Criteo przystępuje do grona firm członkowskich IAB Polska

12/13/2021
Do grona firm członkowskich IAB Polska przystąpiło Criteo - globalna firma technologiczna dostarczająca wiodącą ogólnoświatową platformę Commerce Media.

2 700 członków zespołu Criteo pracuje wspólnie z 22 tysiącami reklamodawców i tysiącami wydawców na całym świecie. Wykorzystują największy na świecie zbiór danych o zakupach konsumentów dzięki któremu możliwe jest zwiększanie sprzedaży klientów Criteo. Tworząc godny zaufania i skuteczny przekaz reklamowy Criteo dostarcza bogatszych doświadczeń każdemu konsumentowi jednocześnie wspierając sprawiedliwy i otwarty Internet. Umożliwia dzięki temu odkrywanie nowych produktów, innowacje i możliwość wyboru.

– Media i świat reklamy ewoluują w błyskawicznym tempie. Wymagania techniczne i nowe regulacje zmieniają się nieustannie. W tym kontekście marketerzy bazują na godnych zaufania i skutecznych narzędziach marketingowych, aby efektywnie komunikować się z konsumentami. Właściciele mediów polegają na odpornych na wyzwania przyszłości metodach monetyzowania swojego inventory. Dzięki technologii Criteo, dostępowi do 1st party data, naszemu zespołowi oraz innowacyjnemu DNA Criteo jest gotowe, aby odegrać swoją rolę w kształtowaniu reklamy internetowej w otwartym Internecie. Wiemy, że nie jest to możliwe w pojedynkę. – mówi Lech Piekarski, Senior Manager, Criteo.

– To jeden z wielu powodów dla którego dołączamy dzisiaj do IAB Polska. Wierzymy, że dzisiaj jest to ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, aby wszyscy uczestnicy rynku działali wspólnie, porozumieli się i tworzyli innowacje dla lepszej przyszłości branży. W Criteo jesteśmy zdeterminowani, aby odegrać istotna rolę na tym polu poprzez współpracę w ramach IAB Polska. – dodaje.

W strukturach IAB Polska jest aktualnie zrzeszonych ponad 220 firm członkowskich, reprezentujących podmioty działające w branży internetowej. Więcej informacji TUTAJ.

Czytaj także

Social Media 2023 – pierwsza edycja raportu Gemius, PBI i IAB Polska już dostępna

Social Media 2023 – pierwsza edycja raportu Gemius, PBI i IAB Polska już dostępna

Charakterystyka użytkowników polskich platform social mediowych, wnikliwy opis najważniejszych graczy oraz przegląd rynku reklamowego mediów społecznościowych. Do rąk czytelników trafiła właśnie pierwsza edycja raportu Social Media 2023, powstałego na bazie danych z badań gemiusAdReal oraz Mediapanel. Raport, który w przekrojowy sposób opisuje polskie social media, jest wynikiem współpracy firmy Gemius z Polskimi Badaniami Internetu oraz Grupą Roboczą Social Media przy IAB Polska. 

Raport Strategiczny Internet 2022/2023

Raport Strategiczny Internet 2022/2023

W 2022 roku wartość rynku reklamowego online wzrosła o przeszło 615 mln zł, co przełożyło się na dynamikę wzrostu sięgającą 10%. Tym samym rynek osiągnął wartość ponad 6,8 mld zł (badanie IAB Polska/PwC AdEx). Podsumowanie tego roku, analizy ekspertów oraz prognozy dotyczące dynamicznego rozwoju branży internetowej kompleksowo przedstawia najnowszy Raport Strategiczny Internet 2022/2023, wydany przez IAB Polska.