Weź udział w badaniach IAB Europe dotyczących reklamy audio i CTV

06/12/2023
W imieniu IAB Europe zapraszamy do udziału w dwóch badaniach. Pierwsze z nich dotyczy reklamy audio, drugie CTV. Wśród osób, które wypełnią ankiety, zostaną rozlosowane vouchery Amazon o wartości 200 euro. Zapraszamy!
Badanie dotyczące cyfrowej reklamy audio

Celem badania jest zrozumienie rozwoju cyfrowej reklamy audio w Europie. W 2019 r. IAB Europe przeprowadziło ankietę we współpracy z Xaxis, aby zrozumieć zmieniający się krajobraz cyfrowej reklamy audio w Europie. Teraz, cztery lata później, chcemy zobaczyć, jak ewoluował krajobraz i czy udało się pokonać kluczowe wyzwania i bariery. W związku z tym zapraszamy osoby zaangażowane w zakup, planowanie i sprzedaż mediów audio do wzięcia udziału w badaniu.

Badanie prowadzone z GroupM potrwa do 23 czerwca. Wypełnienie ankiety zajmie mniej niż dziesięć minut, a wszystkie odpowiedzi będą traktowane z zachowaniem ścisłej poufności. W ramach badania zostanie również wylosowany uczestnik, który wygra voucher Amazon o wartości 200 euro.

Wszyscy respondenci otrzymają wyniki badania bezpośrednio na podany przez siebie adres e-mail.

WYPEŁNIJ ANKIETĘ >>

 

Badanie dotyczące CTV

Reklama CTV nadal zyskuje na popularności w całym regionie. IAB Europe poszukuje opinii zarówno kupujących, jak i sprzedających w całej Europie na temat wyzwań, czynników, podejść do pomiaru i przyszłości reklamy CTV.

Badanie prowadzone z DoubleVerify potrwa do 16 czerwca. Wypełnienie ankiety  zajmie mniej niż dziesięć minut, a wszystkie odpowiedzi będą traktowane z zachowaniem ścisłej poufności. W ramach badania zostanie również wylosowany uczestnik, który wygra voucher Amazon o wartości 200 euro.

Wszyscy respondenci otrzymają wyniki badania bezpośrednio na podany przez siebie adres e-mail.

WYPEŁNIJ ANKIETĘ >>

Czytaj także

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Gaming to mainstream, to nie opinia a fakt. Najnowsze dane potwierdzają rosnące zainteresowanie grami wśród osób praktycznie w każdym wieku; 65% Polaków powyżej 16. roku życia gra w gry przynajmniej raz w tygodniu, a 88% dzieci w przedziale wiekowym 9-15 gra lub ogląda gry wideo. Gaming staje się strategicznym kanałem komunikacji dla marek. IAB Polska jest patronem honorowym wydarzenia.

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

Odsetek polskich internautów, którzy kupują online rośnie – obecnie wynosi on 79%. Na polskich stronach zakupy robi 75%, a na zagranicznych – 30%. Po raz pierwszy autorzy raportu przyjrzeli się również zjawisku social-commerce. Jak wynika z danych, za pośrednictwem social mediów kupuje na razie jedynie 19%, nie jest to więc wciąż bardzo popularna forma zakupów. Partnerami merytorycznymi wydania są Polskie Badania Internetu oraz Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Content marketing, badany w Polsce zaledwie od kilku lat, nieustannie zdobywa coraz więcej zwolenników, przekształcając się w istotny element strategii firm. Trzeci z kolei raport Stowarzyszenia Content Marketing Polska rzuca światło na dynamikę tego sektora, jego rosnący potencjał, ale także wyzwania, przed którymi stoi. Już 60% firm deklaruje, że wdrożyło strategię contentmarketingową, ale jednocześnie 57% przyznaje, że nie ma narzędzi do mierzenia jej efektywności. Czy zatem rosnąca inwestycja w content marketing idzie w parze z jego profesjonalizacją? Partnerami badania byli: IAB Polska, SAR, IAA, BCC, SocialPress.