IAB Polska organizatorem panelu dyskusyjnego w ramach IGF 2021

11/16/2021
W ramach „Dnia Zero” ogólnoświatowego Forum Zarządzania Internetem (IGF), którego gospodarzem jest Organizacja Narodów Zjednoczonych, IAB Polska organizuje panel dyskusyjny dotyczący kwestii opodatkowania gospodarki cyfrowej.

Sesja „Taxation of the digital economy – current challenges” odbędzie się 6 grudnia (poniedziałek), w godzinach 12:00-13:00 (czasu polskiego, UTC + 1) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (przewidziana jest również transmisja na platformie Zoom). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja.

Opis panelu wraz z możliwością zapisania się na wydarzenie dostępny jest tutaj >>>

Sektor cyfrowy, który tworzy wysoką wartość dodaną dla gospodarki, jest poddawany coraz większej presji regulacyjnej. Tworzone i aktualizowane są normy prawne dot. prywatności, przepływu danych osobowych i nieosobowych, praw autorskich i kwestii audiowizualnych. Wszystko to, by urzeczywistnić jednolity rynek cyfrowy w UE. Wśród przyjętych w ciągu ostatnich lat w Unii Europejskiej przepisów są zarówno takie, które zyskały aprobatę biznesu, ale też takie, które uważa się za nieprzystosowane do zmieniającego się dynamicznie krajobrazu technologicznego, czy szkodzące innowacjom i urzeczywistnieniu jednolitego rynku cyfrowego w UE.

Jednym z wielu przykładów dot. nowych norm jest kwestia opodatkowania gospodarki cyfrowej. W obliczu negatywnych skutków pandemii COVID-19 na światową gospodarkę, rozwiązanie kwestii sprawiedliwego opodatkowania gospodarki cyfrowej przybrało na znaczeniu. W ramach prac na forum OECD osiągnięto porozumienie w tej kwestii, a Unia Europejska wypracowała własne rozwiązania, ale je wstrzymała. Czy to oznacza, że skończył się legislacyjny chaos? Czy porozumienie OECD jest wystarczające?

Wraz z ekspertami ze świata biznesu, przedstawicielami administracji publicznej i świata nauki chcemy  wspólnie zastanowić się nad pożądanymi kierunkami regulacji, tak aby sprzyjały innowacjom i nie spowodowały spadku konkurencyjności.

Udział w dyskusji wezmą:

  • Łukasz Kuśmierz, Ministerstwo Finansów
  • Petra Wikström, Schibsted
  • Agnieszka Wnuk, MDDP Group
  • Włodzimierz Schmidt, IAB Polska – moderator panelu

Rejestracja jest wymagana, aby wziąć udział w spotkaniu i uzyskać dostęp do interaktywnego harmonogramu IGF. Odbywa się za pośrednictwem strony internetowej IGF.

O IGF 2021:

Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021 odbędzie się 6-10 grudnia 2021 r. w Katowicach.

Polska została wybrana na organizatora tegorocznego Szczytu i za jego organizację odpowiada KPRM.

Program wydarzenia to ponad 300 różnych aktywności, a wśród nich warsztaty, otwarte fora dyskusyjne, sesje grupowe i networkingowe.

W Szczycie Cyfrowym może wziąć udział każdy, bezpłatnie. Wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

W związku z tym, iż Szczyt ma charakter wielostronnego, otwartego i międzynarodowego Forum, uczestniczyć w nim mogą wszyscy zainteresowani jego tematyką.

Do zobaczenia w Katowicach na #IGF2021!

Więcej informacji o Szczycie Cyfrowym ONZ – IGF 2021 mogą Państwo znaleźć na stronie: www.igf2021.pl

Czytaj także

Patronat: Konferencja #DataDrivenDOOH już 28 listopada

Patronat: Konferencja #DataDrivenDOOH już 28 listopada

#DataDrivenDOOH to najważniejsze wydarzenie 2023 roku dotyczące rozwoju cyfrowego OOH i jego widowni. Pomiary, definicje, standardy – a wszystko podane w atrakcyjnej formie przez najlepszych ekspertów. W tym roku będziemy rozmawiać o tym, jak w kontekście tego młodego medium definiować i parametryzować widownię – aby spełniać oczekiwania naszych klientów z jednej strony i być pełnoprawnym członkiem cross-mediowego świata reklamy z drugiej. IAB Polska objął konferencję patronatem honorowym.

Ogłaszamy aż 62 nominacje do nagród IAB MIXX Awards 2023

Ogłaszamy aż 62 nominacje do nagród IAB MIXX Awards 2023

Jury IAB MIXX Awards po ocenie 224 zgłoszeń wyłoniło listę nominacji do nagród za najlepsze wykorzystanie środowiska cyfrowego w kampaniach reklamowych. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali 5 grudnia. W tym roku – o złote, srebrne i brązowe statuetki – w 16 kategoriach konkursowych ubiega się 45 kampanii, które uzyskały 62 nominacje do nagród.