IAB Polska organizatorem warsztatu podczas IGF Polska 2019

11/22/2019
"Sprawdź, kto rządzi Internetem" to hasło tegorocznego Forum Zarządzania Internetem, które odbędzie się 9 grudnia 2019 r. w Warszawie.

“Sprawdź, kto rządzi Internetem” to hasło tegorocznego Forum Zarządzania Internetem, które odbędzie się 9 grudnia 2019 r. w Warszawie.

Podczas wydarzenia IAB Polska będzie gospodarzem warsztatu „Opodatkowanie gospodarki cyfrowej – jak to zrobić sprawiedliwie?”. Do panelu zaprosiliśmy znakomitych ekspertów:

Mariusz Grzesiuk, Ringier Axel Springer Polska

Prof. Hanna Litwińczuk, UW

Filip Majdowski, Ministerstwo Finansów

Agnieszka Wnuk, MDDP

Anna Wrześniewska, Allegro

Sektor cyfrowy, czyli najbardziej dynamicznie rozwijająca się gałąź gospodarki jest poddawany coraz większej presji regulacyjnej. Tworzone i aktualizowane są przepisy dotyczące prywatności, przepływu danych osobowych i nieosobowych, praw autorskich i kwestii audiowizualnych. Celem jest ujednolicanie standardów na poziomie międzynarodowym. Jednym z obszarów, w których opracowywane są nowe regulacje jest opodatkowanie gospodarki cyfrowej. Niektóre państwa pracują nad lokalnymi rozwiązaniami podatkowymi, nie czekając na zakończenie negocjacji międzynarodowych na szczeblu OECD. UE też ma swoje plany w tym zakresie. Dla przedsiębiorstw działających w branży, którą nowe rozwiązania mogłyby dotknąć, oznacza to niepewność i obawy przed zwiększeniem nie tylko samych podatków, ale również obciążeń administracyjnych. Wraz z ekspertami ze świata biznesu, przedstawicielami administracji publicznej i świata nauki chcemy  wspólnie zastanowić się nad pożądanymi kierunkami regulacji, tak aby sprzyjały innowacjom, nie tworzyły niepotrzebnych utrudnień w działalności, co mogłoby zaszkodzić szczególnie polskim firmom próbującym swoich sił na rynkach międzynarodowych.

mówi Włodzimierz Schmidt, Prezes IAB Polska, a także moderator warsztatu.

Tegoroczne Forum będzie znakomitą okazją do debaty z najważniejszymi i najbardziej wpływowymi reprezentantami społeczności internetowej w Polsce na temat funkcjonowania internetu, a także przedsmakiem przyszłorocznej światowej edycji Internet Governance Forum 2020 , której organizacja została powierzona Warszawie przez ONZ.

Zapraszamy Państwa do rejestracji na wydarzenie >>

Czytaj także

Short social video. Nowa publikacja IAB Polska

Short social video. Nowa publikacja IAB Polska

Zapraszamy do pobrania poradnika Short social video przygotowanego przez ekspertów z Grupy Roboczej Social Media IAB Polska. Publikacja zawiera praktyczne porady dotyczące tworzenia tej formy wideo, jej miejsca w strategii mediowej marek, wskaźników efektywnosći oraz aspektów prawnych. W publikacji znajdziemy także szereg case studies oraz komentarze i porady ekspertów.

Patronat IAB Polska: AI Create Warsaw: AI & Creativity

Patronat IAB Polska: AI Create Warsaw: AI & Creativity

AI CREATE to globalna inicjatywa profesjonalistów z całego świata. Została stworzona przez weteranów branży kreatywnej, eventowej oraz produkcyjnej z Hiszpanii i Singapuru. Edycja warszawska zaplanowane na 16 maja posiada patronat honorowy IAB Polska.