IAB Europe składa wniosek o środki tymczasowe w sprawie TCF

02/13/2023
IAB Europe złożyło formalny wniosek o środki tymczasowe do belgijskiego sądu rynkowego w sprawie Transparency and Consent (TCF). Jest to następstwem decyzji belgijskiego Urzędu Ochrony Danych (APD) o zatwierdzeniu planu działania, złożonego przez IAB Europe 1 kwietnia 2022 r. jako jednego z obowiązków wynikających z decyzji Urzędu z lutego 2022 r.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) nadal bada nierozstrzygnięte kwestie związane TCF. Jednocześnie IAB Europe wprowadza kolejne zmiany w TCF, które mają mniej bezpośredni wpływ na procedurę TSUE.

W związku z tym IAB Europe złożyło wniosek o środki tymczasowe, aby zapobiec egzekwowaniu przez APD wykonania zmian w TCF, które mogą wymagać cofnięcia w momencie wydania orzeczenia przez TSUE. Wniosek o środki tymczasowe pomoże zatem IAB Europe, a także wydawcom, sprzedawcom i platformom CMP uniknąć inwestowania w zmiany, które stałyby się niepotrzebne.

Szczegółowe informacje w oświadczeniu na stronie IAB Europe.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdują się TUTAJ.

Czytaj także

Patronat: Konferencja #DataDrivenDOOH już 28 listopada

Patronat: Konferencja #DataDrivenDOOH już 28 listopada

#DataDrivenDOOH to najważniejsze wydarzenie 2023 roku dotyczące rozwoju cyfrowego OOH i jego widowni. Pomiary, definicje, standardy – a wszystko podane w atrakcyjnej formie przez najlepszych ekspertów. W tym roku będziemy rozmawiać o tym, jak w kontekście tego młodego medium definiować i parametryzować widownię – aby spełniać oczekiwania naszych klientów z jednej strony i być pełnoprawnym członkiem cross-mediowego świata reklamy z drugiej. IAB Polska objął konferencję patronatem honorowym.

Ogłaszamy aż 62 nominacje do nagród IAB MIXX Awards 2023

Ogłaszamy aż 62 nominacje do nagród IAB MIXX Awards 2023

Jury IAB MIXX Awards po ocenie 224 zgłoszeń wyłoniło listę nominacji do nagród za najlepsze wykorzystanie środowiska cyfrowego w kampaniach reklamowych. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali 5 grudnia. W tym roku – o złote, srebrne i brązowe statuetki – w 16 kategoriach konkursowych ubiega się 45 kampanii, które uzyskały 62 nominacje do nagród.