IAB Europe składa wniosek o środki tymczasowe w sprawie TCF

02/13/2023
IAB Europe złożyło formalny wniosek o środki tymczasowe do belgijskiego sądu rynkowego w sprawie Transparency and Consent (TCF). Jest to następstwem decyzji belgijskiego Urzędu Ochrony Danych (APD) o zatwierdzeniu planu działania, złożonego przez IAB Europe 1 kwietnia 2022 r. jako jednego z obowiązków wynikających z decyzji Urzędu z lutego 2022 r.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) nadal bada nierozstrzygnięte kwestie związane TCF. Jednocześnie IAB Europe wprowadza kolejne zmiany w TCF, które mają mniej bezpośredni wpływ na procedurę TSUE.

W związku z tym IAB Europe złożyło wniosek o środki tymczasowe, aby zapobiec egzekwowaniu przez APD wykonania zmian w TCF, które mogą wymagać cofnięcia w momencie wydania orzeczenia przez TSUE. Wniosek o środki tymczasowe pomoże zatem IAB Europe, a także wydawcom, sprzedawcom i platformom CMP uniknąć inwestowania w zmiany, które stałyby się niepotrzebne.

Szczegółowe informacje w oświadczeniu na stronie IAB Europe.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdują się TUTAJ.

Czytaj także

Social Media 2023 – pierwsza edycja raportu Gemius, PBI i IAB Polska już dostępna

Social Media 2023 – pierwsza edycja raportu Gemius, PBI i IAB Polska już dostępna

Charakterystyka użytkowników polskich platform social mediowych, wnikliwy opis najważniejszych graczy oraz przegląd rynku reklamowego mediów społecznościowych. Do rąk czytelników trafiła właśnie pierwsza edycja raportu Social Media 2023, powstałego na bazie danych z badań gemiusAdReal oraz Mediapanel. Raport, który w przekrojowy sposób opisuje polskie social media, jest wynikiem współpracy firmy Gemius z Polskimi Badaniami Internetu oraz Grupą Roboczą Social Media przy IAB Polska. 

Raport Strategiczny Internet 2022/2023

Raport Strategiczny Internet 2022/2023

W 2022 roku wartość rynku reklamowego online wzrosła o przeszło 615 mln zł, co przełożyło się na dynamikę wzrostu sięgającą 10%. Tym samym rynek osiągnął wartość ponad 6,8 mld zł (badanie IAB Polska/PwC AdEx). Podsumowanie tego roku, analizy ekspertów oraz prognozy dotyczące dynamicznego rozwoju branży internetowej kompleksowo przedstawia najnowszy Raport Strategiczny Internet 2022/2023, wydany przez IAB Polska.