IAB Europe publikuje przewodnik “Podejmowanie decyzji w zrównoważonym biznesie”

07/28/2023
IAB Europe opublikowało przewodnik “Podejmowanie decyzji w zrównoważonym biznesie”. Publikacja powstała po to, aby pomóc firmom branży interaktywnej poruszać się po stale zmieniającym się krajobrazie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnych praktyk biznesowych.

Terminy takie jak „zrównoważony”, „zielony”, „net zero” i „neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla” służące do opisywania technologii, usług i produktów w branży reklamy cyfrowej zyskały ostatnio na popularności, co sprawia, że coraz ważniejsze dla firm jest zrozumienie ważności tego typu etykiet.

Wraz z rozwojem praktyk greenwashingu, w ramach, których składane są fałszywe lub wprowadzające w błąd twierdzenia dotyczące działań na rzecz ochrony środowiska, kluczowe znaczenie dla firm ma zachowanie należytej staranności przy ocenie twierdzeń dotyczących zrównoważonego rozwoju oraz przy wyborze partnerów, z którymi chcą współpracować.

Rządowe organy regulacyjne również coraz bardziej koncentrują się na zwalczaniu takich praktyk, a firmy muszą zapewniać, że ich decyzje są zgodne z prawdziwymi celami zrównoważonego rozwoju. Przewodnik “Podejmowanie decyzji w zrównoważonym biznesie” został napisany przez członków Komitetu ds. Zrównoważonego Rozwoju działającego przy IAB Europe.

Publikacja zawiera cenne spostrzeżenia i praktyczne wskazówki, które pomogą organizacjom chcącym osiągnąć zrównoważony rozwój w branży reklamy cyfrowej, w dokonywaniu świadomych wyborów. Przewodnik będzie dodatkowo wspierany przez opracowanie bardziej szczegółowych raportów biznesowych i podręczników oraz kart wyników zrównoważonego rozwoju.

Kluczowe obszary omówione w przewodniku obejmują wskazówki dotyczące kwestii środowiskowych, prawodawstwa europejskiego i wytycznych, zasad przeciwdziałania greenwashingu, kwestii społecznych oraz korzyści ekonomicznych wynikających ze zrównoważonego procesu decyzyjnego.

Pełny przewodnik jest dostępny do pobrania tutaj.

Czytaj także

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Gaming to mainstream, to nie opinia a fakt. Najnowsze dane potwierdzają rosnące zainteresowanie grami wśród osób praktycznie w każdym wieku; 65% Polaków powyżej 16. roku życia gra w gry przynajmniej raz w tygodniu, a 88% dzieci w przedziale wiekowym 9-15 gra lub ogląda gry wideo. Gaming staje się strategicznym kanałem komunikacji dla marek. IAB Polska jest patronem honorowym wydarzenia.

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

Odsetek polskich internautów, którzy kupują online rośnie – obecnie wynosi on 79%. Na polskich stronach zakupy robi 75%, a na zagranicznych – 30%. Po raz pierwszy autorzy raportu przyjrzeli się również zjawisku social-commerce. Jak wynika z danych, za pośrednictwem social mediów kupuje na razie jedynie 19%, nie jest to więc wciąż bardzo popularna forma zakupów. Partnerami merytorycznymi wydania są Polskie Badania Internetu oraz Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Content marketing, badany w Polsce zaledwie od kilku lat, nieustannie zdobywa coraz więcej zwolenników, przekształcając się w istotny element strategii firm. Trzeci z kolei raport Stowarzyszenia Content Marketing Polska rzuca światło na dynamikę tego sektora, jego rosnący potencjał, ale także wyzwania, przed którymi stoi. Już 60% firm deklaruje, że wdrożyło strategię contentmarketingową, ale jednocześnie 57% przyznaje, że nie ma narzędzi do mierzenia jej efektywności. Czy zatem rosnąca inwestycja w content marketing idzie w parze z jego profesjonalizacją? Partnerami badania byli: IAB Polska, SAR, IAA, BCC, SocialPress.