Patronat IAB Polska: Rusza 19. edycja badania wykorzystania poczty elektronicznej

11/15/2022
SARE (Digitree Group) – dostawca rozwiązań email marketing automation – rozpoczęła kolejną edycję, popularnego już w branży, badania wykorzystania poczty elektronicznej. W tym roku respondenci mają za zadanie podzielić się swoimi odpowiedziami m.in. na takie pytania, jak: Czy maile reaktywne, typu "porzucony koszyk" wpływają korzystnie na decyzję zakupową? Jaki marketing mix wybierają respondenci najczęściej? Co motywuje użytkowników Internetu do zapisu do newslettera?

Podobnie, jak w ubiegłych latach Badanie Poczty ma charakter ogólnopolski i przeprowadzane jest za pomocą modułu ankiet systemu SARE, który umożliwia prowadzenie samodzielnych projektów badawczych oraz za pomocą panelu BioStat® Centrum Badawczo-Rozwojowego. Również i tym razem ankieta  została podzielona na dwie części. Pierwsza z nich jest skierowana do wszystkich użytkowników korzystających na co dzień z poczty email. Natomiast druga część, rozszerzona o szczegółowe pytania z zakresu e-mail marketingu oraz marketing automation, skierowana jest do pracowników działów marketingu, PR, a także dyrektorów i właścicieli firm zajmujących się masową wysyłką e-maili.

Wyniki 19. Badania wykorzystania poczty elektronicznej  zostaną przedstawione w ogólnodostępnym raporcie. Uzyskane odpowiedzi pomogą wielu e-biznesom w bardziej efektywnym wykorzystaniu e-maila w swoich strategiach komunikacji, jak również firmie SARE w lepszym dostosowaniu systemu do wysyłki mailingu do potrzeb Partnerów biznesowych.

Zgodnie z koncepcją klientocentryczności – Badanie Poczty przeprowadzane przez SARE pomaga poznać dokładne potrzeby i doświadczenia użytkowników @ oraz marketerów. Dodatkowo raport będzie zawierać komentarze i porady ekspertów z branży digitalu.

Pomysł na stworzenie badania poczty powstał w 2003 roku. Od tego czasu rzeczywistość online i marketing internetowy ewoluowały. Nasze badanie wymagało też pewnych zmian. Na początku pytania dotyczyły tylko jednego obszaru wykorzystywania e-maila w życiu codziennym. Aktualnie badanie zawiera pytania skierowane zarówno do użytkownika poczty elektronicznej, jak i marketera, który wysyła oraz planuje komunikację mailową. W raporcie stworzonym na podstawie badania poczty znajdziemy informacje, które mogą w przyszłości zostać wykorzystane do weryfikacji media planów i komunikacji marketingowej w biznesach online i nie tylko. – komentuje Konrad Żaczek, CEO Digitree Group.

Badanie wykorzystania poczty elektronicznej znajduje się na stronie https://sare.pl/badanie/

Ankieta jest dostępna od 15 listopada do 16 grudnia.

Organizatorzy zachęcają również do wzięcia udziału w konkursie. Najbardziej inspirująca odpowiedź na ostatnie pytanie w ankiecie zostanie nagrodzona audiobookiem Pawła Tkaczyka, pt. Narratologia.

Patronami 19. Badania wykorzystania poczty elektronicznej są:

Patronat honorowy: IAB Polska.

Patroni medialni: Marketer+, Nowy Marketing, Magazyn Online Marketing Polska, Szef Sprzedaży, BRIEF, Izba Gospodarki Elektronicznej, Tygrysy Biznesu, INIS, Revhunter, Salelifter, Sales Intelligence.

 


PATRONAT IAB POLSKA:

To wyróżnienie podkreślające szczególny charakter danego przedsięwzięcia i nie oznacza deklaracji wsparcia finansowego, organizacyjnego lub osobistego udziału przedstawicieli IAB Polska w tym przedsięwzięciu.

Dowiedz się, jak uzyskać Patronat IAB Polska >

Czytaj także

Aż 8 europejskich nagród IAB MIXX Awards i Reasearch Awards dla polskich firm

Aż 8 europejskich nagród IAB MIXX Awards i Reasearch Awards dla polskich firm

23 maja 2023 podczas flagowej konferencji IAB Europe – Interact zostały rozdane europejskie nagrody za najlepsze digitalowe kampanie i projekty badawcze. Polskie firmy otrzymały aż 5 statuetek European MIXX Awards 2023! Gratulujemy: Sanofi, PHD Poland, Publicis Groupe, Unilever, Mindshare Poland, GONG & ING Bank Śląski. Gatulujemy równiez agencjom badawczym Nielsen i Kantar, które łącznie otrzymały 3 statuetki w IAB European Reasaerch Awards. 

CMC MEDIA dołącza do firm członkowskich IAB Polska

CMC MEDIA dołącza do firm członkowskich IAB Polska

Do grona firm członkowskich IAB Polska przystępuje CMC MEDIA specjalizuąca się w dostarczaniu kompleksowego wsparcia technicznego i biznesowego dla lokalnych wydawców prasy, radia i serwisów internetowych.