IAB Polska organizatorem panelu dyskusyjnego w ramach IGF 2021

11/16/2021
W ramach „Dnia Zero” ogólnoświatowego Forum Zarządzania Internetem (IGF), którego gospodarzem jest Organizacja Narodów Zjednoczonych, IAB Polska organizuje panel dyskusyjny dotyczący kwestii opodatkowania gospodarki cyfrowej.

Sesja „Taxation of the digital economy – current challenges” odbędzie się 6 grudnia (poniedziałek), w godzinach 12:00-13:00 (czasu polskiego, UTC + 1) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (przewidziana jest również transmisja na platformie Zoom). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja.

Opis panelu wraz z możliwością zapisania się na wydarzenie dostępny jest tutaj >>>

Sektor cyfrowy, który tworzy wysoką wartość dodaną dla gospodarki, jest poddawany coraz większej presji regulacyjnej. Tworzone i aktualizowane są normy prawne dot. prywatności, przepływu danych osobowych i nieosobowych, praw autorskich i kwestii audiowizualnych. Wszystko to, by urzeczywistnić jednolity rynek cyfrowy w UE. Wśród przyjętych w ciągu ostatnich lat w Unii Europejskiej przepisów są zarówno takie, które zyskały aprobatę biznesu, ale też takie, które uważa się za nieprzystosowane do zmieniającego się dynamicznie krajobrazu technologicznego, czy szkodzące innowacjom i urzeczywistnieniu jednolitego rynku cyfrowego w UE.

Jednym z wielu przykładów dot. nowych norm jest kwestia opodatkowania gospodarki cyfrowej. W obliczu negatywnych skutków pandemii COVID-19 na światową gospodarkę, rozwiązanie kwestii sprawiedliwego opodatkowania gospodarki cyfrowej przybrało na znaczeniu. W ramach prac na forum OECD osiągnięto porozumienie w tej kwestii, a Unia Europejska wypracowała własne rozwiązania, ale je wstrzymała. Czy to oznacza, że skończył się legislacyjny chaos? Czy porozumienie OECD jest wystarczające?

Wraz z ekspertami ze świata biznesu, przedstawicielami administracji publicznej i świata nauki chcemy  wspólnie zastanowić się nad pożądanymi kierunkami regulacji, tak aby sprzyjały innowacjom i nie spowodowały spadku konkurencyjności.

Udział w dyskusji wezmą:

  • Łukasz Kuśmierz, Ministerstwo Finansów
  • Petra Wikström, Schibsted
  • Agnieszka Wnuk, MDDP Group
  • Włodzimierz Schmidt, IAB Polska – moderator panelu

Rejestracja jest wymagana, aby wziąć udział w spotkaniu i uzyskać dostęp do interaktywnego harmonogramu IGF. Odbywa się za pośrednictwem strony internetowej IGF.

O IGF 2021:

Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021 odbędzie się 6-10 grudnia 2021 r. w Katowicach.

Polska została wybrana na organizatora tegorocznego Szczytu i za jego organizację odpowiada KPRM.

Program wydarzenia to ponad 300 różnych aktywności, a wśród nich warsztaty, otwarte fora dyskusyjne, sesje grupowe i networkingowe.

W Szczycie Cyfrowym może wziąć udział każdy, bezpłatnie. Wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

W związku z tym, iż Szczyt ma charakter wielostronnego, otwartego i międzynarodowego Forum, uczestniczyć w nim mogą wszyscy zainteresowani jego tematyką.

Do zobaczenia w Katowicach na #IGF2021!

Więcej informacji o Szczycie Cyfrowym ONZ – IGF 2021 mogą Państwo znaleźć na stronie: www.igf2021.pl

Czytaj także

Raport Strategiczny Internet 2023/2024 IAB Polska już dostępny

Raport Strategiczny Internet 2023/2024 IAB Polska już dostępny

W roku 2023 rynek reklamy cyfrowej w Polsce przyspieszył tempo
rozwojowe w porównaniu do roku wcześniejszego, a jego wartość
zwiększyła się o ponad 870 mln zł, osiągając poziom prawie 7,8 mld zł.
Internet wciąż jest kluczowym motorem napędowym rynku mediów
odpowiadającym w roku 2023 za ponad dwie trzecie wzrostu całego
segmentu komunikacji.

Short social video. Nowa publikacja IAB Polska

Short social video. Nowa publikacja IAB Polska

Zapraszamy do pobrania poradnika Short social video przygotowanego przez ekspertów z Grupy Roboczej Social Media IAB Polska. Publikacja zawiera praktyczne porady dotyczące tworzenia tej formy wideo, jej miejsca w strategii mediowej marek, wskaźników efektywnosći oraz aspektów prawnych. W publikacji znajdziemy także szereg case studies oraz komentarze i porady ekspertów.

Patronat IAB Polska: AI Create Warsaw: AI & Creativity

Patronat IAB Polska: AI Create Warsaw: AI & Creativity

AI CREATE to globalna inicjatywa profesjonalistów z całego świata. Została stworzona przez weteranów branży kreatywnej, eventowej oraz produkcyjnej z Hiszpanii i Singapuru. Edycja warszawska zaplanowane na 16 maja posiada patronat honorowy IAB Polska.