Yieldbird dołącza do grona firm członkowskich IAB Polska

07/18/2019
Do grona firm członkowskich IAB Polska dołącza Yieldbird – firma specjalizująca się zwiększaniu przychodów z reklam w modelu programmatic.

Do grona firm członkowskich IAB Polska dołącza Yieldbird – firma specjalizująca się zwiększaniu przychodów z reklam w modelu programmatic.

Yieldbird dostarcza usługi i produkty adtechowe dla wydawców internetowych. Zarządzając i optymalizując powierzchnię reklamową, firma maksymalizuje zyski wydawców poprzez skuteczny pricing, zaawansowane raportowanie oraz wykorzystanie machine-learning. Yieldbird jest Certyfikowanym przez Google Partnerem Wydawców oraz może się pochwalić wyróżnieniem w rankingu Technology Fast 50 Central Europe Deloitte w 2017 i 2018 roku. Działa globalnie, współpracując z ponad 250 wydawcami z 30 krajów.

Po 10 lat działalności i stałego rozwoju, chcemy aktywnie zaangażować się w ważny proces tworzenia standardów branży. Na co dzień pomagamy wydawcom radzić sobie z licznymi wyzwaniami, jakie stawiane są przed nimi każdego dnia: pricing, zwiększanie viewability,  RODO czy też przygotowanie do zmiany typu aukcji Google. Wierzymy, że szersze dzielenie się naszymi doświadczeniami oraz czynny udział w dyskusjach mogą przyczynić się do budowania coraz to lepszych rozwiązań i produktów oraz popularyzacji rozwiązań programatycznych wśród wydawców internetowych.

Bartłomiej Chmiel, Managing Director

W strukturach IAB Polska jest aktualnie zrzeszonych już ponad 230 firm członkowskich, reprezentujących podmioty działające w branży internetowej.

Czytaj także

Raport Strategiczny Internet 2022/2023 IAB Polska już dostępny

Raport Strategiczny Internet 2022/2023 IAB Polska już dostępny

Przez ostatni rok polska branża komunikacji marketingowej skonfrontowała się z wyzwaniami postpandemicznej rzeczywistości oraz niepewnością geopolityczną i ekonomiczną. Mimo to rynek reklamowy odnotował dwucyfrowy wzrost. Podsumowanie kluczowych wydarzeń i trendów minionego roku oraz prognozy na rok 2023 prezentujemy w opublikowanym właśnie Raporcie Strategicznym Internet 2022/2023. 

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Dwa niezwykłe dni Forum IAB 2023 za nami. Podczas konferencji ponad 120 wybitnych ekspertów z dziedziny marketingu, nauki i biznesu podzieliło się strategiami efektywnego prowadzenia biznesu w trudnych czasach. W czasie wydarzenia miał także premierę Raport Strategiczny Internet 2022/2023. Tegoroczna edycja Forum IAB odbyła się w dniach 30-31 maja w warszawskich Złotych Tarasach i tradycyjnie zgromadziła ponad 1000 osób.