Stanowisko IAB Polska: Polski Ład a branża interaktywna

08/31/2021
W ramach ogłoszonych konsultacji społecznych IAB Polska odniósł się do propozycji zmian w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych zawartych w tzw. “Polskim Ładzie”.
W ocenie IAB Polska taka regulacja będzie wyjątkowo dotkliwa dla firm z branży internetowej, doprowadzi do zwiększenia wysokości opłacanych danin, co bezpośrednio wpłynie na zaburzenie konkurencyjności i zahamowanie rozwoju polskich przedsiębiorców z tej branży, którzy mają duży potencjał do ekspansji na rynki zagraniczne. Każde nowe obciążenie fiskalne wprowadzane w jednej z najbardziej innowacyjnych branż w gospodarce, zwłaszcza w momencie odbudowy strat poniesionych w wyniku pandemii COVID-19 może doprowadzić do zahamowania innowacyjności, redukcji zatrudnienia, aż po likwidację tych firm, które nie będą w stanie sprostać nowym wymogom. Projektowane rozwiązania będą miały dotkliwy wpływ na polskie nowoczesne firmy internetowe, ponieważ podmioty pracujące w ramach samozatrudnienia stanowią ogromny odsetek całej cyfrowej branży.

W naszej ocenie proponowane zmiany są niekorzystne dlatego apelujemy o rewizję skutków planowanej zmiany ustawy o CIT oraz wprowadzenia mniej radykalnych zmian lub ich dopracowanie, aby zniwelować ich wyjątkowo szkodliwy wpływ na najbardziej innowacyjne firmy w polskiej gospodarce.

 Szczegóły w treści stanowiska.

Czytaj także

Patronat: Twój pierwszy milion ze strategią SEO&Content — jak monetyzować działania marketingowe w biznesie | Darmowy webinar

Patronat: Twój pierwszy milion ze strategią SEO&Content — jak monetyzować działania marketingowe w biznesie | Darmowy webinar

Cube Group & SEMSTORM & WhitePress zapraszają na bezpłatny webinar. Chcesz poznać genialne sposoby na zwiększenie sprzedaży dzięki działaniom SEO&Contentu? Już 27 września o 10:00 zarezerwuj swój czas w kalendarzu na bezpłatny webinar organizowany przez Cube Group, SEMSTORM i WhitePress. Zebraliśmy ekspertów z branży, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat monetyzowania działań marketingowych. Jesteśmy patronem honorowym wydarzenia.

Patronat: Pro Experts Days

Patronat: Pro Experts Days

Pro Experts Days to wydarzenie organizowane przez ekspertów branży digital marketingu, kierowane do środowiska marketingowego i biznesowego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął IAB Polska.