Channel Factory nowym członkiem IAB Polska

10/15/2021
Do grona firm członkowskich IAB Polska przystąpiła platforma Channel Factory.

Channel Factory to globalna, technologiczna platforma danych, która prowadząc działania reklamowe na YouTube maksymalizuje zarówno efektywność, jak i dopasowanie kontekstowe. Z 5 miliardów filmów na YouTube i 500 godzin nowych treści na minutę tworzy dopasowane do marki, skuteczne kampanie reklamowe. Misją Channel Factory jest stworzenie odpowiedniego ekosystemu wideo, który łączy twórców, marki i konsumentów, poprzez umożliwienie reklamodawcom dostępu do najbardziej odpowiednich filmów, kanałów i twórców.

Dzięki autorskiej platformie, wykorzystującej największy zbiór danych YouTube w branży, Channel Factory oferuje zaawansowane dopasowanie treści do marki, spersonalizowane kierowanie treści i maksymalną efektywność dla wszystkich  światowych marek. Algorytm Channel Factory nie tylko pozwala na umiejscowienie reklam w pobliżu treści zgodnych z wartościami marki, ale także zapewnia wyniki poprzez optymalizację kampanii przy użyciu aktywnych i historycznych danych z prowadzenia kampanii.

Firma Channel Factory ma oddziały w USA i ponad 30 krajach na całym świecie, w tym w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Ukrainie, Australii, Hong Kongu i Singapurze

Reklama cyfrowa eksplodowała w ostatnich latach, a wraz ze wzrostem konkurencyjności rynku rośnie chęć doskonalenia najlepszych praktyk w branży. Channel Factory maksymalizuje wydajność kampanii, nie tylko po to, aby zwiększyć brand safety i i zachować zrównoważony rozwój, ale także, aby skutecznie dostarczać kontekstową wydajność w bezpiecznym środowisku dla reklamodawców na YouTube. W ramach tego staramy się ulepszyć krajobraz marketingu cyfrowego, tworząc świadomy ekosystem reklamowy, który wspiera różnorodność, równość i inkluzywność za pomocą bezpiecznych i odpowiednich treści, odpowiedzialnych twórców i zrównoważonego rozwoju społecznego.
Dołączając do IAB Polska mamy nadzieję wykorzystać możliwości promowania uczciwości, bezpieczeństwa i skuteczność w cyfrowej przestrzeni reklamowej w tym regionie i poza nim. –  komentuje Mattias Spetz, Global President, EMEA & APAC

W strukturach IAB Polska jest aktualnie zrzeszonych już ponad 230 firm członkowskich, reprezentujących podmioty działające w branży internetowej. Więcej informacji TUTAJ.

Jak przystąpić do IAB Polska?

Czytaj także

Raport Strategiczny Internet 2022/2023 IAB Polska już dostępny

Raport Strategiczny Internet 2022/2023 IAB Polska już dostępny

Przez ostatni rok polska branża komunikacji marketingowej skonfrontowała się z wyzwaniami postpandemicznej rzeczywistości oraz niepewnością geopolityczną i ekonomiczną. Mimo to rynek reklamowy odnotował dwucyfrowy wzrost. Podsumowanie kluczowych wydarzeń i trendów minionego roku oraz prognozy na rok 2023 prezentujemy w opublikowanym właśnie Raporcie Strategicznym Internet 2022/2023. 

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Dwa niezwykłe dni Forum IAB 2023 za nami. Podczas konferencji ponad 120 wybitnych ekspertów z dziedziny marketingu, nauki i biznesu podzieliło się strategiami efektywnego prowadzenia biznesu w trudnych czasach. W czasie wydarzenia miał także premierę Raport Strategiczny Internet 2022/2023. Tegoroczna edycja Forum IAB odbyła się w dniach 30-31 maja w warszawskich Złotych Tarasach i tradycyjnie zgromadziła ponad 1000 osób.