Weź udział w badaniu nt. komunikacji marketingowej online. Wypełnij ankietę IAB Polska

07/10/2019
IAB Polska zaprasza do udziału w badaniu dotyczącym komunikacji marketingowej online. Ankietę kierujemy do przedstawicieli wszystkich podmiotów szeroko pojętego rynku interaktywnego. Badanie pozwoli dostosować nasze działania edukacyjne do realnych potrzeb i przyczynić się do zwiększenia efektywności komunikacji marketingowej działających na polskim rynku firm. Jeśli jesteś przedstawicielem reklamodawcy, wydawcy, domu mediowego, agencji reklamowej, agencji PR, sieci reklamy internetowej […]

IAB Polska zaprasza do udziału w badaniu dotyczącym komunikacji marketingowej online. Ankietę kierujemy do przedstawicieli wszystkich podmiotów szeroko pojętego rynku interaktywnego. Badanie pozwoli dostosować nasze działania edukacyjne do realnych potrzeb i przyczynić się do zwiększenia efektywności komunikacji marketingowej działających na polskim rynku firm.

Jeśli jesteś przedstawicielem reklamodawcy, wydawcy, domu mediowego, agencji reklamowej, agencji PR, sieci reklamy internetowej lub influencerem, zapraszamy udziału w  badaniu. Jeśli nie należysz do tego grona, ale obszar marketingu online i jego rozwój jest dla Ciebie interesujący, jeśli znasz osoby reprezentujące powyższe specjalizacje, podaj zaproszenie dalej.

Celem badania jest poznanie Twojej opinii o znaczeniu i skuteczności poszczególnych elementów komunikacji marketingowej w internecie, a także ocena zrozumienia mechanizmów działania i zbadanie powszechności korzystania z narzędzi marketingu online przez polskie firmy. Dzięki Twojemu wkładowi będziemy mogli dostosować działania edukacyjne IAB do realnych potrzeb i przyczynić się do zwiększenia efektywności komunikacji marketingowej działających na polskim rynku firm.

Wypełnij ankietę

Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmie mniej niż 10 minut. Badanie trwa do 31 lipca 2019. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Czytaj także

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Gaming to mainstream, to nie opinia a fakt. Najnowsze dane potwierdzają rosnące zainteresowanie grami wśród osób praktycznie w każdym wieku; 65% Polaków powyżej 16. roku życia gra w gry przynajmniej raz w tygodniu, a 88% dzieci w przedziale wiekowym 9-15 gra lub ogląda gry wideo. Gaming staje się strategicznym kanałem komunikacji dla marek. IAB Polska jest patronem honorowym wydarzenia.

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

Odsetek polskich internautów, którzy kupują online rośnie – obecnie wynosi on 79%. Na polskich stronach zakupy robi 75%, a na zagranicznych – 30%. Po raz pierwszy autorzy raportu przyjrzeli się również zjawisku social-commerce. Jak wynika z danych, za pośrednictwem social mediów kupuje na razie jedynie 19%, nie jest to więc wciąż bardzo popularna forma zakupów. Partnerami merytorycznymi wydania są Polskie Badania Internetu oraz Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Content marketing, badany w Polsce zaledwie od kilku lat, nieustannie zdobywa coraz więcej zwolenników, przekształcając się w istotny element strategii firm. Trzeci z kolei raport Stowarzyszenia Content Marketing Polska rzuca światło na dynamikę tego sektora, jego rosnący potencjał, ale także wyzwania, przed którymi stoi. Już 60% firm deklaruje, że wdrożyło strategię contentmarketingową, ale jednocześnie 57% przyznaje, że nie ma narzędzi do mierzenia jej efektywności. Czy zatem rosnąca inwestycja w content marketing idzie w parze z jego profesjonalizacją? Partnerami badania byli: IAB Polska, SAR, IAA, BCC, SocialPress.