E-marketing w finansach. Powstała pierwsza zamknięta grupa robocza w IAB Polska

05/13/2019
W kwietniu br. w ramach struktur IAB Polska została powołana pierwsza zamknięta grupa robocza E-marketing w finansach, w skład której weszli przedstawiciele największych instytucji z sektora bankowego.

W kwietniu br. w ramach struktur IAB Polska została powołana pierwsza zamknięta grupa robocza E-marketing w finansach, w skład której weszli przedstawiciele największych instytucji z sektora bankowego. Celem grupy jest wymiana doświadczeń oraz wypracowanie wspólnych standardów oraz dobrych praktyk w zakresie działań e-marketingowych sektora finansowego.

Grupa Robocza E-marketing w finansach powstała w odpowiedzi na specyfikę branży oraz uwarunkowania prawne, które stawiają wiele wyzwań w obszarze komunikacji cyfrowej. W jej składzie znaleźli się przedstawiciele największych firm sektora bankowego: PKO Bank Polski, Pekao S.A., Getin Noble Bank, Credit Agricole, Bank Millennium, BNP Paribas Bank Polska S.A., Santander Bank Polska S.A., ING Bank Śląski, mBank. Jest to pierwsza w IAB Polska branżowa grupa robocza o charakterze zamkniętym. Oznacza to, że mogą do niej dołączyć tylko przedstawiciele reklamodawców z sektora finansowego.

Jest to pierwsza w IAB Polska grupa robocza, w której pracach uczestniczyć mogą tylko przedstawiciele reklamodawców konkretnego sektora rynkowego. Decyzję o jej zamkniętym charakterze podjęliśmy z myślą o komforcie prac oraz specyfice wyzwań branży finansowej. Również z tego powodu do prac w Grupie zapraszamy także firmy z sektora finansowego,  które nie są zrzeszone w IAB Polska, a rozważają dołączenie do nas w najbliższej przyszłości.

– mówi Robert Wielgo, członek zarządu IAB Polska.

Celem Grupy jest wymiana doświadczeń, wypracowanie wspólnych standardów oraz dobrych praktyk, które wpłynęłyby na poprawę jakości działań  e-marketingowych oraz ułatwiły codzienną pracę marketerom z sektora finansowego.

Sektor finansowy jest w specyficznej sytuacji reklamowej z uwagi na obowiązujące go regulacje. Wpływa to na elastyczność i kreatywność działań prowadzonych w Internecie. Grupa Robocza E-marketing w finansach  powstała z potrzeby odkrywania nowych przestrzeni współpracy z wydawcami. Dostrzegamy zawrotne tempo, w jakim rozwijają się technologie sprzedażowo-marketingowe i chcemy z tego trendu korzystać. Dlatego spróbujemy dopasować dostępne formaty reklamowe do wymogów stawianych reprezentantom branży finansowej. Jednocześnie, jako reprezentanci branży, dla której zaufanie to priorytet, chcemy, żeby wypracowane przez nas rozwiązania spełniały najwyższe wymogi bezpieczeństwa. Dlatego zdecydowaliśmy się na dialog. Chcemy budować standard prowadzenia działań w Internecie, który pogodzi przepisy prawa i nowoczesne rozwiązania eCommerce.

– komentuje Jakub Jaśkiewicz (mBank), szef Grupy Roboczej E-marketing w finansach

Przedstawicieli firm sektora finansowego zainteresowanych udziałem w pracach Grupy zapraszamy do kontaktu z Anną Garwolińską, Menedżerem ds. Relacji i Inicjatyw Członkowskich w IAB Polska: a.garwolinska@iab.org.pl, 515 298 577.

Czytaj także

Patronat IAB Polska: Konferencja WE!RE Influencers & WE!RE Gamers vol. 4 już 10 kwietnia

Patronat IAB Polska: Konferencja WE!RE Influencers & WE!RE Gamers vol. 4 już 10 kwietnia

WE!RE Fantasy organizuje czwartą już edycję konferencji online WE!RE Influencers & Gamers Marketing Talks poświęconej influencer marketingowi i gamingowi. Wydarzenie skupi się na trendach, które wyraźnie zarysowały się w pierwszym kwartale 2024 roku i stanowią mocny fundament predykcji, na których warto opierać strategie marketingowe i komunikacyjne.

Patronat IAB Polska: Legaltech Forum 11 kwietnia w Warszawie

Patronat IAB Polska: Legaltech Forum 11 kwietnia w Warszawie

Perspektywy rozwoju rynku legal tech w Polsce, sztuczna inteligencja (AI) w kancelarii prawnej oraz nowe regulacje prawne związane z prawem nowych technologii – to tematy przewodnie #LegalTech Forum 2024! IAB Polska został patronem honorowym wydarzenia.