WiseGlass przystępuje do grona firm członkowskich IAB Polska

06/26/2023
Do grona firm członkowskich IAB Polska dołączyła platforma WiseGlass.

WiseGlass to ogólnopolska platforma nośników DOOH AI łącząca targetowaną emisję spotów z precyzyjnym pomiarem czasu patrzenia. Emituje reklamy w miejscach, gdzie odbiorcy spędzają ćwierć minuty tuż przed ekranem i z zerowym clutterem. Wszystko to bez zakłócania estetyki przestrzeni, na eko ekranach zatopionych w eleganckich lustrach lub efektownym szkle. WiseGlass integrując rozwiązania AI od 2017 roku wdraża spersonalizowane reklamy wyświetlane just-in-time, blisko POS, konfigurowane w panelu online i z raportowaniem live.

Branża DOOH rozwija się i tworzy w Polsce nowy obszar na rynku reklamy, WiseGlass od kilku lat tworzy rozwiązania technologiczne i modele kooperacji, dzięki którym nowoczesne rozwiązania DOOH z zakresu sztucznej inteligencji i ekologii będą mogły stać się standardem. Dołączając do IAB Polska chcemy wspólnie z członkami Związku wymieniać wiedzę i doświadczenia. Wszystko po to aby tworzyć warunki do rozwoju lepszych i bardziej przystępnych narzędzi i metod działania w branży. Zarówno po stronie dostawców jak i klientów.
Razem z innymi firmami członkowskimi chcemy podnosić skuteczność reklamy i obniżać jej negatywny wpływ na przestrzeń i środowisko. W ramach grupy roboczej Digital Out-Of-Home będziemy promować immersyjne reklamy i wysokie standardy transparentności, a także targetowanie odbiorców oraz raportowanie emisji w oparciu o technologie AI.
– komentuje Tomasz Solecki, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu. WiseGlass.

W strukturach IAB Polska jest aktualnie zrzeszonych ponad 230 firm członkowskich, reprezentujących podmioty działające w branży internetowej. 

Jak dołączyć? Znajdź informacje TUTAJ.

Czytaj także

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Gaming to mainstream, to nie opinia a fakt. Najnowsze dane potwierdzają rosnące zainteresowanie grami wśród osób praktycznie w każdym wieku; 65% Polaków powyżej 16. roku życia gra w gry przynajmniej raz w tygodniu, a 88% dzieci w przedziale wiekowym 9-15 gra lub ogląda gry wideo. Gaming staje się strategicznym kanałem komunikacji dla marek. IAB Polska jest patronem honorowym wydarzenia.

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

Odsetek polskich internautów, którzy kupują online rośnie – obecnie wynosi on 79%. Na polskich stronach zakupy robi 75%, a na zagranicznych – 30%. Po raz pierwszy autorzy raportu przyjrzeli się również zjawisku social-commerce. Jak wynika z danych, za pośrednictwem social mediów kupuje na razie jedynie 19%, nie jest to więc wciąż bardzo popularna forma zakupów. Partnerami merytorycznymi wydania są Polskie Badania Internetu oraz Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Content marketing, badany w Polsce zaledwie od kilku lat, nieustannie zdobywa coraz więcej zwolenników, przekształcając się w istotny element strategii firm. Trzeci z kolei raport Stowarzyszenia Content Marketing Polska rzuca światło na dynamikę tego sektora, jego rosnący potencjał, ale także wyzwania, przed którymi stoi. Już 60% firm deklaruje, że wdrożyło strategię contentmarketingową, ale jednocześnie 57% przyznaje, że nie ma narzędzi do mierzenia jej efektywności. Czy zatem rosnąca inwestycja w content marketing idzie w parze z jego profesjonalizacją? Partnerami badania byli: IAB Polska, SAR, IAA, BCC, SocialPress.