IAB Tech Lab ogłasza Green Initiative – projekt obniżający emisję dwutlenku węgla w branży reklamy cyfrowej

01/26/2023
23 stycznia br. organizacja IAB Tech Lab, ogłosiła start projektu Green Initiative, który ma pomóc branży reklamowej w znaczącym obniżeniu emisji dwutlenku węgla poprzez optymalizację ścieżki dostaw.

Celem tej inicjatywy ma być promowanie widoczności i odpowiedzialności za emisję dwutlenku węgla w całym ekosystemie reklamy cyfrowej oraz zapewnienie środków dla kupujących w celu egzekwowania ich standardów emisji reklam.

Inicjatywa ma stać się punktem odniesienia dla sposobu, w jaki sygnały emitujące dwutlenek węgla są wysyłane i odbierane.

Cele projektu obejmują:

– Uruchomienie grupy roboczej Green Initiative dla branży w celu uzgodnienia podejścia, najlepszych praktyk oraz sposobu wysyłania i odbierania sygnałów emisyjnych.

– Stworzenie i publikacja dobrych praktyk i zapewnienie wsparcia technicznego dotyczącego łańcucha dostaw.

– Wspieranie programowego wysyłania i odbierania danych emitujących dwutlenek węgla.

– Prowadzenie analizy pokazującej benchmarki zielonej ścieżki dostaw.

Globalne ramy i standardy technologiczne są jednym z najskuteczniejszych mechanizmów obniżania śladu węglowego branży reklamowej, dlatego jako IAB Polska w pełni popieramy tę inicjatywę. Będziemy śledzić dalsze etapy jej rozwoju, a także angażować się tam gdzie będzie to możliwe.  

Więcej o inicjatywie na stronie IAB Tech Lab >

Czytaj także

Raport Strategiczny Internet 2022/2023 IAB Polska już dostępny

Raport Strategiczny Internet 2022/2023 IAB Polska już dostępny

Przez ostatni rok polska branża komunikacji marketingowej skonfrontowała się z wyzwaniami postpandemicznej rzeczywistości oraz niepewnością geopolityczną i ekonomiczną. Mimo to rynek reklamowy odnotował dwucyfrowy wzrost. Podsumowanie kluczowych wydarzeń i trendów minionego roku oraz prognozy na rok 2023 prezentujemy w opublikowanym właśnie Raporcie Strategicznym Internet 2022/2023. 

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Dwa niezwykłe dni Forum IAB 2023 za nami. Podczas konferencji ponad 120 wybitnych ekspertów z dziedziny marketingu, nauki i biznesu podzieliło się strategiami efektywnego prowadzenia biznesu w trudnych czasach. W czasie wydarzenia miał także premierę Raport Strategiczny Internet 2022/2023. Tegoroczna edycja Forum IAB odbyła się w dniach 30-31 maja w warszawskich Złotych Tarasach i tradycyjnie zgromadziła ponad 1000 osób.