Adquesto wśród firm członkowskich IAB Polska

03/06/2019
Do grona firm członkowskich IAB Polska dołącza Adquesto Sp. z o.o. – jeden z pierwszych na rynku dostawców rozwiązań questvertisingowych.

Do grona firm członkowskich IAB Polska dołącza Adquesto Sp. z o.o. – jeden z pierwszych na rynku dostawców rozwiązań questvertisingowych.

Adquesto to pierwsza w Polsce sieć reklamowa oparta na założeniach
questvertisingu, czyli “reklamy pytającej”. System cechuje się wyjątkowymi parametrami: 100% visibility, obejście większości adbloków, opłata tylko za sukces, mierzalne efekty kampanii – także wizerunkowych. Występując w funkcji bezpłatnego paywall’a, Adquesto gwarantuje świadome przyswojenie przekazu reklamowego, co weryfikowane jest dzięki pytaniu dotyczącemu treści kreacji.

Największym atutem naszego systemu jest pewność, że przekaz reklamowy skutecznie dotarł do odbiorcy. Pewność! Dlatego zjawisko „banner blindness” nie dotyczy adquestów. Ale najważniejsze i tak jest to, że odbiorca zapoznał się z treścią reklamy w sposób świadomy. Jaka inna forma reklamy tak potrafi?

– pyta przewrotnie Adam Majewski, CEO i główny pomysłodawca projektu.

W strukturach IAB Polska jest aktualnie zrzeszonych już ponad 240 firm członkowskich, reprezentujących podmioty działające w branży internetowej.

 

Czytaj także

Raport Strategiczny Internet 2022/2023 IAB Polska już dostępny

Raport Strategiczny Internet 2022/2023 IAB Polska już dostępny

Przez ostatni rok polska branża komunikacji marketingowej skonfrontowała się z wyzwaniami postpandemicznej rzeczywistości oraz niepewnością geopolityczną i ekonomiczną. Mimo to rynek reklamowy odnotował dwucyfrowy wzrost. Podsumowanie kluczowych wydarzeń i trendów minionego roku oraz prognozy na rok 2023 prezentujemy w opublikowanym właśnie Raporcie Strategicznym Internet 2022/2023. 

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Podsumowanie Forum IAB 2023 

Dwa niezwykłe dni Forum IAB 2023 za nami. Podczas konferencji ponad 120 wybitnych ekspertów z dziedziny marketingu, nauki i biznesu podzieliło się strategiami efektywnego prowadzenia biznesu w trudnych czasach. W czasie wydarzenia miał także premierę Raport Strategiczny Internet 2022/2023. Tegoroczna edycja Forum IAB odbyła się w dniach 30-31 maja w warszawskich Złotych Tarasach i tradycyjnie zgromadziła ponad 1000 osób.