskich IAB Polska dołącza Enyo

Enyo to agencja marketingowa o szerokim spektrum kompetencji, ze szczególnym naciskiem na obszary brand advocacy, BTL, digital i strategię. W Enyo opieramy się na danych, ale to, co nas napędza, to pasja do tworzenia historii, które łączą i zapadają w pamięć. Enyo korzysta ze strategicznego podejścia wspieranego badaniami i danymi, aby skupić się na kluczowych wskaźnikach efektywności (KPI) swoich klientów. Agencja stawia na długotrwałe partnerstwa z klientami, koncentrując się na łączeniu celów marketingowych i biznesowych.
Dla Enyo partnerstwo to nie tylko współpraca, ale też wspólne podejmowanie wyzwań i odkrywanie nowych możliwości.

Rozkwit sztucznej inteligencji, której wpływ obserwujemy w niemal każdym zakamarku naszego życia, nie mógłby mieć miejsca bez solidnych, tradycyjnych fundamentów. Dostęp do aktualnej wiedzy oraz zgrany zespół stanowią klucz do sukcesu. Z dumą dołączamy do grona organizacji, które wspólnie kształtują nowy wymiar branży marketingowej. – Kacper Osiecki, Managing Partner, Enyo.

W strukturach IAB Polska jest aktualnie zrzeszonych ponad 230 firm członkowskich, reprezentujących podmioty działające w branży internetowej.

Jak dołączyć? Znajdź informacje TUTAJ.

Patronat: Konferencja Reklamuję Etycznie 23 Algorytmy zmiany

Patronat: Konferencja Reklamuję Etycznie 23 Algorytmy zmiany

Czego możecie się spodziewać?
• Rozmów na ważne tematy
• Solidnej dawki aktualnej wiedzy
• Stawiania odważnych, trudnych pytań
• Doborowej stawki ekspertek i ekspertów
• Prezentacji najnowszych publikacji, analiz i raportów Rady Reklamy
• Dyskusji z autorami naszych publikacji

Najważniejsze tematy konferencji
• Czy AI skonsumuje nasz świat?
• Ludzka inteligencja i sztuczna inteligencja – scenariusze dla naszego świata
• Etyka we władzy algorytmów?
• Reklama dźwignią zmiany w transformacji ekonomicznej?
• Transparentność i etyka przekazu
• Język kreujący świat – archetypy społeczne i kulturowe w reklamie

Panelistami i panelistkami wydarzenia będą między innymi: prof. Andrzej Dragan, dr Katarzyna Bąkowicz, dr Dominika Kaczorowska-Spychalska, dr Tomasz Rożek, dr Katarzyna Kasia, Tomasz Raczek, Olga Drenda, Jan Wróbel, prof. Jan Kreft, prof. Bolesław Rok, Artur Kurasiński.

Moderację wzięli w swoje ręce Magdalena Rigamonti, Anna Piekutowska, Patrycjusz Wyżga, Agnieszka Gozdyra, Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin, Anna Wittenberg, dr Tomasz Terlikowski.

Rejestracja jest otwarta! Wystarczy jeden klik! Liczba bezpłatnych miejsc ograniczona.

Więcej informacji na stronie: Algorytmy zmiany

Pomysłodawcą i organizatorem konferencji jest Rada Reklamy, organizacja pozarządowa non-profit. Rada Reklamy jest organizacją, która stworzyła i zarządza pierwszym w Polsce systemem samoregulacji w obszarze reklamy. Tworzymy, chronimy i promujemy standardy etycznej reklamy. W ramach działań statutowych organizujemy działania edukacyjne skierowane do przedsiębiorców i konsumentów w ramach projektu GENETYCZNI

Adex 2023’H1: Reklama online nadal z dwucyfrowym tempem wzrostu (IAB Polska/PwC AdEx)

Adex 2023’H1: Reklama online nadal z dwucyfrowym tempem wzrostu (IAB Polska/PwC AdEx)

Po pierwszym kwartale roku 2023, w którym odnotowano indeks wzrostu na poziomie prawie 14%, reklama online utrzymała dwucyfrowe tempo rozwojowe. W drugim kwartale wyniosło ono bowiem prawie 11%, co przełożyło się na dynamikę w całym półroczu na poziomie 12%.

Ogólny obraz rynku nie uległ zmianie – dominuje reklama graficzna (obejmująca statyczny display oraz wideo), pozyskująca 42% udziału i wyprzedzająca SEM, stanowiący jedną trzecią tortu reklamowego online. Prawie wszystkie formaty odnotowały dodatnie wskaźniki wzrostu, poza komunikacją e-mail marketingową, która odnotowała niewielki spadek.
Biorąc pod uwagę podział branżowy – ranking reklamodawców nie uległ istotnym zmianom. Kolejność na ścisłym podium pozostała taka sama, zdominowana przez zdecydowanego lidera w postaci „handlu”. Największe wzrosty odnotowały: „farmaceutyki, leki” oraz „motoryzacja”.

Szczegółowe dane na Infografice. 

O BADANIU

IAB AdEx jest cyklicznym badaniem służącym do mierzenia wydatków na reklamę internetową. Projekt realizuje IAB Polska wspólnie z PwC od 2007 roku, a jego wyniki stały się standardem rynkowym i są bazą dla innych analiz dotyczących wydatków reklamowych.

W badaniu biorą udział wszystkie wiodące firmy internetowe, jednak wyniki nie wyczerpują pełni wydatków reklamowych w internecie ze względu na duże zróżnicowanie i mnogość małych oraz średnich podmiotów na rynku. Za wydatki reklamowe uznano budżety firm przeznaczane na zakup powierzchni reklamowej w internecie. Na wydatki te składają się zarówno przychody uczestników badania uzyskane z tytułu sprzedaży powierzchni reklamowej, jak i prowizje agencji z tego tytułu. Wydatki ujęte w badaniu mogą mieć zarówno charakter gotówkowy, jak i barterowy.

W badaniu uwzględniono przychody następujących podmiotów: Agora, Burda Media, Cormedia, CS Group (szacowane), Dentsu Aegis, Facebook (częściowo szacowane), Freshmail, GK Digitree Group, Google – wyszukiwarka, reklama kontekstowa, YT, GDN i mobile (częściowo szacowane), GroupM, Grupa Allegro, Grupa Pracuj, Grupa Wirtualna Polska, Grupa ZPR Media, Havas Media, IDG, IPG Mediabrands, LEADR, Lowe Media, NetSprint, Novem, OLX, OMD, Polsat-Interia, Polska Press Grupa, Publicis Groupe, Ringier Axel Springer Polska, Społeczności, Ströer Digital, TVN, TVP. Szacunki oparte są na danych PwC, IHS oraz Gemius.

Dane zbierano do 19 października 2023 r.

Więcej informacji o badaniu na: iabadex.pl