Weź udział w najbliższych wirtualnych wydarzeniach IAB Europe

06/22/2020
W imieniu IAB Europe zapraszamy na najbliższe wydarzenia, które odbędą się w świecie online:

23. czerwca – TCF v2.0 in Practice – Webinar dla Wydawców

Na webinar zapraszamy przedstawicieli wydawców, którzy chcą prawidłowo wdrożyć TCF v2.0 w najbliższym czasie. Na przykładach pokażemy, jak prawidłowo implementować TCF v2.0 oraz odpowiemy na pytania podczas sesji Q&A.
Rejestracja TUTAJ

30 czerwca – IAB Europe And Integral Ad Science Webinar: COVID-19 Impact On Consumer Sentiment And Context

Podobnie jak większość branż, również przemysł reklamowy nadal szuka wskazówek, jak najlepiej radzić sobie w niepewnym czasie pandemii COVID-19. IAB Europe współpracuje z członkami, aby  pomóc zarówno reklamodawcom, jak i konsumentom w lepszym zrozumieniu obecnej i przyszłej sytuacji na rynku. Podczas tego webinaru firma Integral Ad Science zbada ewoluujący ekosystem reklamowy, korzystając ze swoich najnowszych badań.
Rejestracja TUTAJ

15 lipca – Economic Trends Forum Webinar: 2019 Digital Ad Spend Trends And 2020 Outlook

Kontynuacja naszych ostatnich webinarów  dotyczących aktualnych trendów ekonomicznych, podczas których przyglądamy się wpływowi COVID-19 na naszą branżę, a w szczególności na inwestycje cyfrowe. Główny ekonomista IAB Europe, Daniel Knapp, omówi najważniejsze trendy reklamy cyfrowej w 2019 r. na podstawie danych z badania porównawczego AdEx. Daniel przedstawi również aktualizację majowych prognoz ekonomicznych COVID-19 na 2020 r. i kolejne lata. Po webinarium dostępny będzie pełny raport AdEx Benchmark 2019, obejmujący stan europejskiego rynku reklamy cyfrowej dla 28 rynków.
Rejestracja TUTAJ

 

Czytaj także

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Gaming to mainstream, to nie opinia a fakt. Najnowsze dane potwierdzają rosnące zainteresowanie grami wśród osób praktycznie w każdym wieku; 65% Polaków powyżej 16. roku życia gra w gry przynajmniej raz w tygodniu, a 88% dzieci w przedziale wiekowym 9-15 gra lub ogląda gry wideo. Gaming staje się strategicznym kanałem komunikacji dla marek. IAB Polska jest patronem honorowym wydarzenia.

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

Odsetek polskich internautów, którzy kupują online rośnie – obecnie wynosi on 79%. Na polskich stronach zakupy robi 75%, a na zagranicznych – 30%. Po raz pierwszy autorzy raportu przyjrzeli się również zjawisku social-commerce. Jak wynika z danych, za pośrednictwem social mediów kupuje na razie jedynie 19%, nie jest to więc wciąż bardzo popularna forma zakupów. Partnerami merytorycznymi wydania są Polskie Badania Internetu oraz Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Content marketing, badany w Polsce zaledwie od kilku lat, nieustannie zdobywa coraz więcej zwolenników, przekształcając się w istotny element strategii firm. Trzeci z kolei raport Stowarzyszenia Content Marketing Polska rzuca światło na dynamikę tego sektora, jego rosnący potencjał, ale także wyzwania, przed którymi stoi. Już 60% firm deklaruje, że wdrożyło strategię contentmarketingową, ale jednocześnie 57% przyznaje, że nie ma narzędzi do mierzenia jej efektywności. Czy zatem rosnąca inwestycja w content marketing idzie w parze z jego profesjonalizacją? Partnerami badania byli: IAB Polska, SAR, IAA, BCC, SocialPress.