Nowa grupa robocza w IAB Polska stworzy Kodeks Dobrych Praktyk w obszarze afiliacji

04/03/2019
W marcu br. w ramach struktur IAB Polska została powołana Grupa Robocza Afiliacja, w skład której weszli przedstawiciele sieci i największych wydawców afiliacyjnych. Priorytetowym celem członków Grupy jest stworzenie Kodeksu Dobrych Praktyk w obszarze działań afiliacyjnych.

W marcu br. w ramach struktur IAB Polska została powołana Grupa Robocza Afiliacja, w skład której weszli przedstawiciele sieci i największych wydawców afiliacyjnych. Priorytetowym celem członków Grupy jest stworzenie Kodeksu Dobrych Praktyk w obszarze działań afiliacyjnych.

Grupa Robocza Afiliacja została powołana w odpowiedzi na dynamiczny rozwój branży. W jej pierwotnym składzie znaleźli się przedstawiciele następujących sieci i wydawców afiliacyjnych: Bonnier Biznes Polska (System Partnerski Bankier.pl), Awin.pl, Tradetracker.com, Grupa Bauer Media (ebrokerpartner.pl / rankomat.pl), Cube Group (netsalesmedia.pl), Comparison sp. z o.o. (chwilowo.pl), Adtraction.pl (Adtraction Marketing AB) oraz Comperia.pl S. A.

Co roku przybywa kilka nowych sieci afiliacyjnych oraz tysiące nowych wydawców internetowych. Stale zwiększa się liczba prowadzonych kampanii oraz przychody generowane przez branżę. Uznaliśmy, że nadszedł czas, aby się spotkać i zacząć rozmawiać o przyszłości afiliacji w Polsce, jej wyzwaniach oraz problemach, które trzeba rozwiązać, aby utrzymać dalszy dynamiczny rozwój branży – mówi Paweł Kozorys, Szef Systemu Partnerskiego Bankier.pl

W pierwszej kolejności Grupa planuje skatalogowanie kluczowych obszarów marketingu afiliacyjnego, aby na tej podstawie stworzyć Kodeks Dobrych Praktyk.

Chcielibyśmy, aby sygnatariuszami Kodeksu Dobrych Praktyk była jak najszersza grupa podmiotów zajmujących się marketingiem afiliacyjnym (wydawcy, sieci, reklamodawcy). Kodeks powinien stać się standardem dla każdego, kto chce pracować w branży – komentuje Dominika Skrętowska, Szefowa Adtraction.pl

Grupa Robocza ma także w planach prowadzenie kampanii edukacyjnych dla uczestników rynku (popularyzacja marketingu afiliacyjnego), stworzenie forum do dyskusji oraz miejsca wymiany doświadczeń. Uczestnikom Grupy zależy także na objęciu afiliacji badaniami, aby określić jej wielkość na tle branży internetowej oraz zaakcentować zwiększający się wpływ na handel internetowy.

Nabór do Grupy Roboczej jest wciąż otwarty.

Do prac w ramach Grupy Roboczej Afiliacja zapraszamy wszystkie firmy członkowskie IAB Polska oraz firmy zainteresowane poruszaną tematyką, które chciałyby mieć wkład w rozwój marketingu afiliacyjnego w Polsce – mówi Włodzimierz Schmidt, Prezes Zarządu IAB Polska.

Przedstawicieli firm zainteresowanych udziałem w pracach Grupy zapraszamy do kontaktu z Anną Garwolińską, Menedżerem ds. Relacji i Inicjatyw Członkowskich w IAB Polska: a.garwolinska@iab.org.pl, 515 298 577.

Czytaj także

Patronat: Konferencja #DataDrivenDOOH już 28 listopada

Patronat: Konferencja #DataDrivenDOOH już 28 listopada

#DataDrivenDOOH to najważniejsze wydarzenie 2023 roku dotyczące rozwoju cyfrowego OOH i jego widowni. Pomiary, definicje, standardy – a wszystko podane w atrakcyjnej formie przez najlepszych ekspertów. W tym roku będziemy rozmawiać o tym, jak w kontekście tego młodego medium definiować i parametryzować widownię – aby spełniać oczekiwania naszych klientów z jednej strony i być pełnoprawnym członkiem cross-mediowego świata reklamy z drugiej. IAB Polska objął konferencję patronatem honorowym.

Ogłaszamy aż 62 nominacje do nagród IAB MIXX Awards 2023

Ogłaszamy aż 62 nominacje do nagród IAB MIXX Awards 2023

Jury IAB MIXX Awards po ocenie 224 zgłoszeń wyłoniło listę nominacji do nagród za najlepsze wykorzystanie środowiska cyfrowego w kampaniach reklamowych. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali 5 grudnia. W tym roku – o złote, srebrne i brązowe statuetki – w 16 kategoriach konkursowych ubiega się 45 kampanii, które uzyskały 62 nominacje do nagród.