Webinar IAB Europe – Economic Trends Forum – bieżący wpływ COVID-19 na naszą branżę.

03/31/2020
W imieniu IAB Europe zapraszamy na Economic Trends Forum (ETF), które w formie webinaru zostanie poprowadzone przez dr Daniela Knappa, Chief Economist IAB Europe. Podczas wydarzenia zostaną przedstawione analizy rynku i branży cyfrowej dla członków korporacyjnych IAB. Biorąc pod uwagę bezpośredni wpływ COVID-19 zarówno na na naszą branżę jak i szerszą gospodarkę, ETF zaplanowane na 21 kwietnia o godz. 15:30 w Connected TV zostanie teraz zastąpione specjalną sesją poświęconą COVID-19.

Daniel Knapp zaprezentuje ekonomiczne perspektywy branży e-marketingu i reklamy cyfrowej na podstawie analizy trendów rynkowych i raportów finansowych. Jest to sesja obowiązkowa dla wszystkich osób pracujących w branży, które chcą dowiedzieć się, jakie natychmiastowe zmiany przyniesie COVID-19 i jak wpłynie to na firmy w całym łańcuchu wartości.

Po prezentacji odbędzie się sesja pytań i odpowiedzi publiczności.

 

Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona. Zarejestruj się tutaj >>

Czytaj także

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Gaming to mainstream, to nie opinia a fakt. Najnowsze dane potwierdzają rosnące zainteresowanie grami wśród osób praktycznie w każdym wieku; 65% Polaków powyżej 16. roku życia gra w gry przynajmniej raz w tygodniu, a 88% dzieci w przedziale wiekowym 9-15 gra lub ogląda gry wideo. Gaming staje się strategicznym kanałem komunikacji dla marek. IAB Polska jest patronem honorowym wydarzenia.

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

Odsetek polskich internautów, którzy kupują online rośnie – obecnie wynosi on 79%. Na polskich stronach zakupy robi 75%, a na zagranicznych – 30%. Po raz pierwszy autorzy raportu przyjrzeli się również zjawisku social-commerce. Jak wynika z danych, za pośrednictwem social mediów kupuje na razie jedynie 19%, nie jest to więc wciąż bardzo popularna forma zakupów. Partnerami merytorycznymi wydania są Polskie Badania Internetu oraz Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Content marketing, badany w Polsce zaledwie od kilku lat, nieustannie zdobywa coraz więcej zwolenników, przekształcając się w istotny element strategii firm. Trzeci z kolei raport Stowarzyszenia Content Marketing Polska rzuca światło na dynamikę tego sektora, jego rosnący potencjał, ale także wyzwania, przed którymi stoi. Już 60% firm deklaruje, że wdrożyło strategię contentmarketingową, ale jednocześnie 57% przyznaje, że nie ma narzędzi do mierzenia jej efektywności. Czy zatem rosnąca inwestycja w content marketing idzie w parze z jego profesjonalizacją? Partnerami badania byli: IAB Polska, SAR, IAA, BCC, SocialPress.