Do grona firm członkowskich IAB Polska przystępuje Bluecloud Interactive

10/29/2021
Do grona firm członkowskich IAB Polska przystąpiła agencja Bluecloud Interactive.

O Bluecloud: Uzyskanie intuicyjnej wiedzy o tym, kim jesteś, komu służysz, gdzie się pojawiasz i jak się rozwijasz, jest być może najbardziej niezawodnym sposobem zapewnienia trwałego sukcesu Twojej firmy. Internet to dynamiczne środowisko. Zbierając na bieżąco dane i obserwując zmiany społeczne, możemy zdecydować, gdzie należy być i jaki przekaz zbudować dla grupy celowej.

Aby iść naprzód, potrzebujesz zarówno marketingu, jak i innowacji. Marka jest najpotężniejszym atutem Twojej firmy. Doświadczenie marki, które jest kluczowe w jej komunikacji, wynika z jej tożsamości, esencji, unikalnych obietnic, cech, wartości, kultury – wyrażonych na stronie internetowej, w logo i hasłach promocyjnych.

Pomagamy w ocenie i badaniach typu market research, zajmujemy się zarządzaniem ewolucją marki, budowaniem świadomości, odświeżeniem marki m.in. wdrożeniu pozytywnego experience’u na całej ścieżce zakupowej konsumenta.

Razem z naszymi fantastycznymi pracownikami w Bluecloud Interactive posiadamy wieloletnie doświadczenie w organizacji i planowaniu kampanii promocyjnych online. Odpowiadamy za strategie promocji i komunikacji oraz interaktywne kreacje i innowacje. Zarządzamy zespołami kreatywnymi, działami social media, teamami produkcji interaktywnej, filmowej, content marketingowej, budujemy doświadczenia w martechu i omnichannelu.
Kompetencje, które budowałem przez ostatnie 15 lat w niestandardowych działaniach e-marketingowych w takich obszarach jak: viral marketing/WoMM, Guerilla, social media, performance, event marketing, BTL/ATL, chcemy wykorzystać i razem z naszym zespołem i z IAB rozwinąć w Polsce dziedzinę, jaką jest experience marketing. Customer experience staje się kluczową dziedziną budującą przewagę na rynku, i aby świadczyć tego typu usługi a klienci chcieliby je kupować, trzeba wspólnie wyedukować nasz rynek. Posiadanie kompetencji w wymienionych obszarach jest niezbędne, aby budować dla firm i marek holistyczną strategię komunikacji online na potrzeby omnichannel marketing i dlatego, z jednej strony chcemy razem z IAB tworzyć i rozwijać polskie kompetencje w takich obszarach jak social media, a z drugiej strony polskiemu rynkowi reklamy trzeba pilnie pomóc zrozumieć rynek usług experience marketingowych. Customer Experience (CX), user experience (UX), brand experience (BX) to dziedziny, które należy w Polsce rozwijać i pogłębiać wiedzę na ich temat.
Mamy nadzieję razem z IAB wnieść do polskiego krajobrazu digital marketingowego nową jakość i nowe spojrzenie na marketing, który już niedługo oparty będzie głównie na technologii i narzędziach typu CDP. Branża reklamowa nie może jednak zapomnieć, że BX to nie tylko martech i narzędzia, to nie tylko performance, budowanie pozytywnych doświadczeń oparte jest przede wszystkim na kreatywności, o czym też przy okazji chcemy wszystkim przypomnieć.

– komentuje Piotr, Chief Experience Officer w Bluecloud Interactive.

W strukturach IAB Polska jest aktualnie zrzeszonych już ponad 230 firm członkowskich, reprezentujących podmioty działające w branży internetowej. Więcej informacji TUTAJ.

Jak przystąpić do IAB Polska?

Czytaj także

Patronat: Konferencja #DataDrivenDOOH już 28 listopada

Patronat: Konferencja #DataDrivenDOOH już 28 listopada

#DataDrivenDOOH to najważniejsze wydarzenie 2023 roku dotyczące rozwoju cyfrowego OOH i jego widowni. Pomiary, definicje, standardy – a wszystko podane w atrakcyjnej formie przez najlepszych ekspertów. W tym roku będziemy rozmawiać o tym, jak w kontekście tego młodego medium definiować i parametryzować widownię – aby spełniać oczekiwania naszych klientów z jednej strony i być pełnoprawnym członkiem cross-mediowego świata reklamy z drugiej. IAB Polska objął konferencję patronatem honorowym.

Ogłaszamy aż 62 nominacje do nagród IAB MIXX Awards 2023

Ogłaszamy aż 62 nominacje do nagród IAB MIXX Awards 2023

Jury IAB MIXX Awards po ocenie 224 zgłoszeń wyłoniło listę nominacji do nagród za najlepsze wykorzystanie środowiska cyfrowego w kampaniach reklamowych. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali 5 grudnia. W tym roku – o złote, srebrne i brązowe statuetki – w 16 kategoriach konkursowych ubiega się 45 kampanii, które uzyskały 62 nominacje do nagród.