IAB Polska wyraża solidarność z Ukrainą

02/25/2022
W związku z atakiem Rosji na Ukrainę w pełni solidaryzujemy z naszymi wschodnimi sąsiadami. Jako przedstawiciele organizacji działającej w suwerennym Państwie i całej wspólnocie europejskiej nie zgadzamy się na działania niszczące wolność i demokrację. Przekazujemy wyrazy wsparcia dla wszystkich obywateli Ukrainy oraz ich rodzin.

“Jako organizacja i jako ludzie nie pozostajemy obojętni na los naszych ukraińskich przyjaciół, współpracowników i wszystkich obywateli Ukrainy. Wyrażamy ogromny smutek z powodu brutalnej inwazji na ich ojczyznę. Jesteśmy w stałym kontakcie z IAB Ukraina. Wspólnie z naszymi firmami członkowskimi, z których część już udzieliła pomocy swoim ukraińskim pracownikom i ich rodzinom, będziemy dalej wspierać naszych sąsiadów wszystkimi dostępnymi nam sposobami ” – mówi Włodzimierz Schmidt, prezes zarządu IAB Polska

Wzywamy wszystkie firmy z sektora cyfrowego do wstrzymania współpracy z podmiotami z kapitałem rosyjskim, które powinny zostać natychmiast wykluczone z wszelkich działań i partnerstw biznesowych. Jako IAB Polska zwróciliśmy się już do IAB Europe o zawieszenie możliwości korzystania ze standardu technicznego TCF (Transparency and Consent Framework) przez firmy z rynku rosyjskiego.

Trudno przewidzieć, jak sytuacja rozwinie się w kolejnych dniach, ale już teraz zachęcamy wszystkich do udzielenia swojego wsparcia przez dołączenie do zbiórek organizowanych przez oficjalne organizacje oraz przez nasze firmy członkowskie:

Czytaj także

Aż 8 europejskich nagród IAB MIXX Awards i Reasearch Awards dla polskich firm

Aż 8 europejskich nagród IAB MIXX Awards i Reasearch Awards dla polskich firm

23 maja 2023 podczas flagowej konferencji IAB Europe – Interact zostały rozdane europejskie nagrody za najlepsze digitalowe kampanie i projekty badawcze. Polskie firmy otrzymały aż 5 statuetek European MIXX Awards 2023! Gratulujemy: Sanofi, PHD Poland, Publicis Groupe, Unilever, Mindshare Poland, GONG & ING Bank Śląski. Gatulujemy równiez agencjom badawczym Nielsen i Kantar, które łącznie otrzymały 3 statuetki w IAB European Reasaerch Awards. 

CMC MEDIA dołącza do firm członkowskich IAB Polska

CMC MEDIA dołącza do firm członkowskich IAB Polska

Do grona firm członkowskich IAB Polska przystępuje CMC MEDIA specjalizuąca się w dostarczaniu kompleksowego wsparcia technicznego i biznesowego dla lokalnych wydawców prasy, radia i serwisów internetowych.