Reakcja IAB Europe na kontynuację badania planu działania dot. TCF

10/07/2022
W imieniu IAB Europe uprzejmie informujemy, że belgijski Urząd Ochrony Danych (APD) poinformował IAB Europe, że zamierza kontynuować badanie złożonego w kwietniu br.  planu działania dot. TCF w celu jego ewentualnego zatwierdzenia.

APD wykonuje to działanie pomimo tymczasowego orzeczenia belgijskiego sądu rynkowego z 7 września 2022 r., który uznał decyzję APD w sprawie TCF za nielegalną z powodu braku należytej staranności APD.

Podczas gdy plan działania jest podstawą do dyskusji w celu kontynuowania prac nad poprawą TCF, IAB Europe stanowczo uważa, że decyzja APD nie może być egzekwowana. Sąd rynkowy uznał, że decyzja APD była nielegalna ze względu na nieprawidłowości na etapie dochodzenia prowadzonego przez APD. Co więcej, środki zaproponowane w planie działania wynikają bezpośrednio z założeń, że TC Strings  należy uznać za dane osobowe oraz że IAB Europe pełni rolę (wspólnego) administratora danych w zakresie rozpowszechniania TC Stings i innych procesów przetwarzania danych dokonywanych przez uczestników TCF. Belgijski sąd rynkowy postanowił zwrócić się o wskazówki do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w obu tych kwestiach.

Oświadczenie IAB Europe w tej sprawie dostępne jest tutaj

Zachęcamy również do zapoznania się z najnowszą wersją FAQ

Czytaj także

Patronat: Konferencja #DataDrivenDOOH już 28 listopada

Patronat: Konferencja #DataDrivenDOOH już 28 listopada

#DataDrivenDOOH to najważniejsze wydarzenie 2023 roku dotyczące rozwoju cyfrowego OOH i jego widowni. Pomiary, definicje, standardy – a wszystko podane w atrakcyjnej formie przez najlepszych ekspertów. W tym roku będziemy rozmawiać o tym, jak w kontekście tego młodego medium definiować i parametryzować widownię – aby spełniać oczekiwania naszych klientów z jednej strony i być pełnoprawnym członkiem cross-mediowego świata reklamy z drugiej. IAB Polska objął konferencję patronatem honorowym.

Ogłaszamy aż 62 nominacje do nagród IAB MIXX Awards 2023

Ogłaszamy aż 62 nominacje do nagród IAB MIXX Awards 2023

Jury IAB MIXX Awards po ocenie 224 zgłoszeń wyłoniło listę nominacji do nagród za najlepsze wykorzystanie środowiska cyfrowego w kampaniach reklamowych. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali 5 grudnia. W tym roku – o złote, srebrne i brązowe statuetki – w 16 kategoriach konkursowych ubiega się 45 kampanii, które uzyskały 62 nominacje do nagród.