Common Ad Transport Standard (CATS). Standard żądań reklamowych non-bidding otwarty na komentarze

04/09/2020
IAB Tech Lab, niezależne, międzynarodowe konsorcjum badawczo-rozwojowe, opublikowało do publicznego komentowania CATS, czyli nowy standard w realizacji żądań reklamowych niepodlegających licytacji (non-bidding). Zachęcamy do zapoznania się z dokumentacją i zgłaszania swoich uwag.

Nowy standard został opracowany jako uzupełnienie OpenRTB, który obejmuje transakcje typu Real Time Bidding. Jak wyjaśnia prezes IAB Tech Lab, Dennis Buchheim: “Celem CATS jest umożliwienie kupującym, sprzedawcom i pośrednikom dzielenia się między sobą metadanymi zgodnymi z zasadami prywatności w bardziej spójny sposób”.

CATS ma wiele zastosowań dla wydawców, serwerów reklamowych, platform podaży i popytu w zakresie przesyłania informacji i żądań reklamy.

Jak dodaje Amit Shetty, Senior Director, Product Management  w IAB Tech Lab, który kierował pracami Grupy Roboczej ds. Cyfrowego Wideo: „CATS będzie szczególnie korzystny dla obsługi formatów wideo i został zaprojektowany do współpracy z VAST. W VAST 4.1 ustandaryzowaliśmy makra, aby pomóc w żądaniach reklam. Ponieważ jednak rośnie potrzeba wysyłania większej liczby informacji (ciągi zgód, adresy URL do kontroli bezpieczeństwa marki), potrzebujemy bardziej niezawodnego mechanizmu do obsługi wszystkich transakcji wideo. CATS wraz z AdCOM (Advertising Common Object Model) stanowią nowy standard.”

CATS jest otwarty na publiczne komentarze do 24 kwietnia b.r.

Więcej o CATS na stronie: https://iabtechlab.com/standards/cats/

Specyfikacja CATS: https://iabtechlab.com/wp-content/uploads/2020/03/CATS-Common-Ad-Transport-Standard-public-comment.pdf

Uwagi i komentarze można kierować bezpośrednio do IAB Tech Lab:

Amit Shetty
Senior Director, Product Management
support@iabtechlab.com

Czytaj także

Creative Business Network by Filmteractive 11.10.2023, Centrum Kreatywności Targowa, Warszawa

Creative Business Network by Filmteractive 11.10.2023, Centrum Kreatywności Targowa, Warszawa

Nawiązywanie relacji biznesowych, wymiana wiedzy, kreatywność. Creative Business Network to wydarzenie skierowane do kadry zarządzającej i właścicieli firm z szeroko rozumianego cyfrowego sektora kreatywnego. Dla osób poszukujących nowych partnerów do dalszego rozwoju biznesu. W 2023 roku motywem przewodnim będzie współpraca europejska. Uczestnikom przybliżone zostaną sektory kreatywne Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii. Spotkanie odbędzie się w Centrum Kreatywności Targowa przy ul. Targowej 56 w Warszawie. IAB Polska jest partnerem wydarzenia.

Patronat: Twój pierwszy milion ze strategią SEO&Content — jak monetyzować działania marketingowe w biznesie | Darmowy webinar

Patronat: Twój pierwszy milion ze strategią SEO&Content — jak monetyzować działania marketingowe w biznesie | Darmowy webinar

Cube Group & SEMSTORM & WhitePress zapraszają na bezpłatny webinar. Chcesz poznać genialne sposoby na zwiększenie sprzedaży dzięki działaniom SEO&Contentu? Już 27 września o 10:00 zarezerwuj swój czas w kalendarzu na bezpłatny webinar organizowany przez Cube Group, SEMSTORM i WhitePress. Zebraliśmy ekspertów z branży, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat monetyzowania działań marketingowych. Jesteśmy patronem honorowym wydarzenia.