Stanowisko IAB Polska: Polski Ład a branża interaktywna

08/31/2021
W ramach ogłoszonych konsultacji społecznych IAB Polska odniósł się do propozycji zmian w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych zawartych w tzw. “Polskim Ładzie”.
W ocenie IAB Polska taka regulacja będzie wyjątkowo dotkliwa dla firm z branży internetowej, doprowadzi do zwiększenia wysokości opłacanych danin, co bezpośrednio wpłynie na zaburzenie konkurencyjności i zahamowanie rozwoju polskich przedsiębiorców z tej branży, którzy mają duży potencjał do ekspansji na rynki zagraniczne. Każde nowe obciążenie fiskalne wprowadzane w jednej z najbardziej innowacyjnych branż w gospodarce, zwłaszcza w momencie odbudowy strat poniesionych w wyniku pandemii COVID-19 może doprowadzić do zahamowania innowacyjności, redukcji zatrudnienia, aż po likwidację tych firm, które nie będą w stanie sprostać nowym wymogom. Projektowane rozwiązania będą miały dotkliwy wpływ na polskie nowoczesne firmy internetowe, ponieważ podmioty pracujące w ramach samozatrudnienia stanowią ogromny odsetek całej cyfrowej branży.

W naszej ocenie proponowane zmiany są niekorzystne dlatego apelujemy o rewizję skutków planowanej zmiany ustawy o CIT oraz wprowadzenia mniej radykalnych zmian lub ich dopracowanie, aby zniwelować ich wyjątkowo szkodliwy wpływ na najbardziej innowacyjne firmy w polskiej gospodarce.

 Szczegóły w treści stanowiska.

Czytaj także

Short social video. Nowa publikacja IAB Polska

Short social video. Nowa publikacja IAB Polska

Zapraszamy do pobrania poradnika Short social video przygotowanego przez ekspertów z Grupy Roboczej Social Media IAB Polska. Publikacja zawiera praktyczne porady dotyczące tworzenia tej formy wideo, jej miejsca w strategii mediowej marek, wskaźników efektywnosći oraz aspektów prawnych. W publikacji znajdziemy także szereg case studies oraz komentarze i porady ekspertów.

Patronat IAB Polska: AI Create Warsaw: AI & Creativity

Patronat IAB Polska: AI Create Warsaw: AI & Creativity

AI CREATE to globalna inicjatywa profesjonalistów z całego świata. Została stworzona przez weteranów branży kreatywnej, eventowej oraz produkcyjnej z Hiszpanii i Singapuru. Edycja warszawska zaplanowane na 16 maja posiada patronat honorowy IAB Polska.