IAB Polska organizatorem warsztatu podczas IGF Polska 2019

11/22/2019
"Sprawdź, kto rządzi Internetem" to hasło tegorocznego Forum Zarządzania Internetem, które odbędzie się 9 grudnia 2019 r. w Warszawie.

“Sprawdź, kto rządzi Internetem” to hasło tegorocznego Forum Zarządzania Internetem, które odbędzie się 9 grudnia 2019 r. w Warszawie.

Podczas wydarzenia IAB Polska będzie gospodarzem warsztatu „Opodatkowanie gospodarki cyfrowej – jak to zrobić sprawiedliwie?”. Do panelu zaprosiliśmy znakomitych ekspertów:

Mariusz Grzesiuk, Ringier Axel Springer Polska

Prof. Hanna Litwińczuk, UW

Filip Majdowski, Ministerstwo Finansów

Agnieszka Wnuk, MDDP

Anna Wrześniewska, Allegro

Sektor cyfrowy, czyli najbardziej dynamicznie rozwijająca się gałąź gospodarki jest poddawany coraz większej presji regulacyjnej. Tworzone i aktualizowane są przepisy dotyczące prywatności, przepływu danych osobowych i nieosobowych, praw autorskich i kwestii audiowizualnych. Celem jest ujednolicanie standardów na poziomie międzynarodowym. Jednym z obszarów, w których opracowywane są nowe regulacje jest opodatkowanie gospodarki cyfrowej. Niektóre państwa pracują nad lokalnymi rozwiązaniami podatkowymi, nie czekając na zakończenie negocjacji międzynarodowych na szczeblu OECD. UE też ma swoje plany w tym zakresie. Dla przedsiębiorstw działających w branży, którą nowe rozwiązania mogłyby dotknąć, oznacza to niepewność i obawy przed zwiększeniem nie tylko samych podatków, ale również obciążeń administracyjnych. Wraz z ekspertami ze świata biznesu, przedstawicielami administracji publicznej i świata nauki chcemy  wspólnie zastanowić się nad pożądanymi kierunkami regulacji, tak aby sprzyjały innowacjom, nie tworzyły niepotrzebnych utrudnień w działalności, co mogłoby zaszkodzić szczególnie polskim firmom próbującym swoich sił na rynkach międzynarodowych.

mówi Włodzimierz Schmidt, Prezes IAB Polska, a także moderator warsztatu.

Tegoroczne Forum będzie znakomitą okazją do debaty z najważniejszymi i najbardziej wpływowymi reprezentantami społeczności internetowej w Polsce na temat funkcjonowania internetu, a także przedsmakiem przyszłorocznej światowej edycji Internet Governance Forum 2020 , której organizacja została powierzona Warszawie przez ONZ.

Zapraszamy Państwa do rejestracji na wydarzenie >>

Czytaj także

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Dwa niezwykłe dni Forum IAB 2023 za nami. Podczas konferencji ponad 120 wybitnych ekspertów z dziedziny marketingu, nauki i biznesu podzieliło się strategiami efektywnego prowadzenia biznesu w trudnych czasach. W czasie wydarzenia miał także premierę Raport Strategiczny Internet 2022/2023. Tegoroczna edycja Forum IAB odbyła się w dniach 30-31 maja w warszawskich Złotych Tarasach i tradycyjnie zgromadziła ponad 1000 osób. 

Social Media 2023 – pierwsza edycja raportu Gemius, PBI i IAB Polska już dostępna

Social Media 2023 – pierwsza edycja raportu Gemius, PBI i IAB Polska już dostępna

Charakterystyka użytkowników polskich platform social mediowych, wnikliwy opis najważniejszych graczy oraz przegląd rynku reklamowego mediów społecznościowych. Do rąk czytelników trafiła właśnie pierwsza edycja raportu Social Media 2023, powstałego na bazie danych z badań gemiusAdReal oraz Mediapanel. Raport, który w przekrojowy sposób opisuje polskie social media, jest wynikiem współpracy firmy Gemius z Polskimi Badaniami Internetu oraz Grupą Roboczą Social Media przy IAB Polska.