Call for papers: zostań prelegentem Forum IAB 2020!

01/21/2020
IAB Polska i Rada Programowa Forum IAB 2020 zapraszają do zgłaszania swoich prelekcji do najważniejszej konferencji marketingowej w Polsce, która odbędzie się 3-4 czerwca 2020 r. w Warszawie. Temat przewodni Forum IAB 2020 to: in TRUST we trust. Jaką wartość ma zaufanie?

IAB Polska i Rada Programowa Forum IAB 2020 zapraszają do zgłaszania swoich prelekcji do najważniejszej konferencji marketingowej w Polsce, która odbędzie się 3-4 czerwca 2020 r. w Warszawie. Temat przewodni Forum IAB 2020 to: In Trust We Trust. Jaką wartość ma zaufanie?

In Trust We Trust. Jaką wartość ma zaufanie?

Podczas czternastej edycji Forum IAB rozmawiać będziemy o zaufaniu, które stanowi podstawę każdej relacji. Zaufanie to siła napędowa każdego biznesu. Zaufanie budują nie słowa, ale spełnione obietnice. Dlatego warto sobie zadać pytanie, jaką wartość, nie zawsze pieniężną, ma zaufanie dla każdego uczestnika rynku (klienta, pracownika, właściciela). Co chcemy obiecać, żeby zaufanie rosło i jak chcemy te obietnice spełniać?

Ludzie uwierzyli, że internet i cyfrowa transformacja będą remedium na większość problemów współczesnego świata: zagwarantowują powszechny dostęp do wiedzy, produktów i usług, umożliwią automatyzację uciążliwych procesów, zniwelują bariery i odległości.

Generujemy gigantyczną ilość danych, opracowujemy coraz bardziej zaawansowane algorytmy, budujemy wszechobecne sieci, instalujemy nadajniki, niewidoczne kamery, mikroskopijne głośniki … Jak zauważa nasza noblistka Olga Tokarczuk: „Internet poddany zupełnie bez refleksji procesom rynkowym i oddany graczom-monopolistom, steruje gigantycznymi ilościami danych (…) służąc przede wszystkim programowaniu zachowań użytkowników, czego dowiedzieliśmy się po aferze Cambridge Analytica.”

Dziś wielu zaczyna traktować postępującą digitalizację jako poważne zagrożenie – dla ludzi, dla społeczeństw, dla krajów. Znane nam zawody znikają, sklepiki pod domem również, ludzie przestają się ze sobą komunikować pogrążeni w swoich małych i dużych ekranach. Szanse na przetrwanie w naszych związkach oceniają algorytmy. W czasach, kiedy każdy może wygenerować newsa, prawdziwego lub nie, i podzielić się nim ze światem, większość mediów jest w kryzysie. Wybory wygrywają mistrzowie social mediów i bohaterowie memów. Ludzie na całym świecie zaufali technologii. Co z tego wyniknęło? Czy dobrze zrobili? Czy ufają i powinni ufać jej nadal?

Digitalizacja a kryzys zaufania

Badania robione na przestrzeni ostatnich lat, niezmiennie pokazują, że naszą cechą narodową jest nieufność. Polacy są piątym najbardziej nieufnym narodem w Trust Barometer Edelmana (Polska osiągnęła 39 punktów na 100), choć wypadliśmy lepiej niż w poprzednim raporcie, gdy Polska była na drugim miejscu – zaraz za Rosją.

Dzisiaj Polacy wierzą najbardziej organizacjom pozarządowym i biznesowi, znacznie gorzej wypadają media i nasz rząd (choć z roku na rok jego wynik się poprawił). Kiedyś ufaliśmy kościołowi, reklamie, badaniom, sąsiadom, rekomendacjom zakupowym, porównywarkom cenowym, postom w mediach społecznościowych. Obecnie aż 59% Polaków nie wie, co jest prawdą, a co nie. 63% nie potrafi odróżnić prawdziwego dziennikarstwa od plotki. Wydaje się, że mamy do czynienia z powszechnym kryzysem zaufania.

  • Dlaczego warto nad tym pracować? Jak budować zaufanie wśród swoich klientów, pracowników, partnerów biznesowych?
  • Jak budować zaufanie do naszej branży zdominowanej przez clickbajty i fakenewsy?
  • Jaką wartością dla ludzi jest zaufanie? Komu i dlaczego to się opłaca?
  • Co dzieje się, gdy zaufanie zostaje utracone? Jakie konsekwencje w biznesie może to spowodować? Jak można odbudować raz stracone zaufanie?
  • Czym jest zaufanie dla różnych pokoleń (X, Y, Z)? Jak je budować? Co jest ważne dla każdego z tych pokoleń i jaką wartość widzą w zaufaniu?
  • Może nie warto budować już brandów (choć wciąż mówi się, że „marka bez zaufania to tylko produkt”)? Jakie inne wartości są ważne dla klienta przy wyborze produktu?
  • Jakim danym i badaniom warto ufać? Jak weryfikować wiarygodność informacji

O tym i o innych wymiarach zaufania chcielibyśmy dyskutować na tegorocznym Forum, wymieniając się doświadczeniami i inspiracjami z ekspertami z różnych branż, podchodząc do tematu z jak największej ilości perspektyw. Wierzymy, że ta debata, właśnie naszej branży, jest dzisiaj bardzo potrzeba.

Zostań prelegentem Forum IAB 2020

Czekamy na Wasze prezentacje uwzględniające następujące zagadnienia:

#zaufanie, #wartości, #trust, #kontent, #treści, #fakenewsy, #clickbait, #viewability, #boty, #technologia, #AI, #badania, #dane, #autorytety, #human, #konsument, #etyka, #brand, #purpose, #research, #post-digital, #trendy, #inspiracje, #relacje, #privacy, #influenserzy, #control, #lokalność, #odpowiedzialność, #sustainability, #engagement, #positivechange, #media, #spójność, #adblocks, #bańkaWielkomejska

Wszystkich, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem  w powyższym temacie, zapraszamy do wzięcia udziału w call for papers do Forum IAB 2020. Zgłoszenia propozycji wystąpień są bezpłatne, należy je przesłać na adres forum2020@iab.org.pl do 7 lutego 2020 r.

Szczegółowy brief i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: https://forumiab.pl/call-for-papers/

Czytaj także

Aż 8 europejskich nagród IAB MIXX Awards i Reasearch Awards dla polskich firm

Aż 8 europejskich nagród IAB MIXX Awards i Reasearch Awards dla polskich firm

23 maja 2023 podczas flagowej konferencji IAB Europe – Interact zostały rozdane europejskie nagrody za najlepsze digitalowe kampanie i projekty badawcze. Polskie firmy otrzymały aż 5 statuetek European MIXX Awards 2023! Gratulujemy: Sanofi, PHD Poland, Publicis Groupe, Unilever, Mindshare Poland, GONG & ING Bank Śląski. Gatulujemy równiez agencjom badawczym Nielsen i Kantar, które łącznie otrzymały 3 statuetki w IAB European Reasaerch Awards. 

CMC MEDIA dołącza do firm członkowskich IAB Polska

CMC MEDIA dołącza do firm członkowskich IAB Polska

Do grona firm członkowskich IAB Polska przystępuje CMC MEDIA specjalizuąca się w dostarczaniu kompleksowego wsparcia technicznego i biznesowego dla lokalnych wydawców prasy, radia i serwisów internetowych.