Sesja „Taxation of the digital economy – current challenges” odbędzie się 6 grudnia (poniedziałek), w godzinach 12:00-13:00 (czasu polskiego, UTC + 1) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (przewidziana jest również transmisja na platformie Zoom). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja.
Opis panelu wraz z możliwością zapisania się na wydarzenie dostępny jest tutaj >>>
Sektor cyfrowy, który tworzy wysoką wartość dodaną dla gospodarki, jest poddawany coraz większej presji regulacyjnej. Tworzone i aktualizowane są normy prawne dot. prywatności, przepływu danych osobowych i nieosobowych, praw autorskich i kwestii audiowizualnych. Wszystko to, by urzeczywistnić jednolity rynek cyfrowy w UE. Wśród przyjętych w ciągu ostatnich lat w Unii Europejskiej przepisów są zarówno takie, które zyskały aprobatę biznesu, ale też takie, które uważa się za nieprzystosowane do zmieniającego się dynamicznie krajobrazu technologicznego, czy szkodzące innowacjom i urzeczywistnieniu jednolitego rynku cyfrowego w UE.
Jednym z wielu przykładów dot. nowych norm jest kwestia opodatkowania gospodarki cyfrowej. W obliczu negatywnych skutków pandemii COVID-19 na światową gospodarkę, rozwiązanie kwestii sprawiedliwego opodatkowania gospodarki cyfrowej przybrało na znaczeniu. W ramach prac na forum OECD osiągnięto porozumienie w tej kwestii, a Unia Europejska wypracowała własne rozwiązania, ale je wstrzymała. Czy to oznacza, że skończył się legislacyjny chaos? Czy porozumienie OECD jest wystarczające?
Wraz z ekspertami ze świata biznesu, przedstawicielami administracji publicznej i świata nauki chcemy wspólnie zastanowić się nad pożądanymi kierunkami regulacji, tak aby sprzyjały innowacjom i nie spowodowały spadku konkurencyjności.
Udział w dyskusji wezmą:
- Łukasz Kuśmierz, Ministerstwo Finansów
- Petra Wikström, Schibsted
- Agnieszka Wnuk, MDDP Group
- Włodzimierz Schmidt, IAB Polska – moderator panelu
Rejestracja jest wymagana, aby wziąć udział w spotkaniu i uzyskać dostęp do interaktywnego harmonogramu IGF. Odbywa się za pośrednictwem strony internetowej IGF.
O IGF 2021:
Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021 odbędzie się 6-10 grudnia 2021 r. w Katowicach.
Polska została wybrana na organizatora tegorocznego Szczytu i za jego organizację odpowiada KPRM.
Program wydarzenia to ponad 300 różnych aktywności, a wśród nich warsztaty, otwarte fora dyskusyjne, sesje grupowe i networkingowe.
W Szczycie Cyfrowym może wziąć udział każdy, bezpłatnie. Wystarczy zarejestrować się TUTAJ.
W związku z tym, iż Szczyt ma charakter wielostronnego, otwartego i międzynarodowego Forum, uczestniczyć w nim mogą wszyscy zainteresowani jego tematyką.
Do zobaczenia w Katowicach na #IGF2021!
Więcej informacji o Szczycie Cyfrowym ONZ – IGF 2021 mogą Państwo znaleźć na stronie: www.igf2021.pl