Zmiany w plikach cookie i start projektu Rearc

04/15/2020
Wraz z nadchodzącymi zmianami w plikach cookie i innych identyfikatorach stron trzecich, IAB US i IAB Tech Lab zainicjowało projekt Rearc. Jego celem jest przemyślenie i przebudowa marketingu cyfrowego w taki sposób, by nadal realizował swoje założenia, a jednocześnie adresował obecne wyzwania i potrzeby w zakresie prywatności konsumentów i personalizacji.

Projekt ma charakter globalny, zostali do niego zaproszeni członkowie IAB Tech Lab, lokalnych oddziałów IAB, organizacje branżowe, a także firmy niezrzeszone.

IAB Polska powołało Grupę Zadaniową Rearc, w ramach której będą:

  • prowadzone dyskusje wokół nadchodzących zmian,
  • gromadzone pomysły, potrzeby, wyzwania – zwłaszcza w odniesieniu do naszej lokalnej specyfiki,
  • wypracowywane wspólne stanowiska oraz omawiane dokumenty i specyfikacje rozwiązań.

W celu bliższego zapoznania się z projektem i jego celami, zachęcamy do zapoznania się ze stroną Rearc, a także wysłuchanie webinara prowadzonego przez Jordana Mitchella, SVP – Identity, Data and Privacy w IAB Tech Lab.

Pytania oraz zgłoszenia do Grupy Zadaniowej Rearc przy IAB Polska prosimy o kierowanie do Małgorzaty Walendziewskiej (m.walendziewska@iab.org.pl).

Czytaj także

Social Media 2023 – pierwsza edycja raportu Gemius, PBI i IAB Polska już dostępna

Social Media 2023 – pierwsza edycja raportu Gemius, PBI i IAB Polska już dostępna

Charakterystyka użytkowników polskich platform social mediowych, wnikliwy opis najważniejszych graczy oraz przegląd rynku reklamowego mediów społecznościowych. Do rąk czytelników trafiła właśnie pierwsza edycja raportu Social Media 2023, powstałego na bazie danych z badań gemiusAdReal oraz Mediapanel. Raport, który w przekrojowy sposób opisuje polskie social media, jest wynikiem współpracy firmy Gemius z Polskimi Badaniami Internetu oraz Grupą Roboczą Social Media przy IAB Polska. 

Raport Strategiczny Internet 2022/2023

Raport Strategiczny Internet 2022/2023

W 2022 roku wartość rynku reklamowego online wzrosła o przeszło 615 mln zł, co przełożyło się na dynamikę wzrostu sięgającą 10%. Tym samym rynek osiągnął wartość ponad 6,8 mld zł (badanie IAB Polska/PwC AdEx). Podsumowanie tego roku, analizy ekspertów oraz prognozy dotyczące dynamicznego rozwoju branży internetowej kompleksowo przedstawia najnowszy Raport Strategiczny Internet 2022/2023, wydany przez IAB Polska.