IAB Europe otwiera publiczne konsultacje nt. Transparency & Consent Framework v 2.0

05/08/2019

IAB Europe i IAB Tech Lab otwiera konsultacje publiczne dotyczące najnowszej aktualizacji Transparency & Consent Framework (TCF).  Konsultacje dotyczące wersji 2.0 narzędzia otwarte są do 25 maja 2019.

Transparency & Consent Framework to rozwiązanie open source, które pozwala firmom i konsumentom uzyskać większą kontrolę i dynamiczny wgląd w strony internetowe, które uzyskują dostęp i przetwarzają dane osobowe konsumentów w UE.

TCF v2.0 jest wynikiem pracy grupy roboczej TCF Steering Group IAB Europe, która składa się z ekspertów zarówno ze strony wydawców, firm adtechowych, agencji i organizacji branżowych działających na poziomie UE, a także IAB Tech Lab. Grupa ta wypracowała nowe dokumenty strategiczne i specyfikacje techniczne TCF oparciu o doświadczenia zebrane z rynku (zwłaszcza od wydawców) i rozmowy z krajowymi organami ochrony danych. TCF został zaktualizowany i udoskonalony, by zapewnić użytkownikom lepsze zarządzanie ich wyborami, a wydawcom lepszą kontrolę. Zaimplementowany został uzasadniony interes, jako podstawa prawna przetwarzania danych zgodnie z RODO, wraz z prawem sprzeciwu. Więcej informacji znajduje się w komunikacie prasowym.

Przedstawicieli firm członkowskich IAB Polska proszeni są o zgłaszanie sugestii do 20.05.2019 do Anny Mazur: a.mazur@iab.org.pl w celu przygotowania jednej wspólnej odpowiedzi.
Konsultacje otwarte są dla wszystkich podmiotów działających na rynku do 25.05.2019

 Zobacz TCFv2.0 i weź udział w  konsultacjach.

Jako część konsultacji IAB Europe zorganizuje również 2 webinary: 7 maja dla wydawców (rejestracja TUTAJ) oraz 8 maja dla przedstawicieli wendorów i CMP (rejestracja TUTAJ). Webinary potrwają ok. 1,5 h i będą składać się z dwóch części – prezentacja CMP v2.0 (ok. 45 min) oraz sesja Q&A (ok. 45 min).

 

 

Czytaj także

Patronat: Konferencja #DataDrivenDOOH już 28 listopada

Patronat: Konferencja #DataDrivenDOOH już 28 listopada

#DataDrivenDOOH to najważniejsze wydarzenie 2023 roku dotyczące rozwoju cyfrowego OOH i jego widowni. Pomiary, definicje, standardy – a wszystko podane w atrakcyjnej formie przez najlepszych ekspertów. W tym roku będziemy rozmawiać o tym, jak w kontekście tego młodego medium definiować i parametryzować widownię – aby spełniać oczekiwania naszych klientów z jednej strony i być pełnoprawnym członkiem cross-mediowego świata reklamy z drugiej. IAB Polska objął konferencję patronatem honorowym.

Ogłaszamy aż 62 nominacje do nagród IAB MIXX Awards 2023

Ogłaszamy aż 62 nominacje do nagród IAB MIXX Awards 2023

Jury IAB MIXX Awards po ocenie 224 zgłoszeń wyłoniło listę nominacji do nagród za najlepsze wykorzystanie środowiska cyfrowego w kampaniach reklamowych. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali 5 grudnia. W tym roku – o złote, srebrne i brązowe statuetki – w 16 kategoriach konkursowych ubiega się 45 kampanii, które uzyskały 62 nominacje do nagród.