Włodzimierz Schmidt moderatorem panelu podczas konferencji “Akt o Usługach Cyfrowych a regulator internetu w Polsce”

08/16/2022
Już 8 września CH Beck organizuje konferencję poświęconą ważnemu dla branży online zagadanieniu: Akt o Usługach Cyfrowych a regulator internetu w Polsce. Włodzimierz Schmidt, Prezes IAB Polska będzie moderatorem panelu dyskusyjnego drugiej części konferencji.

3 panele dyskusyjne, 19 prelegentów, 6h praktycznej wiedzy

W dniu 5.7.2022 r. Parlament Europejski uchwalił Rozporządzenie Akt o Usługach Cyfrowych (Digital Services Act). To najważniejszy od ponad 20 lat akt prawny, dotyczący prowadzenia działalności gospodarczej w Internecie. Ma on szczególne znaczenie dla użytkowników internetowych, przedsiębiorców oraz platform internetowych jako dostawców usług cyfrowych.

W trakcie konferencji Akt o Usługach Cyfrowych a regulator internetu w Polsce, w ramach trzech paneli, eksperci będą dyskutowali oraz prezentowali swoje poglądy w następujących obszarach:

  1. Praktyka współpracy regulatorów z rynkiem internetowym.
  2. Akt o Usługach Cyfrowych – szanse i zagrożenia dla branży internetowej.
  3. Zwalczanie nielegalnych treści, bezpieczny e-commerce oraz transparentna reklama internetowa – wyzwania przy wdrażaniu obowiązków.

Panel dyskusyjny Akt o Usługach Cyfrowych – szanse i zagrożenia dla branży internetowej.

Wlodzimierz Schmidt, prezes zarządu IAB Polska, będzie moderatorem panelu dyskusyjnego drugiej części konferencji: Akt o Usługach Cyfrowych – szanse i zagrożenia dla branży internetowej. Panel odbędzie się o w godzinach 13:45 – 14:45.

Uczestnikami panelu będą:
• Katarzyna Araczewska (Zastępca Dyrektora Departamentu Ochrony Zbiorowych Interesów Konsumentów, UOKIK)
• Magdalena Brzeska (Polskie Stowarzyszenie Marketingu SMB)
• mec. Witold Chomiczewski (Izba Gospodarki Elektronicznej)
• Andrzej Dulka (Prezes, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji)
• Michał Kanownik (Prezes, Związek Cyfrowa Polska)
• Teresa Wierzbowska (Prezes, Związek Pracodawców Prywatnych Mediów Lewiatan)

Konferencja odbędzie się 8 września w warszawskim Hotelu Intercontinental, możliwy jest również udział online.

IAB Polska jest głównym partnerem wydarzenia. Przedstawiciele firm członkowskich IAB Polska otrzymują 15% rabatu na udział w wydarzeniu. Aby uzyskać kod rabatowy prosimy o kontakt z Anną Garwolińską: a.garwolińska@iab.org.pl

Szczegółowe informacje, program oraz zapisy na konferencję: https://bit.ly/3yLLFh4

Czytaj także

Raport Strategiczny Internet 2022/2023 IAB Polska już dostępny

Raport Strategiczny Internet 2022/2023 IAB Polska już dostępny

Przez ostatni rok polska branża komunikacji marketingowej skonfrontowała się z wyzwaniami postpandemicznej rzeczywistości oraz niepewnością geopolityczną i ekonomiczną. Mimo to rynek reklamowy odnotował dwucyfrowy wzrost. Podsumowanie kluczowych wydarzeń i trendów minionego roku oraz prognozy na rok 2023 prezentujemy w opublikowanym właśnie Raporcie Strategicznym Internet 2022/2023. 

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Dwa niezwykłe dni Forum IAB 2023 za nami. Podczas konferencji ponad 120 wybitnych ekspertów z dziedziny marketingu, nauki i biznesu podzieliło się strategiami efektywnego prowadzenia biznesu w trudnych czasach. W czasie wydarzenia miał także premierę Raport Strategiczny Internet 2022/2023. Tegoroczna edycja Forum IAB odbyła się w dniach 30-31 maja w warszawskich Złotych Tarasach i tradycyjnie zgromadziła ponad 1000 osób.