Admitad przystępuje do IAB Polska

08/18/2023
Do grona firm członkowskich IAB Polska dołącza Admitad Polska Sp. z o.o. - polski oddział Mitgo, firmy technologicznej oferującej innowacje w sektorach martech, fintech i smart shopping.

Rozwiązania firmy obejmują sieć marketingu partnerskiego Admitad, platformę reklamy natywnej i kontekstowej Takeads, rozwiązanie SaaS do zarządzania wewnętrznym programem partnerskim Tapfiliate, czy narzędzie do zarabiania na kuponach i kodach rabatowych FairSavings. Firma z siedzibą w Niemczech zatrudnia ponad 800 specjalistów w 10 krajach, w tym w Polsce.

Nasz udział w pracach IAB Polska – stowarzyszenia skupiającego czołowe firmy sektora online, pozwoli nam na kształtowanie debaty eksperckiej i rynkowych standardów w tak ważnych dla Admitad sektorach rynku jak marketing performatywny czy reklama natywna. Dołączenie do IAB Polska jest zatem logiczną i spójną decyzją w kontekście dalszego rozwoju Admitad i innych produktów grupy Mitgo w Polsce. Cieszę się z nadchodzącej współpracy w grupach roboczych i wydarzeniach IAB.  Jestem przekonany, że przyniesie ona obopólne korzyści. – komentuje Mateusz Łukianiuk, Country Manager, Admitad Polska.

W strukturach IAB Polska jest aktualnie zrzeszonych ponad 230 firm członkowskich, reprezentujących podmioty działające w branży internetowej. 

Jak dołączyć? Znajdź informacje TUTAJ.

Czytaj także

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Gaming to mainstream, to nie opinia a fakt. Najnowsze dane potwierdzają rosnące zainteresowanie grami wśród osób praktycznie w każdym wieku; 65% Polaków powyżej 16. roku życia gra w gry przynajmniej raz w tygodniu, a 88% dzieci w przedziale wiekowym 9-15 gra lub ogląda gry wideo. Gaming staje się strategicznym kanałem komunikacji dla marek. IAB Polska jest patronem honorowym wydarzenia.

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

Odsetek polskich internautów, którzy kupują online rośnie – obecnie wynosi on 79%. Na polskich stronach zakupy robi 75%, a na zagranicznych – 30%. Po raz pierwszy autorzy raportu przyjrzeli się również zjawisku social-commerce. Jak wynika z danych, za pośrednictwem social mediów kupuje na razie jedynie 19%, nie jest to więc wciąż bardzo popularna forma zakupów. Partnerami merytorycznymi wydania są Polskie Badania Internetu oraz Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Content marketing, badany w Polsce zaledwie od kilku lat, nieustannie zdobywa coraz więcej zwolenników, przekształcając się w istotny element strategii firm. Trzeci z kolei raport Stowarzyszenia Content Marketing Polska rzuca światło na dynamikę tego sektora, jego rosnący potencjał, ale także wyzwania, przed którymi stoi. Już 60% firm deklaruje, że wdrożyło strategię contentmarketingową, ale jednocześnie 57% przyznaje, że nie ma narzędzi do mierzenia jej efektywności. Czy zatem rosnąca inwestycja w content marketing idzie w parze z jego profesjonalizacją? Partnerami badania byli: IAB Polska, SAR, IAA, BCC, SocialPress.