Clear Channel Poland nową firmą członkowską IAB Polska

06/13/2023
Clear Channel Poland dołączył do grona firm członkowskich IAB Polska.

Clear Channel Poland jest polskim oddziałem światowego lidera reklamy zewnętrznej. Od ponad 20 lat zapewnia skuteczną komunikację marek z konsumentami.  W swoim portfolio posiada ogólnopolską sieć nośników klasycznych, digitalowych oraz reklamę tranzytową. Poprzez sukcesywny rozwój jakościowej sieci nośników digital w przestrzeni miejskiej i Galeriach Premium oraz wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, stale optymalizuje swoją ofertę zapewniając precyzyjne, elastyczne i szybkie dotarcie do pożądanej widowni, i realizację celów reklamodawców.

Oczy całej branży Out Of Home skierowane są w stronę Digital Out Of Home, czyli najdynamiczniej rozwijającego się segmentu, który będzie kluczowym motorem wzrostu w nadchodzących latach. Clear Channel Poland ma szczęście czerpać z wiedzy i doświadczeń 23 innych rynków, na których działa Clear Channel International. Sytuację segmentu Digital Out Of Home w Polsce, wraz ze wskazaniami Publicis Group dotyczącymi wzrostu udziału nośników digitalowych w przychodach reklamowych z 15,5% w 2021 r. do 19,4% w 2022 r. zestawiamy z doświadczeniami z rynków zagranicznych np. Finlandii i Wielkiej Brytanii gdzie ten udział wynosi 60-70%. Chcemy się tym dzielić i w ten sposób przyczyniać do szybszego rozwoju całej branży oraz kształtowania standardów na rynku Digital Out Of Home w Polsce. Postępująca digitalizacja zasobów w połączeniu z rozwojem technologii, automatyzacją, zaawansowanymi danymi i analizami grup odbiorców sprawiają, że rynek polski jest w ważnym momencie wymagającym edukacji, dialogu i wymiany doświadczeń między podmiotami działającymi w branży. IAB zapewnia tę przestrzeń Filip Hołowczyc, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu, Clear Channel Poland.

W strukturach IAB Polska jest aktualnie zrzeszonych ponad 230 firm członkowskich, reprezentujących podmioty działające w branży internetowej. 

Jak dołączyć? Znajdź informacje TUTAJ.

Czytaj także

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Gaming to mainstream, to nie opinia a fakt. Najnowsze dane potwierdzają rosnące zainteresowanie grami wśród osób praktycznie w każdym wieku; 65% Polaków powyżej 16. roku życia gra w gry przynajmniej raz w tygodniu, a 88% dzieci w przedziale wiekowym 9-15 gra lub ogląda gry wideo. Gaming staje się strategicznym kanałem komunikacji dla marek. IAB Polska jest patronem honorowym wydarzenia.

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

Odsetek polskich internautów, którzy kupują online rośnie – obecnie wynosi on 79%. Na polskich stronach zakupy robi 75%, a na zagranicznych – 30%. Po raz pierwszy autorzy raportu przyjrzeli się również zjawisku social-commerce. Jak wynika z danych, za pośrednictwem social mediów kupuje na razie jedynie 19%, nie jest to więc wciąż bardzo popularna forma zakupów. Partnerami merytorycznymi wydania są Polskie Badania Internetu oraz Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Content marketing, badany w Polsce zaledwie od kilku lat, nieustannie zdobywa coraz więcej zwolenników, przekształcając się w istotny element strategii firm. Trzeci z kolei raport Stowarzyszenia Content Marketing Polska rzuca światło na dynamikę tego sektora, jego rosnący potencjał, ale także wyzwania, przed którymi stoi. Już 60% firm deklaruje, że wdrożyło strategię contentmarketingową, ale jednocześnie 57% przyznaje, że nie ma narzędzi do mierzenia jej efektywności. Czy zatem rosnąca inwestycja w content marketing idzie w parze z jego profesjonalizacją? Partnerami badania byli: IAB Polska, SAR, IAA, BCC, SocialPress.