Włodzimierz Schmidt panelistą konferecji „Internet Rzeczy – Polska Przyszłości”

06/24/2019
2 lipca odbędzie się, organizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji konferencja pt. „Internet Rzeczy – Polska Przyszłości”.

2 lipca odbędzie się, organizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji konferencja pt. „Internet Rzeczy – Polska Przyszłości”. Prezes Zarządu IAB Polska – Włodzimierz Schmidt weźmie udział w jednym z paneli dyskusyjnych wydarzenia.

Konferencja odbędzie się w Centrum Konferencyjnym MsMermaid przy ul. Wioślarskiej 8 w Warszawie. Jej celem jest mobilizacja samorządów do podejmowania inwestycji uwzględniających rozwiązania IoT i otwarcia się na współpracę z biznesem i instytutami naukowymi we współtworzeniu tych rozwiązań.

Panel dyskusyjny  z udziałem Włodzimierz Schmidta nosi tytuł “IoT  – na tym da się zarobić” i jest zaplanowany w godzinach 11:35-12:25.

Pozostali paneliści:

  • Waldemar Buda, Wiceminister Inwestycji i Rozwoju;
  • Paweł Borys, Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju;
  • Tomasz Andrukiewicz, Prezydent Miasta Ełk;
  • Marcin Wolski, Startup Billon Group,

Udział w konferencji jest otwarty i bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja. Zgłoszenia należy kierować na adres: sekretariat.dzd@mc.gov.pl.

Czytaj także

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Gaming to mainstream, to nie opinia a fakt. Najnowsze dane potwierdzają rosnące zainteresowanie grami wśród osób praktycznie w każdym wieku; 65% Polaków powyżej 16. roku życia gra w gry przynajmniej raz w tygodniu, a 88% dzieci w przedziale wiekowym 9-15 gra lub ogląda gry wideo. Gaming staje się strategicznym kanałem komunikacji dla marek. IAB Polska jest patronem honorowym wydarzenia.

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

Odsetek polskich internautów, którzy kupują online rośnie – obecnie wynosi on 79%. Na polskich stronach zakupy robi 75%, a na zagranicznych – 30%. Po raz pierwszy autorzy raportu przyjrzeli się również zjawisku social-commerce. Jak wynika z danych, za pośrednictwem social mediów kupuje na razie jedynie 19%, nie jest to więc wciąż bardzo popularna forma zakupów. Partnerami merytorycznymi wydania są Polskie Badania Internetu oraz Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Content marketing, badany w Polsce zaledwie od kilku lat, nieustannie zdobywa coraz więcej zwolenników, przekształcając się w istotny element strategii firm. Trzeci z kolei raport Stowarzyszenia Content Marketing Polska rzuca światło na dynamikę tego sektora, jego rosnący potencjał, ale także wyzwania, przed którymi stoi. Już 60% firm deklaruje, że wdrożyło strategię contentmarketingową, ale jednocześnie 57% przyznaje, że nie ma narzędzi do mierzenia jej efektywności. Czy zatem rosnąca inwestycja w content marketing idzie w parze z jego profesjonalizacją? Partnerami badania byli: IAB Polska, SAR, IAA, BCC, SocialPress.