IAB Polska organizatorem warsztatu podczas IGF Polska 2019

11/22/2019
"Sprawdź, kto rządzi Internetem" to hasło tegorocznego Forum Zarządzania Internetem, które odbędzie się 9 grudnia 2019 r. w Warszawie.

“Sprawdź, kto rządzi Internetem” to hasło tegorocznego Forum Zarządzania Internetem, które odbędzie się 9 grudnia 2019 r. w Warszawie.

Podczas wydarzenia IAB Polska będzie gospodarzem warsztatu „Opodatkowanie gospodarki cyfrowej – jak to zrobić sprawiedliwie?”. Do panelu zaprosiliśmy znakomitych ekspertów:

Mariusz Grzesiuk, Ringier Axel Springer Polska

Prof. Hanna Litwińczuk, UW

Filip Majdowski, Ministerstwo Finansów

Agnieszka Wnuk, MDDP

Anna Wrześniewska, Allegro

Sektor cyfrowy, czyli najbardziej dynamicznie rozwijająca się gałąź gospodarki jest poddawany coraz większej presji regulacyjnej. Tworzone i aktualizowane są przepisy dotyczące prywatności, przepływu danych osobowych i nieosobowych, praw autorskich i kwestii audiowizualnych. Celem jest ujednolicanie standardów na poziomie międzynarodowym. Jednym z obszarów, w których opracowywane są nowe regulacje jest opodatkowanie gospodarki cyfrowej. Niektóre państwa pracują nad lokalnymi rozwiązaniami podatkowymi, nie czekając na zakończenie negocjacji międzynarodowych na szczeblu OECD. UE też ma swoje plany w tym zakresie. Dla przedsiębiorstw działających w branży, którą nowe rozwiązania mogłyby dotknąć, oznacza to niepewność i obawy przed zwiększeniem nie tylko samych podatków, ale również obciążeń administracyjnych. Wraz z ekspertami ze świata biznesu, przedstawicielami administracji publicznej i świata nauki chcemy  wspólnie zastanowić się nad pożądanymi kierunkami regulacji, tak aby sprzyjały innowacjom, nie tworzyły niepotrzebnych utrudnień w działalności, co mogłoby zaszkodzić szczególnie polskim firmom próbującym swoich sił na rynkach międzynarodowych.

mówi Włodzimierz Schmidt, Prezes IAB Polska, a także moderator warsztatu.

Tegoroczne Forum będzie znakomitą okazją do debaty z najważniejszymi i najbardziej wpływowymi reprezentantami społeczności internetowej w Polsce na temat funkcjonowania internetu, a także przedsmakiem przyszłorocznej światowej edycji Internet Governance Forum 2020 , której organizacja została powierzona Warszawie przez ONZ.

Zapraszamy Państwa do rejestracji na wydarzenie >>

Czytaj także

Patronat: Konferencja #DataDrivenDOOH już 28 listopada

Patronat: Konferencja #DataDrivenDOOH już 28 listopada

#DataDrivenDOOH to najważniejsze wydarzenie 2023 roku dotyczące rozwoju cyfrowego OOH i jego widowni. Pomiary, definicje, standardy – a wszystko podane w atrakcyjnej formie przez najlepszych ekspertów. W tym roku będziemy rozmawiać o tym, jak w kontekście tego młodego medium definiować i parametryzować widownię – aby spełniać oczekiwania naszych klientów z jednej strony i być pełnoprawnym członkiem cross-mediowego świata reklamy z drugiej. IAB Polska objął konferencję patronatem honorowym.

Ogłaszamy aż 62 nominacje do nagród IAB MIXX Awards 2023

Ogłaszamy aż 62 nominacje do nagród IAB MIXX Awards 2023

Jury IAB MIXX Awards po ocenie 224 zgłoszeń wyłoniło listę nominacji do nagród za najlepsze wykorzystanie środowiska cyfrowego w kampaniach reklamowych. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali 5 grudnia. W tym roku – o złote, srebrne i brązowe statuetki – w 16 kategoriach konkursowych ubiega się 45 kampanii, które uzyskały 62 nominacje do nagród.