Interact 2020 – SAVE THE DATE

02/21/2020
Poznaliśmy datę Interact 2020 – flagowej konferencji organizowanej przez IAB Europe, gromadzącej przedstawicieli wiodących agencji, wydawców, reklamodawców i branżowych ekspertów z całej Europy.

Aktualizacja 23.03: W związku ze stanem wyjątkowym związanym z epidemią COVID-19, czternasta edycja Interact zostanie przesunięta na rok 2021 i odbędzie się w Lizbonie. Natomiast 3 czerwca 2020 odbędzie się video-konferencja Interact Online.

IAB Europe poprowadzi bezpłatną video-konferencję, która będzie dostępna dla branży marketingowej i digital marketingowej.  Wirtualne wydarzenie otworzy Chief Economist IAB Europe Daniel Knapp prezentując wyniki badania porównawczego AdEx – opartego na 28 rynkach.

Dwugodzinne spotkanie Interact Online będzie zawierało serię paneli dyskusyjnych i wystąpienia keynote’ów dotyczące gwałtownych zmian jakich jesteśmy świadkami w naszym ekosystemie i które wpływają na poziom inwestycji, podział ról i odpowiedzialności w całym łańcuchu wartości. Z pewnością zostanie też poruszony temat konsekwencji dla branży i przemysłu reklamowego, spowodowane epidemią COVID-19.  Wkrótce zostanie podana pełna agenda i link do rejestracji na video-konferencję. Pełna informacja znajduje się >TUTAJ<

Interact to spotkanie europejskiej branży reklamy cyfrowej, podczas którego liderzy reprezentujący reklamodawców, agencje, media oraz eksperci branżowi prezentują osiągnięcia świata online, analizują najnowsze trendy  biznesie i technologii oraz zastanawiają się nad wzywaniami na najbliższy rok.

Zobacz też inne wirtualne wydarzenia tworzone przez IAB Europe >>

Czytaj także

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Gaming to mainstream, to nie opinia a fakt. Najnowsze dane potwierdzają rosnące zainteresowanie grami wśród osób praktycznie w każdym wieku; 65% Polaków powyżej 16. roku życia gra w gry przynajmniej raz w tygodniu, a 88% dzieci w przedziale wiekowym 9-15 gra lub ogląda gry wideo. Gaming staje się strategicznym kanałem komunikacji dla marek. IAB Polska jest patronem honorowym wydarzenia.

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

Odsetek polskich internautów, którzy kupują online rośnie – obecnie wynosi on 79%. Na polskich stronach zakupy robi 75%, a na zagranicznych – 30%. Po raz pierwszy autorzy raportu przyjrzeli się również zjawisku social-commerce. Jak wynika z danych, za pośrednictwem social mediów kupuje na razie jedynie 19%, nie jest to więc wciąż bardzo popularna forma zakupów. Partnerami merytorycznymi wydania są Polskie Badania Internetu oraz Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Content marketing, badany w Polsce zaledwie od kilku lat, nieustannie zdobywa coraz więcej zwolenników, przekształcając się w istotny element strategii firm. Trzeci z kolei raport Stowarzyszenia Content Marketing Polska rzuca światło na dynamikę tego sektora, jego rosnący potencjał, ale także wyzwania, przed którymi stoi. Już 60% firm deklaruje, że wdrożyło strategię contentmarketingową, ale jednocześnie 57% przyznaje, że nie ma narzędzi do mierzenia jej efektywności. Czy zatem rosnąca inwestycja w content marketing idzie w parze z jego profesjonalizacją? Partnerami badania byli: IAB Polska, SAR, IAA, BCC, SocialPress.