Patronat IAB Polska: Badanie Narzędzia polskiego e-commerce.

10/13/2021
12 października rozpoczęło się badanie, którego celem jest weryfikacja powszechności i skuteczności narzędzi poprawiających funkcjonowanie sklepów internetowych. Jest ono skierowane do przedstawicieli polskiego rynku e-commerce. Za realizację odpowiadają Ideo Software House oraz agencja marketingowa Ideo Force. Przedsięwzięcie otrzymało patronat IAB Polska oraz Izby Gospodarki Elektronicznej.

Badanie: Narzędzia polskiego e-commerce. Które są najpopularniejsze i przynoszą wymierne korzyści?

Badanie stanowi część raportu, w którym analizie poddane zostaną narzędzia wspierające handel elektroniczny. Publikacja pełnego raportu, wraz z wynikami badań planowana jest na grudzień 2021. Jego nadrzędnym celem jest dostarczenie inspiracji i wartościowej wiedzy rozwijającym się e-commerce’om, aby mogli oni ze świeżymi pomysłami wystartować w nowym roku.

Ideo oraz Ideo Force podjęło próbę wśród polskich sklepów internetowych przeprowadzić badanie, w którym zostanie zweryfikowany faktyczny poziom stosowania wtyczek i narzędzi, ich skuteczność oraz kierunek, w jakim zmierza branża. Dla bardziej miarodajnych wyników, badanie zostało podzielone na dwie części, według kategorii narzędzi – technologiczną i marketingowo-analityczną.

 „Sam w sobie asortyment rzadko jest czynnikiem decydującym o przewadze konkurencyjnej w e-commerce. Coraz większego znaczenia nabierają wszelkie elementy budujące doświadczenie konsumenta wokół produktów i marki. Dla efektywności biznesowej istotne są także rozwiązania, które automatyzują procesy wewnętrzne i w efekcie pomagają dostarczać produkt szybciej / trafniej / lepiej / wygodniej. Dlatego właśnie w e-commerce do osiągnięcia wielopoziomowego sukcesu wykorzystywane są rozmaite narzędzia, tworzone po to, by wspierać i napędzać rozwój handlu elektronicznego.” – podkreśla Anna Wolanin, kierownik działu rozwiązań e-commerce w Ideo Sp. z o. o.

Wachlarz możliwości oferowanych przez tego typu zewnętrzne aplikacje jest ogromny. Wśród technologicznych rozwiązań ocenie poddane zostały funkcje i popularność np. silników wyszukiwarek, systemów wizualizacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości, czy systemów typu PIM lub WMS. Marketingowe i analityczne narzędzia, brane pod lupę to m.in. systemy obsługi programów lojalnościowych, kampanii mailingowych, chaty, boty, narzędzia monitoringu Internetu i znacznie więcej.

W Ideo Software House projektowane i wdrażane są zarówno proste sklepy internetowe, jak i rozbudowane platformy sprzedażowe B2C i B2B. Ideo Force natomiast trzyma rękę na e-marketingowym pulsie e-commerce. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu specjaliści posiadają swoją teorię na temat wartości narzędzi, które wspierają handel elektroniczny. Dlatego podjęta została próba konfrontacji tych założeń, z praktyką polskiego rynku e-sprzedaży. Wyniki badania z pewnością będą wartościowym źródłem informacji i inspiracji dla całej branży.

Udział w badaniu jest anonimowy, a wypełnienie ankiety zajmie maksymalnie 10 minut. Do badania zaproszone są wszystkie osoby, które pracując w sklepie internetowym są odpowiedzialne za decyzje lub posiadają wiedzę na temat stosowanych przed firmę narzędzi.

Link do badań:

Badanie dotyczące narzędzi technologicznych

Badanie dotyczące narzędzi marketingowych i analitycznych

Wyniki badania pojawią się w raporcie, który porówna realne zastosowanie narzędzi w polskim e-commerce, ze starannie opracowanym zestawieniem wartościowych narzędzi. Jego publikacja planowana jest na koniec roku 2021.

Czytaj także

Patronat: Konferencja #DataDrivenDOOH już 28 listopada

Patronat: Konferencja #DataDrivenDOOH już 28 listopada

#DataDrivenDOOH to najważniejsze wydarzenie 2023 roku dotyczące rozwoju cyfrowego OOH i jego widowni. Pomiary, definicje, standardy – a wszystko podane w atrakcyjnej formie przez najlepszych ekspertów. W tym roku będziemy rozmawiać o tym, jak w kontekście tego młodego medium definiować i parametryzować widownię – aby spełniać oczekiwania naszych klientów z jednej strony i być pełnoprawnym członkiem cross-mediowego świata reklamy z drugiej. IAB Polska objął konferencję patronatem honorowym.

Ogłaszamy aż 62 nominacje do nagród IAB MIXX Awards 2023

Ogłaszamy aż 62 nominacje do nagród IAB MIXX Awards 2023

Jury IAB MIXX Awards po ocenie 224 zgłoszeń wyłoniło listę nominacji do nagród za najlepsze wykorzystanie środowiska cyfrowego w kampaniach reklamowych. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali 5 grudnia. W tym roku – o złote, srebrne i brązowe statuetki – w 16 kategoriach konkursowych ubiega się 45 kampanii, które uzyskały 62 nominacje do nagród.