E-marketing w finansach. Powstała pierwsza zamknięta grupa robocza w IAB Polska

05/13/2019
W kwietniu br. w ramach struktur IAB Polska została powołana pierwsza zamknięta grupa robocza E-marketing w finansach, w skład której weszli przedstawiciele największych instytucji z sektora bankowego.

W kwietniu br. w ramach struktur IAB Polska została powołana pierwsza zamknięta grupa robocza E-marketing w finansach, w skład której weszli przedstawiciele największych instytucji z sektora bankowego. Celem grupy jest wymiana doświadczeń oraz wypracowanie wspólnych standardów oraz dobrych praktyk w zakresie działań e-marketingowych sektora finansowego.

Grupa Robocza E-marketing w finansach powstała w odpowiedzi na specyfikę branży oraz uwarunkowania prawne, które stawiają wiele wyzwań w obszarze komunikacji cyfrowej. W jej składzie znaleźli się przedstawiciele największych firm sektora bankowego: PKO Bank Polski, Pekao S.A., Getin Noble Bank, Credit Agricole, Bank Millennium, BNP Paribas Bank Polska S.A., Santander Bank Polska S.A., ING Bank Śląski, mBank. Jest to pierwsza w IAB Polska branżowa grupa robocza o charakterze zamkniętym. Oznacza to, że mogą do niej dołączyć tylko przedstawiciele reklamodawców z sektora finansowego.

Jest to pierwsza w IAB Polska grupa robocza, w której pracach uczestniczyć mogą tylko przedstawiciele reklamodawców konkretnego sektora rynkowego. Decyzję o jej zamkniętym charakterze podjęliśmy z myślą o komforcie prac oraz specyfice wyzwań branży finansowej. Również z tego powodu do prac w Grupie zapraszamy także firmy z sektora finansowego,  które nie są zrzeszone w IAB Polska, a rozważają dołączenie do nas w najbliższej przyszłości.

– mówi Robert Wielgo, członek zarządu IAB Polska.

Celem Grupy jest wymiana doświadczeń, wypracowanie wspólnych standardów oraz dobrych praktyk, które wpłynęłyby na poprawę jakości działań  e-marketingowych oraz ułatwiły codzienną pracę marketerom z sektora finansowego.

Sektor finansowy jest w specyficznej sytuacji reklamowej z uwagi na obowiązujące go regulacje. Wpływa to na elastyczność i kreatywność działań prowadzonych w Internecie. Grupa Robocza E-marketing w finansach  powstała z potrzeby odkrywania nowych przestrzeni współpracy z wydawcami. Dostrzegamy zawrotne tempo, w jakim rozwijają się technologie sprzedażowo-marketingowe i chcemy z tego trendu korzystać. Dlatego spróbujemy dopasować dostępne formaty reklamowe do wymogów stawianych reprezentantom branży finansowej. Jednocześnie, jako reprezentanci branży, dla której zaufanie to priorytet, chcemy, żeby wypracowane przez nas rozwiązania spełniały najwyższe wymogi bezpieczeństwa. Dlatego zdecydowaliśmy się na dialog. Chcemy budować standard prowadzenia działań w Internecie, który pogodzi przepisy prawa i nowoczesne rozwiązania eCommerce.

– komentuje Jakub Jaśkiewicz (mBank), szef Grupy Roboczej E-marketing w finansach

Przedstawicieli firm sektora finansowego zainteresowanych udziałem w pracach Grupy zapraszamy do kontaktu z Anną Garwolińską, Menedżerem ds. Relacji i Inicjatyw Członkowskich w IAB Polska: a.garwolinska@iab.org.pl, 515 298 577.

Czytaj także

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Dwa niezwykłe dni Forum IAB 2023 za nami. Podczas konferencji ponad 120 wybitnych ekspertów z dziedziny marketingu, nauki i biznesu podzieliło się strategiami efektywnego prowadzenia biznesu w trudnych czasach. W czasie wydarzenia miał także premierę Raport Strategiczny Internet 2022/2023. Tegoroczna edycja Forum IAB odbyła się w dniach 30-31 maja w warszawskich Złotych Tarasach i tradycyjnie zgromadziła ponad 1000 osób. 

Social Media 2023 – pierwsza edycja raportu Gemius, PBI i IAB Polska już dostępna

Social Media 2023 – pierwsza edycja raportu Gemius, PBI i IAB Polska już dostępna

Charakterystyka użytkowników polskich platform social mediowych, wnikliwy opis najważniejszych graczy oraz przegląd rynku reklamowego mediów społecznościowych. Do rąk czytelników trafiła właśnie pierwsza edycja raportu Social Media 2023, powstałego na bazie danych z badań gemiusAdReal oraz Mediapanel. Raport, który w przekrojowy sposób opisuje polskie social media, jest wynikiem współpracy firmy Gemius z Polskimi Badaniami Internetu oraz Grupą Roboczą Social Media przy IAB Polska.