Najnowsza wersja Transparency & Consent Framework v2.2 oficjalnie uruchomiona

05/16/2023
Mamy przyjemność ogłosić, że dziś, 16 maja br. oficjalnie uruchomiono TCF 2.2, po zatwierdzeniu przez grupę sterującą ds. TCF działającą przy IAB EU.

W ostatnim czasie wszystkie grupy robocze TCF intensywnie pracowały nad dalszą standaryzacją informacji i wyborów, które powinny być dostarczane użytkownikom w związku z przetwarzaniem ich danych osobowych, oraz nad tym, w jaki sposób wybory te powinny być rejestrowane, przekazywane i respektowane.
Ciągłe zmiany w orzecznictwie, a także w wytycznych organów ochrony danych stawiają jeszcze wyższe wymagania uczestnikom rynku w zakresie ochrony danych, a najnowsza wersja Transparency & Consent Framework v2.2 (TCF v2.2) wprowadza znaczące zmiany, starając się lepiej sprostać oczekiwaniom organów regulacyjnych i potrzebom użytkowników końcowych.

Zachęcamy do zapoznania się z wpisem na blogu IAB EU, który szczegółowo wyjaśnia harmonogram wdrażania, zawiera przegląd głównych zmian politycznych i technicznych, a także odnosi do pliku zawierającego najczęściej zadawane pytania.

Jednocześnie informujemy, że na początku czerwca zostaną zorganizowane dedykowane webinaria, o których będziemy informować w oddzielnych komunikatach. Zapraszamy do udziału.

Czytaj także

Raport Strategiczny Internet 2022/2023 IAB Polska już dostępny

Raport Strategiczny Internet 2022/2023 IAB Polska już dostępny

Przez ostatni rok polska branża komunikacji marketingowej skonfrontowała się z wyzwaniami postpandemicznej rzeczywistości oraz niepewnością geopolityczną i ekonomiczną. Mimo to rynek reklamowy odnotował dwucyfrowy wzrost. Podsumowanie kluczowych wydarzeń i trendów minionego roku oraz prognozy na rok 2023 prezentujemy w opublikowanym właśnie Raporcie Strategicznym Internet 2022/2023. 

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Dwa niezwykłe dni Forum IAB 2023 za nami. Podczas konferencji ponad 120 wybitnych ekspertów z dziedziny marketingu, nauki i biznesu podzieliło się strategiami efektywnego prowadzenia biznesu w trudnych czasach. W czasie wydarzenia miał także premierę Raport Strategiczny Internet 2022/2023. Tegoroczna edycja Forum IAB odbyła się w dniach 30-31 maja w warszawskich Złotych Tarasach i tradycyjnie zgromadziła ponad 1000 osób.