Bezpłatny E-book dla E-commerce pod patronatem IAB Polska

11/29/2019
Chcesz rozpocząć sprzedaż internetową za granicą? Pobierz bezpłatnie e-booka “Jak przygotować się do ekspansji zagranicznej? Poradnik dla e-commerce”. Prawie 70 stron praktycznej wiedzy z zakresu rozwijania sprzedaży transgranicznej od uznanych ekspertów z branży.

Chcesz rozpocząć sprzedaż internetową za granicą? Pobierz bezpłatnie e-booka “Jak przygotować się do ekspansji zagranicznej? Poradnik dla e-commerce”. Prawie 70 stron praktycznej wiedzy z zakresu rozwijania sprzedaży transgranicznej od uznanych ekspertów z branży. Autorem projektu jest agencja SEM Sempai, zaś partnerami merytorycznymi wiodący w Polsce dostawcy usług dla e-commerce. Publikacja jest objęta patronatem IAB Polska poświadczającym jej wartość merytoryczną.

Już blisko połowa polskich przedsiębiorców działających w branży e-commerce, rozważa możliwość wyjścia ze swoim e-biznesem poza granice kraju. Ekspansja zagraniczna przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych niewątpliwie przynosi wiele szans na zwiększenie zysku, tym bardziej, że zgodnie z aktualnymi danymi ok. 15% obywateli UE dokonuje zakupów w innych krajach Wspólnoty – wyjaśnia Sebastian Suma, CEO agencji Sempai, która jest autorem projektu eksportowego dla e-commerce. – Nie ulega jednak wątpliwości, że wejście na nowy rynek wiąże się z wysokim ryzykiem, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i wizerunkowym. Taki krok wymaga zatem odpowiedniego przygotowania. I właśnie odpowiedzą na tę potrzebę jest nasza publikacja – dodaje.

W e-booku znajdziecie zagadnienia dotyczące 8 obszarów tematycznych związanych z ekspansją zagraniczną branży e-commerce. Są to kluczowe kwestie, które powinien poznać każdy przedsiębiorca, zanim zdecyduje się wyjść ze swoim e-biznesem poza rynek krajowy. Zaliczają się do nich:

  • kwestie prawne,
  • logistyka,
  • systemy płatności,
  • certyfikaty wiarygodności,
  • customer care,
  • platformy e-commerce,
  • marketing w wyszukiwarkach.
  • Facebook Ads.

Całość składa się na kompleksowy poradnik dotyczący przygotowań e-sklepu do ekspansji zagranicznej. E-book powstał przy współpracy z wieloma ekspertami i liderami w swoich branżach: Sempai, AtomStore, Kancelaria Prawna Kantorowski, Głąb i Wspólnicy, DHL, DPD, PayU, User.com, Trusted shops.

Publikację można pobrać bezpłatnie ze strony Grow Global.

Czytaj także

Raport Strategiczny Internet 2022/2023 IAB Polska już dostępny

Raport Strategiczny Internet 2022/2023 IAB Polska już dostępny

Przez ostatni rok polska branża komunikacji marketingowej skonfrontowała się z wyzwaniami postpandemicznej rzeczywistości oraz niepewnością geopolityczną i ekonomiczną. Mimo to rynek reklamowy odnotował dwucyfrowy wzrost. Podsumowanie kluczowych wydarzeń i trendów minionego roku oraz prognozy na rok 2023 prezentujemy w opublikowanym właśnie Raporcie Strategicznym Internet 2022/2023. 

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Dwa niezwykłe dni Forum IAB 2023 za nami. Podczas konferencji ponad 120 wybitnych ekspertów z dziedziny marketingu, nauki i biznesu podzieliło się strategiami efektywnego prowadzenia biznesu w trudnych czasach. W czasie wydarzenia miał także premierę Raport Strategiczny Internet 2022/2023. Tegoroczna edycja Forum IAB odbyła się w dniach 30-31 maja w warszawskich Złotych Tarasach i tradycyjnie zgromadziła ponad 1000 osób.