Dobre praktyki Projekty internetowe

01/22/2014

Pobierz zbiór zaleceń dotyczący standardów jakościowych dużych i średnich projektów internetowych.

Niniejszy dokument został opracowany przez członków Technologicznej Grupy Roboczej IAB Polska i stanowi zbiór zaleceń mających na celu zdefiniowanie standardów jakościowych realizacji dużych i średnich projektów internetowych. Dokument ma także posłużyć jako pomoc merytoryczna i praktyczna firmom, które planują realizację projektu internetowego/software’owego.

Zapisy zawarte w dokumencie wynikają z bogatego doświadczenia zawodowego i projektowego osób go tworzących. Głównym celem ich doboru jest dostarczenie firmom zainteresowanym usługami firm technologicznych, najlepszych możliwych podstaw merytorycznych i praktycznych, aby od pierwszego kontaktu współpraca mogła przebiegać sprawnie, a problemy były rozwiązywane skuteczniej.

Treść dokumentu, zwłaszcza praktyczne wskazówki dla klienta, służą sprawniejszemu diagnozowaniu potrzeb biznesowych i technologicznych, szybszej realizacji projektów oraz ułatwieniu drogi formalno – prawnej, a co za tym idzie – są oszczędnością finansową dla zleceniodawcy.

Opracowanie dokumentu jest wspólnym głosem Technologicznej Grupy Roboczej IAB Polska. Praktycznie rzecz ujmując stanowi zbiór najważniejszych informacji i porad, z którymi każdy klient powinien się zapoznać, zaczynając współpracę z firmą technologiczną. Pokazuje złożoność prac, które firmy technologiczne muszą wykonać, zasady oraz etapy współpracy, wyjaśnia kwestie formalne i bezpieczeństwo współpracy.

Dokument pomoże Grupie w edukacji rynku, usprawni komunikację i współpracę, pokaże jej najważniejsze elementy, na które klienci jak i firmy technologiczne muszą zwrócić uwagę, aby projekt zakończył się oczekiwanym sukcesem.

Jeżeli chcesz otrzymywać publikacje IAB Polska jako pierwszy zapisz się do naszej bazy mailingowej

Informacja o przetwarzaniu danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska z siedzibą w Warszawie, ul. Puławska 39/77. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celu wysyłania Ci informacji o nowościach, aktualnych promocjach i ofertach branżowych za pomocą poczty elektronicznej. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia, lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdują się TUTAJ.