Patronat IAB Polska: Konferencja Ochrony Danych Osobowych

11/26/2021
7 grudnia odbędzie się VII doroczna Konferencja Ochrony Danych Osobowych poświęcona działalności instytucji i organów Unii Europejskiej w zakresie prawa ochrony danych (akty normatywne, soft law, opiniowanie aktów prawa UE). Udział możliwy jest w trybie stacjonarnym bądź online. IAB Polska została patronem wydarzenia.

VII edycja konferencji – 13 wybitnych prelegentów – 3 panele dyskusyjne. Udział online lub stacjonarnie.

Reforma ochrony danych opiera się bowiem nie tylko na jednym głównym akcie (RODO), ale również na jego możliwie najdalej idącym jednolitym stosowaniu. Odpowiedzialne w tym zakresie pozostają właściwe instytucje/organy: przede wszystkim Europejska Rada Ochrony Danych (EROD) z ustalonym prawem wsparciem Europejskiego Inspektora Ochrona Danych (EIOD), ale także Komisja Europejska posiadająca – rozszerzone względem poprzednich – kompetencje do określania w swoich aktach niektórych mechanizmów zapewniających zgodność. W szczególności punkt ciężkości kreowania kierunków wykładni prawa nieuchronnie przenoszony zostaje z poszczególnych państw do instytucji unijnych.

Podczas obrad w gronie specjalistów wyjaśnimy i przedyskutujemy kompetencje poszczególnych instytucji i organów oraz kluczowe obszary merytoryczne ich aktywności.

W trzech panelach dyskusyjnych omówione zostaną kluczowe obszary aktywności instytucji/organów:

Panel I – decyzje  Komisji Europejskiej z 2021 r. w sprawie standardowych klauzul umownych (transfery do państw trzecich oraz powierzenie przetwarzania danych)

Panel II – stanowiska EROD dotyczące nowych technologii (m.in. reklama behawioralna, wirtualni asystenci głosowi, prawo do bycia zapomnianym).

Panel III – projektowane w Unii Europejskiej regulacje prawne w zakresie sztucznej inteligencji i zarządzania danymi, które istotnie wpłyną na kwestie przetwarzania i ochrony danych osobowych.

Szczegóły i zapisy: https://bit.ly/3DUNOIw

Specjalny KOD RABATOWY 15% dla członków Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska

Kod: 4R6HsZ*

 

BONUS: 

Dodatek specjalny do „Monitora Prawniczego”: „Aktualne problemy prawnej ochrony danych osobowych 2021. Akty normatywne i soft law organów i instytucji Unii Europejskiej w sprawach ochrony danych osobowych”.

 

*Kod należy wpisać w formularzu zapisu w polu „Posiadam kod rabatowy”.

Promocja ważna na akademia.beck.pl. Nie łączy się z innymi promocjami.

Czytaj także

Call for papers: zostań prelegentem Forum IAB 2022!

Call for papers: zostań prelegentem Forum IAB 2022!

IAB Polska i Rada Programowa Forum IAB 2022 zapraszają do zgłaszania propozycji wystąpień na kolejną edycję najważniejszej konferencji o branży internetowej w Polsce, która odbędzie się 8-9 czerwca 2022 r. w Warszawie. Temat przewodni Forum IAB 2022 to: „Transformacja na sterydach. Digital kontra pandemia 1:0”. [PLEASE SCROLL DOWN FOR THE ENGLISH VERSION].