IAB Europe uznaje decyzję belgijskiego Sądu Rynkowego w sprawie TCF

01/13/2023
IAB Europe uznaje decyzję belgijskiego Sądu Rynkowego w sprawie IAB Europe i Transparency & Consent Framework (TCF).

Uprzejmie informujemy o uznaniu przez IAB Europe decyzji belgijskiego Sądu Rynkowego (część Sądu Apelacyjnego w Brukseli) o walidacji wszystkich punktów planu działania złożonego przez IAB Europe w kwietniu 2022 r. zgodnie z decyzją belgijskiego Urzędu Ochrony Danych (APD) z lutego 2022 r. w sprawie IAB Europe i Transparency & Consent Framework (TCF).

Zatwierdzenie planu działania potwierdza funkcjonalność prawną TCF w ramach przepisów rozporządzenia o ochronie danych (GDPR). Ponieważ jednak w planie zaproponowano środki, które wciąż czekają na zatwierdzenie przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (CJEU), IAB Europe ma poważne zastrzeżenia co do uprzedzania tych odpowiedzi przez APD. Mogą one bowiem zainicjować zmiany w TCF, które być może będą musiały zostać cofnięte po zakończeniu procesu odwoławczego.

Więcej informacji w oświadczenieu IAB Europe na ich stronie internetowej

Czytaj także

Patronat: Twój pierwszy milion ze strategią SEO&Content — jak monetyzować działania marketingowe w biznesie | Darmowy webinar

Patronat: Twój pierwszy milion ze strategią SEO&Content — jak monetyzować działania marketingowe w biznesie | Darmowy webinar

Cube Group & SEMSTORM & WhitePress zapraszają na bezpłatny webinar. Chcesz poznać genialne sposoby na zwiększenie sprzedaży dzięki działaniom SEO&Contentu? Już 27 września o 10:00 zarezerwuj swój czas w kalendarzu na bezpłatny webinar organizowany przez Cube Group, SEMSTORM i WhitePress. Zebraliśmy ekspertów z branży, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat monetyzowania działań marketingowych. Jesteśmy patronem honorowym wydarzenia.

Patronat: Pro Experts Days

Patronat: Pro Experts Days

Pro Experts Days to wydarzenie organizowane przez ekspertów branży digital marketingu, kierowane do środowiska marketingowego i biznesowego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął IAB Polska.