Otwieramy nowy poziom certyfikatu kwalifikacji e-marketingowych – DIMAQ Student. Bezpłatne egzaminy do końca roku

06/19/2023
IAB Polska ogłasza start DIMAQ Student – nowego poziomu certyfikacji digital marketingowej. Nowy poziom dedykowany jest studentom, absolwentom uczelni wyższych oraz wszystkim młodym osobom zainteresowanym marketingiem cyfrowym. “Student” to trzeci – obok “Professional” i “Basic” – poziom certyfikatu DIMAQ, który stanowi doskonały fundament rozwoju w branży komunikacji marketingowej.
  • IAB Polska uruchomia DIMAQ Student – nowy poziom międzynarodowego standardu kwalifikacji e-marketingowych DIMAQ. Poziom Student dedykowany jest studentom i młodym osobom rozpoczynającym swoją karierę zawodową. 
  • Certyfikat DIMAQ posiada już kilka tysięcy specjalistów w Europie. Certyfikat na poziomie Student potwierdza rozumienie kluczowych pojęć z marketingu cyfrowego i umiejętność jego zastosowania w biznesie, a tym samym uwiarygadnia jego posiadaczy jako kandydatów do pracy. 
  • Trwa akcja promocyjna, w której studenci i absolwenci mogą bezpłatnie podejść do egzaminu i uzyskać certyfikat DIMAQ Student. 
     

Od początku funkcjonowania programu DIMAQ ponad 5000 osób przystąpiło do egzaminu. Mogę powiedzieć, że w tym temacie jeszcze nie padło ostatnie słowo, w tym roku – 2023 – uruchamiany kolejny poziom certyfikacji, który jest adresowany do wszystkich młodych osób, które są dopiero u progu swojej kariery zawodowej – DIMAQ Student. Chcemy zadbać o to, żeby młody człowiek kończył studia nie tylko z dyplomem, ale także z rozpoznawalnym w branży certyfikatem – mówi Robert Wielgo, członek zarządu IAB Polska 

Certyfikat DIMAQ jest rozpoznawalny w środowisku branży reklamy cyfrowej, ponieważ: 

  • daje możliwość zdobycia pracy, pracodawcy zwracają uwagę na DIMAQ podczas rekrutacji; 
  • jest ważnym wskaźnikiem kompetencji e-marketingowych. Do egzaminu na pozostałych poziomach przystąpiło ponad 5000 specjalistów 


Jak zdobyć certyfikat DIMAQ Student?
 

Aby zdobyć certyfikat DIMAQ Student, trzeba zdać egzamin DIMAQ, który składa się z 60 pytań jednokrotnego wyboru i weryfikuje podstawową wiedzę w 12 obszarach e-marketingu. Egzamin odbywa się w siedzibie IAB Polska w Warszawie przy użyciu specjalnej platformy egzaminacyjnej. Próg zdawalności wynosi 75%, a egzamin trwa 1 godzinę zegarową.  

Nie trzeba mieć doświadczenia zawodowego w e-marketingu, by zdać egzamin DIMAQ Student. Wystarczy ogólna wiedza o komunikacji w świecie cyfrowym. Do egzaminu można przygotować się samodzielnie – zakres tematyczny podany jest w sylabusie – lub skorzystać z programu studiów z akredytacją DIMAQ.  

Egzaminy DIMAQ dla studentów za 0 zł

W ramach akcji promocyjnej IAB Polska zaprasza studentów uczelni wyższych oraz absolwentów do 26. roku życia do bezpłatnego udziału w egzaminie DIMAQ Student. Aby wziąć udział w akcji wystarczy wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy.

Bezpłatne egzaminy DIMAQ Student będą odbywać się w okresie od 1 września do 31 grudnia 2023 roku oraz 15 lutego do 31 maja 2024 roku. Kandydaci będą zapraszani na egzamin zgodnie z kolejnością zgłoszeń.  

Regulamin akcji tutaj >


Jak rozwijać swoje kompetencje dzięki DIMAQ Student
 

Metodologia DIMAQ została opracowana przez ekspertów powołanych przez IAB Polska pod nadzorem merytorycznym Branżowej Rady ds. Kompetencji IAB Polska. Standard posiada rekomendację IAB Europe i jest dostępny w 9 europejskich krajach: Polsce, Grecji, Słowacji, Słowenii, Serbii, Czarnogórze, Rumunii, Bośni i Hercegowinie oraz na Cyprze.  

Oprócz oficjalnego potwierdzenia swoich kwalifikacji w dziedzinie marketingu cyfrowego posiadacze certyfikatu DIMAQ Student otrzymają możliwość uzyskania kolejnych poziomów certyfikacji dzięki systemowi recertyfikacji.  

Certyfikat DIMAQ Student jest ważny przez 2 lata. Aby go przedłużyć, uczestnik programu musi zebrać 50 punktów recertyfikacyjnych DIMAQ w okresie ważności certyfikatu. Po spełnieniu tego wymogu, Certyfikat DIMAQ Student automatycznie zmieni się na certyfikat na wyższym poziomie – DIMAQ Basic. 

Zapraszamy do rozpoczęcia swojej kariery w e-marketingu z certyfikatem DIMAQ Student! Szczegóły dotyczące rejestracji, sylabusa i terminów egzaminów znajdują się na naszej stronie internetowej: https://dimaq.pl/dimaq-student/  

DIMAQ to międzynarodowy standard kwalifikacji e-marketingowych, który definiuje niezbędny poziom wiedzy i kwalifikacji specjalistów z obszaru marketingu cyfrowego i pozwala na jego porównywanie oraz ewaluację. Certyfikat DIMAQ jest zgodny z założeniami Europejskiej Ramy Kwalifikacji. Dostępny jest na 3 poziomach: Professional, Basic i najnowszy – Student. 

Czytaj także

Short social video. Nowa publikacja IAB Polska

Short social video. Nowa publikacja IAB Polska

Zapraszamy do pobrania poradnika Short social video przygotowanego przez ekspertów z Grupy Roboczej Social Media IAB Polska. Publikacja zawiera praktyczne porady dotyczące tworzenia tej formy wideo, jej miejsca w strategii mediowej marek, wskaźników efektywnosći oraz aspektów prawnych. W publikacji znajdziemy także szereg case studies oraz komentarze i porady ekspertów.

Patronat IAB Polska: AI Create Warsaw: AI & Creativity

Patronat IAB Polska: AI Create Warsaw: AI & Creativity

AI CREATE to globalna inicjatywa profesjonalistów z całego świata. Została stworzona przez weteranów branży kreatywnej, eventowej oraz produkcyjnej z Hiszpanii i Singapuru. Edycja warszawska zaplanowane na 16 maja posiada patronat honorowy IAB Polska.