Patronat IAB: Spicy Mobile publikuje raport „We are connected”

11/25/2020
Tegoroczny raport Spicy Mobile jest już dostępny. Publikacja, przygotowana pod hasłem „We are connected”, stanowi odpowiedź na pytania o pozycję mobile’a na rynku mediów i w strategiach biznesowych firm.

Co roku Spicy Mobile przygotowuje raport branżowy, w którym podsumowuje najważniejsze zmiany w marketingu mobilnym i wyznacza trendy na kolejny rok. Tegoroczna publikacja nie mogła pozostać obojętna wobec gwałtownych zmian na rynku mediów i szybkiego rozwoju e-commerce. Składa się na nią wiedza i doświadczenie blisko 30 ekspertów reprezentujących świat reklamy, handlu internetowego, technologii marketingowych (MarTech), badań i nauki. Honorowy patronat nad raportem „We are connected” objął Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

„Wydarzenia z początku roku przyspieszyły transformację cyfrową. Aby oddać charakter tej zmiany, tegoroczny raport przygotowaliśmy pod hasłem We are connected. Pokazujemy w nim, jak konsumenci korzystają z różnych urządzeń, jak mobile przejmuje nasze kolejne doświadczenia, a także jak wpływa na inne kanały. Odpowiadamy też na najważniejsze pytanie, jak marki i wydawcy mogą docierać do migrujących między różnymi kanałami i urządzeniami użytkowników” – podkreśla Artur Zawadzki, członek zarządu Spicy Mobile.

W przygotowanie raportu zaangażowało się 25 firm, m.in. wydawcy medialni (RMF FM, TVN Media), sieci handlowe i platformy e-commerce (Agata SA, Bonami.pl, Ikea, Żabka), agencje i domy mediowe (LiquidThread, Media Direction OMD, Media On, Mindshare, Initiative, Spark Foundry, VMLY&R, Wavemaker), środowisko naukowe i firmy doradcze (Uniwersytet SWPS, PwC), a także dostawcy rozwiązań technologicznych (OmniConsole, One Horizon, Performance Media, Proxi.cloud, Sales Tube). Nie zabrakło również głosu ze strony przedstawicieli PBI oraz Gemius w temacie nowego badania cross-mediowego Mediatel, które obejmuje pasywny pomiar konsumpcji internetu, telewizji oraz radia.

Raport „We are connected” można pobrać bezpłatnie ze strony >>

Publikacja jest także dostępna w wersji drukowanej w nakładzie 1000 egzemplarzy. W formie dodatku zostały do niej dołączone wyniki badania zrealizowanego przez Spicy Mobile na przełomie lipca i sierpnia br. wśród blisko 100 osób odpowiedzialnych za planowanie i realizację kampanii reklamowych.

„Odpowiedzi, które otrzymaliśmy, pokazują wyraźnie, jak w wyniku lockdownu zmienił się rynek reklamowy w Polsce oraz oczekiwania samych reklamodawców. Wniosek jest jeden – nawet w obliczu kryzysu firmy nie mogą sobie pozwolić na rezygnację z działań marketingowych wspierających sprzedaż” – dodaje Tomasz Kąkol, dyrektor sprzedaży w Spicy Mobile.

Raport „We are connected” to już czwarta publikacja tego typu, której wydawcą jest Spicy Mobile. Wcześniej agencja przygotowała przegląd trendów na rynku mobilnym „Mobile is spicy” (2017), a także raporty „Big Data & Mobile”(2018) oraz „Aplikacje mobilne” (2019). Wszystkie wydawnictwa ukazały się pod honorowym patronatem IAB Polska. Z ramienia Spicy Mobile za redakcję i koordynację projektu odpowiada agencja Szmalec PR.

***

Spicy Mobile to agencja komunikacji mobilnej oraz twórca pierwszej w Polsce platformy marketingu aplikacji mobilnych dedykowanej reklamodawcom i wydawcom – Mobigate. Firma realizuje kampanie reklamowe na powierzchni przekraczającej 700 mln odsłon miesięcznie, a także oferuje zaawansowane rozwiązania technologiczne i badawcze dedykowane kanałowi mobile. W 2018 r. w ramach struktur agencji powstała marka Just Run App – nowy podmiot dedykowany promocji aplikacji m-commerce.

Czytaj także

Raport Strategiczny Internet 2022/2023 IAB Polska już dostępny

Raport Strategiczny Internet 2022/2023 IAB Polska już dostępny

Przez ostatni rok polska branża komunikacji marketingowej skonfrontowała się z wyzwaniami postpandemicznej rzeczywistości oraz niepewnością geopolityczną i ekonomiczną. Mimo to rynek reklamowy odnotował dwucyfrowy wzrost. Podsumowanie kluczowych wydarzeń i trendów minionego roku oraz prognozy na rok 2023 prezentujemy w opublikowanym właśnie Raporcie Strategicznym Internet 2022/2023. 

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Dwa niezwykłe dni Forum IAB 2023 za nami. Podczas konferencji ponad 120 wybitnych ekspertów z dziedziny marketingu, nauki i biznesu podzieliło się strategiami efektywnego prowadzenia biznesu w trudnych czasach. W czasie wydarzenia miał także premierę Raport Strategiczny Internet 2022/2023. Tegoroczna edycja Forum IAB odbyła się w dniach 30-31 maja w warszawskich Złotych Tarasach i tradycyjnie zgromadziła ponad 1000 osób.