IAB Europe wydaje przewodnik po Digital Audio

11/27/2020
23 listopada miała miejsce premiera nowej publikacji IAB Europe „Buyer’s Guide to Digital Audio” , która ma na celu pomoc marketerom w planowaniu zakupu mediów audio i zarządzaniu możliwościami jakie daje świat reklamy cyfrowej audio.

Przewodnik po digital audio został opracowany przez ekspertów z Grupy Zadaniowej ds. Kanałów i Formatów IAB Europe. Zawiera uregulowane definicje i opis europejskiego rynku digital audio, przegląd ewolucji reklamy audio i jego ekosystemu w Europie, a także kluczowe zagadnienia i najlepsze praktyki w zakresie cyfrowej reklamy audio. Materiał dostarcza nabywcom tradycyjnych formatów audio i nabywcom reklamy cyfrowej niezbędną wiedzę potrzebną do realizacji skutecznych kampanii online.

Jest to pierwsza taka publikacja, systematyzująca zagadnienie digital audio na poziomie europejskim. Powstała w kolaboracji z przedstawicielami Spotify, Magnite, Oracle Data Cloud, Triton Media and Xaxis.

Poradnik został udostępniony na stronie IAB Europe:

IAB Europe – Buyer’s Guide to Digital Audio

 

Pełna informacja prasowa:

IAB Europe Releases a Buyer’s Guide to Digital Audio

Czytaj także

Social Media 2023 – pierwsza edycja raportu Gemius, PBI i IAB Polska już dostępna

Social Media 2023 – pierwsza edycja raportu Gemius, PBI i IAB Polska już dostępna

Charakterystyka użytkowników polskich platform social mediowych, wnikliwy opis najważniejszych graczy oraz przegląd rynku reklamowego mediów społecznościowych. Do rąk czytelników trafiła właśnie pierwsza edycja raportu Social Media 2023, powstałego na bazie danych z badań gemiusAdReal oraz Mediapanel. Raport, który w przekrojowy sposób opisuje polskie social media, jest wynikiem współpracy firmy Gemius z Polskimi Badaniami Internetu oraz Grupą Roboczą Social Media przy IAB Polska. 

Raport Strategiczny Internet 2022/2023

Raport Strategiczny Internet 2022/2023

W 2022 roku wartość rynku reklamowego online wzrosła o przeszło 615 mln zł, co przełożyło się na dynamikę wzrostu sięgającą 10%. Tym samym rynek osiągnął wartość ponad 6,8 mld zł (badanie IAB Polska/PwC AdEx). Podsumowanie tego roku, analizy ekspertów oraz prognozy dotyczące dynamicznego rozwoju branży internetowej kompleksowo przedstawia najnowszy Raport Strategiczny Internet 2022/2023, wydany przez IAB Polska.