Reakcja IAB Europe na kontynuację badania planu działania dot. TCF

10/07/2022
W imieniu IAB Europe uprzejmie informujemy, że belgijski Urząd Ochrony Danych (APD) poinformował IAB Europe, że zamierza kontynuować badanie złożonego w kwietniu br.  planu działania dot. TCF w celu jego ewentualnego zatwierdzenia.

APD wykonuje to działanie pomimo tymczasowego orzeczenia belgijskiego sądu rynkowego z 7 września 2022 r., który uznał decyzję APD w sprawie TCF za nielegalną z powodu braku należytej staranności APD.

Podczas gdy plan działania jest podstawą do dyskusji w celu kontynuowania prac nad poprawą TCF, IAB Europe stanowczo uważa, że decyzja APD nie może być egzekwowana. Sąd rynkowy uznał, że decyzja APD była nielegalna ze względu na nieprawidłowości na etapie dochodzenia prowadzonego przez APD. Co więcej, środki zaproponowane w planie działania wynikają bezpośrednio z założeń, że TC Strings  należy uznać za dane osobowe oraz że IAB Europe pełni rolę (wspólnego) administratora danych w zakresie rozpowszechniania TC Stings i innych procesów przetwarzania danych dokonywanych przez uczestników TCF. Belgijski sąd rynkowy postanowił zwrócić się o wskazówki do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w obu tych kwestiach.

Oświadczenie IAB Europe w tej sprawie dostępne jest tutaj

Zachęcamy również do zapoznania się z najnowszą wersją FAQ

Czytaj także

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Dwa niezwykłe dni Forum IAB 2023 za nami. Podczas konferencji ponad 120 wybitnych ekspertów z dziedziny marketingu, nauki i biznesu podzieliło się strategiami efektywnego prowadzenia biznesu w trudnych czasach. W czasie wydarzenia miał także premierę Raport Strategiczny Internet 2022/2023. Tegoroczna edycja Forum IAB odbyła się w dniach 30-31 maja w warszawskich Złotych Tarasach i tradycyjnie zgromadziła ponad 1000 osób. 

Social Media 2023 – pierwsza edycja raportu Gemius, PBI i IAB Polska już dostępna

Social Media 2023 – pierwsza edycja raportu Gemius, PBI i IAB Polska już dostępna

Charakterystyka użytkowników polskich platform social mediowych, wnikliwy opis najważniejszych graczy oraz przegląd rynku reklamowego mediów społecznościowych. Do rąk czytelników trafiła właśnie pierwsza edycja raportu Social Media 2023, powstałego na bazie danych z badań gemiusAdReal oraz Mediapanel. Raport, który w przekrojowy sposób opisuje polskie social media, jest wynikiem współpracy firmy Gemius z Polskimi Badaniami Internetu oraz Grupą Roboczą Social Media przy IAB Polska.