Rynek pracy w czasie kryzysu ekonomiczno-społecznego. Najnowszy monitoring Rady Sektorowej

10/06/2023
Prezentujemy piętnastą edycję przeglądu informacji przygotowanego przez Radę Sektorową ds. Sektora Komunikacji Marketingowej. To wydanie zostało poświęcone tematom związanym z rynkiem pracy w czasie przedłużającego się kryzysu ekonomiczno-społecznego.
Wybrane publikacje podsumowują wyzwania, jakie dzisiejszy świat stawia przed pracodawcami i pracownikami.  Jakie kompetencje rozwijać? Które są istotne już dziś, a które zyskają na znaczeniu na przestrzeni kilku lat? To pytania, na które odpowiedź znajduje się  w tym wydaniu monitoringu.

W monitoringu między innymi:

  • 79 proc. osób wśród instytucji, które uważa za najbardziej kompetentne i etyczne w przekazywaniu informacji wskazało na swojego pracodawcę. (2023 Edelman Trust Barameter Specia Report: Trust at Work).

  • Na świecie średnio 42% ankietowanych pracowników planuje poprosić o podwyżkę w ciągu najbliższych 12 miesięcy, a wśród osób borykających się z trudnościami finansowymi liczba ta wzrasta prawie do połowy (Global Workforce Hopes and Fears Survey 2023, PwC).
  • W Polsce aż 72% firm doświadcza trudności w zatrudnianiu nowych pracowników posiadających pożądane kompetencje. To o 2 punkty procentowe więcej niż w 2022 roku, ale poniżej globalnej średniej – 77% (Niedobór talentów w Polsce, ManpowerGroup, 2023).
  • Nowe kompetencje poszukwiane  w sektorse komunikacji marketingowej to m.in. poczucie/branie odpowiedzialności za swoje działania oraz świadomość własnych kompetencji i znajomość siebie w kontakcie z drugim człowiekiem (BBKL II, PARP, 2023).

Zapraszamy do pobrania publikacji oraz życzymy udanej lektury!

Wszystkie edycje monitoringów dostępne są na stronie Rady Sektorowej TUTAJ>>

Czytaj także

Patronat IAB Polska: Orion Woman 14 czerwca w Warszawie

Patronat IAB Polska: Orion Woman 14 czerwca w Warszawie

14 czerwca 2024 roku we wnętrzach Galerii Domu Artysty Plastyka w Warszawie, odbędzie się trzecia edycja Orion Woman. Wydarzenie zgromadzi ekspertki z digital marketingu, które podzielą się swoimi strategiami na skuteczne kreowanie i promowanie marki osobistej. To niepowtarzalna okazja, aby nauczyć się od liderów branży, jak wzmacniać swoją widoczność i budować trwałe relacje w świecie biznesu.

Raport Strategiczny Internet 2023/2024 IAB Polska już dostępny

Raport Strategiczny Internet 2023/2024 IAB Polska już dostępny

W roku 2023 rynek reklamy cyfrowej w Polsce przyspieszył tempo
rozwojowe w porównaniu do roku wcześniejszego, a jego wartość
zwiększyła się o ponad 870 mln zł, osiągając poziom prawie 7,8 mld zł.
Internet wciąż jest kluczowym motorem napędowym rynku mediów
odpowiadającym w roku 2023 za ponad dwie trzecie wzrostu całego
segmentu komunikacji.

Short social video. Nowa publikacja IAB Polska

Short social video. Nowa publikacja IAB Polska

Zapraszamy do pobrania poradnika Short social video przygotowanego przez ekspertów z Grupy Roboczej Social Media IAB Polska. Publikacja zawiera praktyczne porady dotyczące tworzenia tej formy wideo, jej miejsca w strategii mediowej marek, wskaźników efektywnosći oraz aspektów prawnych. W publikacji znajdziemy także szereg case studies oraz komentarze i porady ekspertów.