Casebook SEM #2: Sunrise System dla Alphabet

01/29/2019
13 CASE STUDIES SEM to najnowsza publikacja IAB Polska, która jest zbiorem przykładowych realizacji optymalizacji marketingu w wyszukiwarkach.

Sunrise System
Dla: Alphabet
Czas trwania: wrzesień 2017 – marzec 2018


Start nowego projektu wcale nie musi być trudny. Wielowymiarowe pozycjonowanie, które zapewnia nasza innowacyjna usługa SEO Cloud, to doskonały przykład tego, że regularne analizy oraz bieżąca optymalizacja serwisu pod kątem zmieniających się algorytmów Google przynoszą rewelacyjne efekty. Za rewelacyjne z pewnością można uznać poniższe wyniki naszej kampanii SEO dla nowej strony Klienta:

KILKA SŁÓW O FIRMIE

Alphabet – samochody poleasingowe od pierwszego właściciela

Jeden z największych dostawców usług Car Fleet Management zarówno w Polsce, jak i w całej Europie, działający w branży od 1997r. Firma Alphabet Polska Fleet Management należy do Grupy BMW i oferuje full service leasing dla firm, długoterminowy wynajem samochodów służbowych oraz kompleksowe wsparcie w zarządzaniu flotą. Firma zajmuje się ponadto sprzedażą aut poleasingowych, od 2017r. również za pośrednictwem dedykowanego serwisu internetowego, zapewniając zainteresowanym dostęp do sprawdzonych pojazdów z przejrzystą historią oraz pewnym przebiegiem i stanem technicznym – z polskiej sieci dealerskiej, od pierwszego właściciela. Salony sprzedaży samochodów poleasingowych, oferowanych przez tę markę, znaleźć można obecnie w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach oraz w Rumii pod Gdynią.

FILARY WSPÓŁPRACY

JAKIE BYŁY OCZEKIWANIA?

Z firmą Alphabet Polska Fleet Management współpracujemy od sierpnia 2016r. Gdy w 2017r. Klient postanowił uruchomić serwis internetowy dedykowany sprzedaży samochodów poleasingowych, po zakończeniu prac związanych ze stworzeniem nowej strony, bez wahania powierzył nam prowadzenie kampanii SEO. Prace na stronie www.alphabetpoleasingowe.pl rozpoczęliśmy więc w sierpniu 2017r.

Oczekiwania Klienta w stosunku do pozycjonowania strony www.alphabetpoleasingowe.pl były jasno sprecyzowane. Nasze działania miały zwiększyć liczbę wyświetleń serwisu w wyszukiwarce Google o 100% na zapytania użytkowników z całego kraju. Natomiast liczba wizyt na nowej stronie internetowej Klienta pochodzących z organicznych wyników wyszukiwania miała osiągnąć przynajmniej 100% wzrost.

JAKIE KROKI PODJĘLIŚMY?

Naszym głównym celem była poprawa widoczności witryny Klienta, a co za tym idzie, dotarcie do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych jego ofertą. W związku z tym zaproponowaliśmy nasz innowacyjny model pozycjonowania – usługę SEO Cloud, w której nie ograniczamy się zamkniętą listą fraz, lecz zajmujemy się promocją całej oferty Klienta, skupiając się na poprawie widoczności strony wśród potencjalnie zainteresowanych nią użytkowników.

W ramach opracowanej przez nas strategii podjęliśmy szereg działań on-site oraz off-site. Nasi specjaliści ds. Pozycjonowania przeprowadzili m.in. dogłębną analizę kodu HTML pod kątem algorytmów Google, a następnie we współpracy z zespołem copywriterów zajęli się optymalizacją witryny oraz jej rozbudową o wartościowe dla Google, jak i użytkowników treści. Przeprowadzona została również optymalizacja techniczna wybranych elementów strony, której celem było zarówno dopasowanie witryny do wymogów Google, jak również usprawnienie jej działania.

Przeprowadzone przez nas działania off-site’owe obejmowały m.in. analizę profilu linkowego, a następnie jego naturalizację poprzez publikację wartościowych odnośników. Opublikowaliśmy ponadto szereg odnośników budujących tematyczność serwisu, a także dodaliśmy wpisy do zaufanych, płatnych katalogów.

Ze względu na charakter środowiska Google i wynikające z niego zmiany w algorytmach, na bieżąco analizujemy zawartość witryny, regularnie rekomendując stosowne zmiany.

EFEKT I

TRZYKROTNIE WYŻSZA WIDOCZNOŚĆ NA PONAD TYSIĄC FRAZ

Regularne prace optymalizacyjne uzupełnione działaniami off-site’owymi przełożyły się na sukcesywny wzrost liczby wyrażeń kluczowych, na które wyświetla się strona Klienta, ale i przede wszystkim na wzrost jej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania dla wszystkich tych zapytań.

Już po pierwszym miesiącu działań pozycjonerskich strona Klienta wyświetlała się w Top 10 na 152 zapytania. Z każdym kolejnym miesiącem liczba ta sukcesywnie wzrastała. W marcu 2018r. osiągnęliśmy średnią pozycję 10,18 dla wszystkich fraz kluczowych, na które witryna Klienta była widoczna w Google. Warto przy tym zaznaczyć, że było to aż 1 326 różnych zapytań! W odniesieniu do liczby fraz kluczowych, na które wyświetlona została strona internetowa Klienta, odnotowaliśmy więc ponad 24-procentowy wzrost widoczności!

Znaczący wzrost widoczności doskonale obrazuje również sukcesywnie zwiększająca się liczba wyświetleń strony. Po pierwszym miesiącu prac zanotowaliśmy prawie 17 tysięcy wyświetleń. Po czterech miesiącach prowadzenia kampanii SEO – w grudniu 2017r., wypracowaliśmy ponad 28 tysięcy wyświetleń, by w marcu 2018r. uzyskać już prawie 56 tysięcy wyświetleń! Oznacza to, że osiem miesięcy intensywnych działań naszego zespołu zaowocowało poprawą wyników o 230%, czyli 130% więcej niż oczekiwał Klient!

EFEKT II

SPEKTAKULARNY WZROST LICZBY WEJŚĆ NA STRONĘ

Także zainteresowanie ofertą Klienta uległo znaczącej poprawie za sprawą naszej strategii SEO. Dzięki przeprowadzonym przez nas działaniom optymalizacyjnym oraz rozbudowie serwisu wypracowaliśmy aż 657% więcej kliknięć w porównaniu do danych z początków współpracy!

Szybko wzrastająca liczba wyświetleń idąca w parze z tak spektakularnym wzrostem liczby kliknięć, nie mogła przełożyć się na nic innego jak na systematyczną poprawę współczynnika CTR, który obecnie osiągnął poziom 7,5%. Jest to doskonałe potwierdzenie, że przeprowadzone przez nas optymalizacje przyniosły Klientowi wartościowy ruch na stronie – ruch generowany przez użytkowników faktycznie zainteresowanych jego ofertą.

Biorąc pod uwagę wyłącznie ruch organiczny również możemy pochwalić się doskonałymi rezultatami naszych działań. Po pierwszym miesiącu współpracy na stronę internetową Klienta za pośrednictwem naturalnych wyników wyszukiwania trafiło 882 użytkowników. Po ośmiu miesiącach prac witrynę Klienta odwiedziło w ten sposób 5 439 osób – odnotowaliśmy więc 617% wzrost ruchu organicznego – 6 razy więcej w stosunku do pierwotnych założeń!

Nie bez znaczenia jest również to, że ruch na stronie internetowej Klienta generują nie tylko powracający użytkownicy, lecz w dużej mierze nowi, realnie zainteresowani jego ofertą Internauci.

Na początku współpracy nowi użytkownicy, którzy odwiedzili witrynę www.alphabetpoleasingowe.pl za pośrednictwem organicznych wyników wyszukiwania stanowili zaledwie 15,5% wszystkich użytkowników odwiedzających serwis. Ich liczba nie przekraczała natomiast 800 osób. Pod kątem liczby nowych użytkowników w marcu 2018r. zanotowaliśmy wzrost na poziomie 498%. Jednocześnie stanowią oni obecnie aż 41% wszystkich użytkowników trafiających na stronę Klienta za pośrednictwem naturalnych wyników wyszukiwania. Tak duży wzrost liczby wejść na stronę, przy dużym udziale nowych użytkowników, to prosta droga do zwiększenia sprzedaży.

EFEKT III

SZEROKIE GRONO ODBIORCÓW MOBILNYCH

Nie od dziś wiadomo, że coraz więcej użytkowników wyszukuje produkty bądź usługi korzystając z urządzeń mobilnych. Także Google kładzie szczególny nacisk na dostosowywanie stron internetowych do sprzętów o małym ekranie, więc i my nie mogliśmy o tym zapomnieć przygotowując strategię działań pozycjonerskich.

W ciągu ośmiu miesięcy współpracy ruch organiczny pochodzący z mobilnych wyników wyszukiwania uległ poprawie o ponad 553%! Niemal trzykrotnie zwiększył się także udział użytkowników korzystających ze smartfonów w odwiedzinach strony Klienta.

WYNIKI PONAD OCZEKIWANIA!

Z miesiąca na miesiąc odnotowywaliśmy coraz lepsze rezultaty naszych prac. Wzrost najważniejszych dla Klienta parametrów był szybki, a jednocześnie stabilny, z wyraźnymi skokami widoczności po kilku miesiącach działań.

Strategia opracowana przez naszych specjalistów ds. Pozycjonowania, swoją skutecznością znacząco przerosła wszelkie oczekiwania, zapewniając Klientowi zarówno doskonałą widoczność w Google, jak również bardzo duży ruch na stronie. Witryna www.alphabetpoleasingowe.pl wyświetlana jest aktualnie w Top10 na setki zapytań miesięcznie, co pozwala docierać do wielu realnie zainteresowanych ofertą użytkowników.


 

POBIERZ 13 CASE STUDIES SEM

Czytaj także

Patronat IAB Polska: Orion Woman 14 czerwca w Warszawie

Patronat IAB Polska: Orion Woman 14 czerwca w Warszawie

14 czerwca 2024 roku we wnętrzach Galerii Domu Artysty Plastyka w Warszawie, odbędzie się trzecia edycja Orion Woman. Wydarzenie zgromadzi ekspertki z digital marketingu, które podzielą się swoimi strategiami na skuteczne kreowanie i promowanie marki osobistej. To niepowtarzalna okazja, aby nauczyć się od liderów branży, jak wzmacniać swoją widoczność i budować trwałe relacje w świecie biznesu.

Raport Strategiczny Internet 2023/2024 IAB Polska już dostępny

Raport Strategiczny Internet 2023/2024 IAB Polska już dostępny

W roku 2023 rynek reklamy cyfrowej w Polsce przyspieszył tempo
rozwojowe w porównaniu do roku wcześniejszego, a jego wartość
zwiększyła się o ponad 870 mln zł, osiągając poziom prawie 7,8 mld zł.
Internet wciąż jest kluczowym motorem napędowym rynku mediów
odpowiadającym w roku 2023 za ponad dwie trzecie wzrostu całego
segmentu komunikacji.

Short social video. Nowa publikacja IAB Polska

Short social video. Nowa publikacja IAB Polska

Zapraszamy do pobrania poradnika Short social video przygotowanego przez ekspertów z Grupy Roboczej Social Media IAB Polska. Publikacja zawiera praktyczne porady dotyczące tworzenia tej formy wideo, jej miejsca w strategii mediowej marek, wskaźników efektywnosći oraz aspektów prawnych. W publikacji znajdziemy także szereg case studies oraz komentarze i porady ekspertów.