Patronat IAB: Raport z badania FMCG Brands We Shop

12/13/2022
FMCG Brands We Shop by Blix & Kantar Jesień 2022, to już szósta edycja badania, którego celem było dokładniejsze zobrazowanie istotnych trendów konsumenckich w obszarze FMCG, które ulegają ciągłej zmianie m.in. ze względu na czynniki gospodarcze. Patronat honorowy nad publikacją objął IAB Polska.

Respondentów zapytano o to jakie marki wybierają najczęściej podczas codziennych zakupów, ich zwyczaje zakupowe, lifestyle oraz stosunek do zakupów jako czynności.
W badaniu wzięło udział 2 235 shopperów korzystających z gazetek promocyjnych na swoich smartfonach. Zbadano preferencje zakupowe w 80 kategoriach, co przełożyło się na prawie 1000 zbadanych marek.
Każdy z badanych mógł zaznaczyć max. 5 brandów w danej kategorii. Na podstawie pytań o ich decyzje zakupowe wyróżniono 7 segmentów, które pomogły zdefiniować poszczególne persony polskich smart konsumentów.

Raport dostępny jest na stronie: https://fmcgbrandsweshop.pl/2022-jesien/

Lub do pobrania tutaj >

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (ang. Computer-Assisted Web Interview)
Badanie przeprowadzono w okresie 26-31.10.2022 r. Łącznie zebrano 2 235 wypełnionych wywiadów, które posłużyły jako podstawa prezentowanych analiz. Następnie dane zostały poddane segmentacji opartej o pytania związane z lifestylem, zwyczajami zakupowymi oraz stosunkiem do zakupów, jako czynności.
Na podstawie tych analiz wyodrębniliśmy siedem niezależnych segmentów współczesnego shoppera, które zostały opisane w raporcie.

 


PATRONAT IAB POLSKA:

To wyróżnienie podkreślające szczególny charakter danego przedsięwzięcia i nie oznacza deklaracji wsparcia finansowego, organizacyjnego lub osobistego udziału przedstawicieli IAB Polska w tym przedsięwzięciu.

Dowiedz się, jak uzyskać Patronat IAB Polska >

Czytaj także

Short social video. Nowa publikacja IAB Polska

Short social video. Nowa publikacja IAB Polska

Zapraszamy do pobrania poradnika Short social video przygotowanego przez ekspertów z Grupy Roboczej Social Media IAB Polska. Publikacja zawiera praktyczne porady dotyczące tworzenia tej formy wideo, jej miejsca w strategii mediowej marek, wskaźników efektywnosći oraz aspektów prawnych. W publikacji znajdziemy także szereg case studies oraz komentarze i porady ekspertów.

Patronat IAB Polska: AI Create Warsaw: AI & Creativity

Patronat IAB Polska: AI Create Warsaw: AI & Creativity

AI CREATE to globalna inicjatywa profesjonalistów z całego świata. Została stworzona przez weteranów branży kreatywnej, eventowej oraz produkcyjnej z Hiszpanii i Singapuru. Edycja warszawska zaplanowane na 16 maja posiada patronat honorowy IAB Polska.