SEMbook 2023: Porady i case studies od ekspertów Grupy Roboczej SEM IAB Polska z zakresu SEO i PPC

08/10/2023
Rosnące znaczenia sztucznej inteligencji, integracji SEO z UX i nowych standardów jakości stron internetowych, powoduje, że specjaliści marketingu cyfrowego muszą nieustannie poszerzać i aktualizować swoją wiedzę."SEMBook 2023" łączy w sobie teorię i praktykę, dostarczając konkretne wskazówki i praktyczne rozwiązania.

Czytelnicy mogą dowiedzieć się więcej na temat nowych trendów, takich jak konwersje post-view w digitalu, wprowadzenie consent mode w sklepie internetowym, czy znalezienie alternatywy dla Google Analytics 4. Publikacja przygotowana przez Grupę Roboczą SEM IAB Polska dostępna jest do pobrania bezpłatnie.

– SEMbook 2023 jest to zbiór konkretnych porad i świeżych case’ów z zakresu SEO i kampanii płatnych. Znajdują się tam również przydatne informacje dotyczące analityki czy też darmowych narzędzi, które ułatwiają pracę nad widocznością w sieci. Zapraszam do pobrania – zachęca do lektury poradnika Szymon Rydelski, Zastępca Szefa Grupy Roboczej SEM IAB Polska

Publikacja przedstawia serię inspirujących case studies, służących jako bogate źródło wiedzy na temat marketingu w wyszukiwarkach, dostarczając praktycznych lekcji i obserwacji z różnorodnych kampanii marketingowych. Zawarte w poradniku studia przypadków ukazują sukcesy i strategie firm w tandemie z agencjami, np. Sempai & Carsmile, SEOgroup & Verizon Connect, Bluerank & Mitsubishi i wiele innych.

Z tego wszechstronnego poradnika skorzystają eksperci różnorodnych dziedzin marketingu interaktywnego. Oprócz porad i wskazówek, publikacja oferuje również spojrzenie na to, jak skutecznie wykorzystywać kampanie e-commerce, reklamy YouTube Ads i strategie optymalizacji kampanii Google Ads.

“SEMbook 2023” to narzędzie, które pomaga zrozumieć, jak wykorzystać najnowsze trendy i narzędzia w SEM. Jest to kompendium wiedzy, które bez wątpienia będzie cennym wsparciem dla wszystkich, którzy chcą pozostać na czele dynamicznie zmieniającego się rynku marketingowej komunikacji cyfrowej.

Zachęcamy wszystkich, nie tylko profesjonalistów branży SEM, do zapoznania się z SEMbookiem 2023.

Pobierz SEMbook 2023

Czytaj także

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Gaming to mainstream, to nie opinia a fakt. Najnowsze dane potwierdzają rosnące zainteresowanie grami wśród osób praktycznie w każdym wieku; 65% Polaków powyżej 16. roku życia gra w gry przynajmniej raz w tygodniu, a 88% dzieci w przedziale wiekowym 9-15 gra lub ogląda gry wideo. Gaming staje się strategicznym kanałem komunikacji dla marek. IAB Polska jest patronem honorowym wydarzenia.

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

Odsetek polskich internautów, którzy kupują online rośnie – obecnie wynosi on 79%. Na polskich stronach zakupy robi 75%, a na zagranicznych – 30%. Po raz pierwszy autorzy raportu przyjrzeli się również zjawisku social-commerce. Jak wynika z danych, za pośrednictwem social mediów kupuje na razie jedynie 19%, nie jest to więc wciąż bardzo popularna forma zakupów. Partnerami merytorycznymi wydania są Polskie Badania Internetu oraz Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Content marketing, badany w Polsce zaledwie od kilku lat, nieustannie zdobywa coraz więcej zwolenników, przekształcając się w istotny element strategii firm. Trzeci z kolei raport Stowarzyszenia Content Marketing Polska rzuca światło na dynamikę tego sektora, jego rosnący potencjał, ale także wyzwania, przed którymi stoi. Już 60% firm deklaruje, że wdrożyło strategię contentmarketingową, ale jednocześnie 57% przyznaje, że nie ma narzędzi do mierzenia jej efektywności. Czy zatem rosnąca inwestycja w content marketing idzie w parze z jego profesjonalizacją? Partnerami badania byli: IAB Polska, SAR, IAA, BCC, SocialPress.