Patronat: Nowa edycja poradnika o marketingu aplikacji mobilnych

09/07/2023
Agencja digital marketingu Up&More, opracowała nową wersję poradnika marketingu aplikacji mobilnych. To kompleksowy dokument opisujący krok po kroku działania, jakie należy podjąć, aby skutecznie wypromować aplikację na rynku. IAB Polska objął publikację patronatem honorowym.

Rynek aplikacji mobilnych

Popyt generowany przez aplikacje mobilne nigdy dotychczas nie był tak duży. Wg raportu data.ai “ 2023 State of Mobile” czas spędzony w aplikacjach sięga już 5 godzin na najważniejszych rynkach na świecie. Usługi mobilne biją rekordy, a konsumenci w ujęciu globalnym pobierają ponad 485 000 aplikacji na minutę. Jak w takich ekstremalnych warunkach zaplanować promocję swojej aplikacji?

Odpowiedź na to pytanie znajduje się w najnowszej wersji poradnika aplikacji mobilnych od ekspertów z Up&More. Skierowany do marketerów dokument pokazuje krok po kroku, jak przygotować aplikację do wypuszczenia na rynek, jakie działania marketingowe zaplanować przy pozyskiwaniu zaangażowanych użytkowników oraz o czym pamiętać, aby utrzymać uwagę odbiorców po instalacji.
Co zawiera poradnik?

Poradnik został podzielony został na trzy części w zależności od fazy:

  • Przygotowanie do startu, gdzie kluczowe jest opracowanie planu marketingowego
  • Zdobywanie pozycji rynkowej, a więc prowadzenie kampanii, analityka, dobór mediów i narzędzi
  • Utrzymanie użytkownika, czyli zestaw działań maksymalizujących zaangażowanie;

Jak optymalnie działać na rynku aplikacji mobilnych?

– Nowa edycja poradnika oparta jest przede wszystkim o doświadczenia naszego zespołu w marketingu aplikacji. Zwracamy uwagę na kluczowe elementy przed uruchomieniem aplikacji, w fazie pozyskiwania użytkowników oraz w końcowej fazie, czyli powracalności (retencji). Z poradnika skorzysta zarówno startup budujący nową aplikację mobilną, jak i dojrzała aplikacja mobilna szukająca nowych kanałów promocji czy próbująca poukładać na nowo analitykę – mówi Tomasz Starzyński, managing partner w Up&More, pomysłodawca poradnika.

Poradnik można pobrać bezpłatnie ze strony: https://appmore.pl

Czytaj także

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Gaming to mainstream, to nie opinia a fakt. Najnowsze dane potwierdzają rosnące zainteresowanie grami wśród osób praktycznie w każdym wieku; 65% Polaków powyżej 16. roku życia gra w gry przynajmniej raz w tygodniu, a 88% dzieci w przedziale wiekowym 9-15 gra lub ogląda gry wideo. Gaming staje się strategicznym kanałem komunikacji dla marek. IAB Polska jest patronem honorowym wydarzenia.

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

Odsetek polskich internautów, którzy kupują online rośnie – obecnie wynosi on 79%. Na polskich stronach zakupy robi 75%, a na zagranicznych – 30%. Po raz pierwszy autorzy raportu przyjrzeli się również zjawisku social-commerce. Jak wynika z danych, za pośrednictwem social mediów kupuje na razie jedynie 19%, nie jest to więc wciąż bardzo popularna forma zakupów. Partnerami merytorycznymi wydania są Polskie Badania Internetu oraz Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Content marketing, badany w Polsce zaledwie od kilku lat, nieustannie zdobywa coraz więcej zwolenników, przekształcając się w istotny element strategii firm. Trzeci z kolei raport Stowarzyszenia Content Marketing Polska rzuca światło na dynamikę tego sektora, jego rosnący potencjał, ale także wyzwania, przed którymi stoi. Już 60% firm deklaruje, że wdrożyło strategię contentmarketingową, ale jednocześnie 57% przyznaje, że nie ma narzędzi do mierzenia jej efektywności. Czy zatem rosnąca inwestycja w content marketing idzie w parze z jego profesjonalizacją? Partnerami badania byli: IAB Polska, SAR, IAA, BCC, SocialPress.