Nestle ambasadorem programu QUALID

02/12/2023
Firma Nestlé, największy na świecie producent żywności, została ambasadorem QUALID, programu mającego na celu poprawę jakości i bezpieczeństwa komunikacji cyfrowej. Inicjatywa jest tworzona i rozwijana przez Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska. 

Program QUALID określa standardy i propaguje skuteczne rozwiązania, wpływające pozytywnie na funkcjonowanie i wzrost zaufania do internetu jako skutecznego medium promocji. Program skierowany jest do wszystkich stron rynku – wydawców i sieci reklamowych, agencji i domów mediowych, dostawców narzędzi technologicznych, reklamodawców. QUALID w pierwszej fazie obejmuje działania w czterech obszarach: brand safety – bezpieczeństwo, fraud – oszustwa, programmatic – automatyczny zakup powierzchni reklamowej, viewability – widoczność. Firma  Nestlé Polska, jako jeden z największych reklamodawców w Polsce, uzyskała pozytywną weryfikację i została ambasadorem programu: 

“Program QUALID jest dla nas naturalnym potwierdzeniem naszej codziennej pracy, w której dbałość o jakość i bezpieczeństwo naszej komunikacji jest kluczowa. Nestlé już od roku 2017 prowadzi działania mające na celu dbałość o Brand Safety, Viewability czy Anti-fraud. Wykorzystujemy w tym celu narzędzia z aktualną akredytacją, stawiamy też na edukację naszych pracowników. W działaniach Programmatic również od początku stawialiśmy na bezpieczne i jakościowe rozwiązania – korzystamy ze sprawdzonej technologii, ustawiamy black oraz whitelisty, i oczywiście dzielimy się wiedzą z naszymi pracownikami. Tym bardziej nas cieszy to, że wszystkie nasze działania pokrywają się z założeniami i elementami programu QUALID i bez problemu byliśmy w stanie przystąpić do programu i spełnić stawiane przed nami wymagania.” – mówi Beata Dziwulska, Media Development Manager Poland, Hungary, Baltics, Nestlé Polska S.A. 

Jakość ma znaczenie

Internet i cyfrowa komunikacja marketingowa rozwijają się dynamicznie. Szybkie wzrosty, zmiany, rozwój technologii, a także coraz więcej podmiotów współtworzących ten ekosystem to wyzwanie dla całej branży. Jednym z najważniejszych założeń programu jest stworzenie kolektywu, który będzie przeciwdziałał negatywnym zjawiskom, promował efektywne, pozytywne rozwiązania i szerzył świadomość. Do rozwoju Programu QUALID zaangażowane są Grupy Robocze oraz Grupy Zadaniowe IAB Polska. W grupach pracują przedstawiciele wiodących firm reprezentujących wszystkie strony rynku reklamy cyfrowej, które zrzesza IAB Polska. 

“Dołączenie do QUALID jest dla nas dodatkowo zewnętrznym potwierdzeniem i sygnałem dla całej branży, że jesteśmy godnym i zaufanym partnerem, który dba o jakość swoich komunikatów i który również wymaga tego od swoich partnerów, agencji oraz całej branży. Tylko dzięki wspólnym działaniom i inicjatywą takim jak Program QUALID jesteśmy realnie w stanie zmieniać naszą branżę. Dlatego też jednym z elementów budowanie świadomości i wagi znaczenia programu było wspólne wystąpienie z Anną Gruszka, TEADS na FORUM IAB POLSKA 2022 z prezentacją „Będziemy walczyć o jakość! Badania i wyniki dwóch lat funkcjonowania Programu QUALID”. – dodaje Dziwulska. 

Program QUALID powstał by wspólnie działać na rzecz jakości reklamy cyfrowej

W Programie QUALID mogą brać udział różnego typu firmy biorące udział w procesie realizacji reklamy cyfrowej: wydawcy i sieci reklamowe, agencje reklamowe i domy mediowe, narzędzia typu DSP, SSP, DMP a także dostawcy narzędzi do weryfikacji, reklamodawcy w charakterze ambasadorów i inne podmioty w charakterze patronów. 

Po pozytywnej weryfikacji, firmie przysługuje prawo do posługiwania się pełnym znakiem QUALID w danej kategorii bądź złotą wersją – oznaczającą zgodność ze wszystkimi obszarami objętymi programem. 

 “Polecam każdemu reklamodawcy i pozostałym podmiotom rynku zadbanie o bezpieczeństwo i jakość komunikacji oraz przystąpienie do programu QUALID.” – Beata Dziwulska, Nestlé Polska. 

Czytaj także

Social Media 2023 – pierwsza edycja raportu Gemius, PBI i IAB Polska już dostępna

Social Media 2023 – pierwsza edycja raportu Gemius, PBI i IAB Polska już dostępna

Charakterystyka użytkowników polskich platform social mediowych, wnikliwy opis najważniejszych graczy oraz przegląd rynku reklamowego mediów społecznościowych. Do rąk czytelników trafiła właśnie pierwsza edycja raportu Social Media 2023, powstałego na bazie danych z badań gemiusAdReal oraz Mediapanel. Raport, który w przekrojowy sposób opisuje polskie social media, jest wynikiem współpracy firmy Gemius z Polskimi Badaniami Internetu oraz Grupą Roboczą Social Media przy IAB Polska. 

Raport Strategiczny Internet 2022/2023

Raport Strategiczny Internet 2022/2023

W 2022 roku wartość rynku reklamowego online wzrosła o przeszło 615 mln zł, co przełożyło się na dynamikę wzrostu sięgającą 10%. Tym samym rynek osiągnął wartość ponad 6,8 mld zł (badanie IAB Polska/PwC AdEx). Podsumowanie tego roku, analizy ekspertów oraz prognozy dotyczące dynamicznego rozwoju branży internetowej kompleksowo przedstawia najnowszy Raport Strategiczny Internet 2022/2023, wydany przez IAB Polska.