Patronat: Sprzedaż w świecie AI. E-commerce Trends Summit 2023

08/16/2023
Wykorzystaj sztuczną inteligencję do generowania rekordowych zysków – przekonuje najnowsza edycja konferencji E-commerce Trends Summit, skierowanej do osób związanych ze sprzedażą online. Wydarzenie odbędzie się 14 września w formule online, a na wirtualnej scenie wystąpią zagraniczni i polscy eksperci (nazwiska już wkrótce!). Organizatorem jest ICAN Institute, lider branży executive education. Konferencja została objęta patronatem honorowym IAB Polska.

E-commerce Trends Summit 2023 to czwarta edycja konferencji organizowanej co roku przez ICAN Institute, lidera branży executive education i wydawcy prestiżowych magazynów biznesowych. Wydarzenie odbędzie się 14 września 2023 r. w formule online (transmisja na żywo) i jest skierowane do osób zajmujących się zawodowo sprzedażą online i odpowiadających za ten obszar w firmie (specjaliści, menedżerzy, dyrektorzy, członkowie zarządów), prowadzących własne sklepy internetowe oraz zainteresowanych najnowszymi trendami i technologiami w e-commerce.

Tematyka wystąpień

Tegoroczna edycja skupi się na zagadnieniach związanych ze sztuczną inteligencją i jej zastosowaniem w e-commerce, zwłaszcza rozwiązaniami mniej oczywistymi niż ChatGPT czy MidJourney, personalizacją i customer expierence, a także wyzwaniami sprzedaży wielokanałowej i ekspansji zagranicznej.

Zaproszeni polscy i światowi eksperci odpowiedzą na pytania:

  • Jak utrzymywać, a nawet zwiększać rentowność e-commerce w trudnych i niepewnych czasach?
  • Jak optymalizować koszty w e-handlu w obecnych realiach rynowych?
  • Jak wykorzystywać sztuczną inteligencję, by generować rekordową sprzedaż?
  • Marketplace i omnichannel – jak przygotować się na nowe trendy, szanse i zagrożenia?
  • Eko-mmerce, czyli jak zaprojektować ekologiczny e-commerce, by zadbać o środowisko i sprostać oczekiwaniom klientów?
  • Jak podbić zagraniczne rynki? Praktyczne wskazówki do udanej ekspansji e-commerce
  • Logistyka i nowoczesne płatności: jak skrócić czas dostaw i ułatwić ścieżkę zakupową, aby klienci chętnie powracali do naszego sklepu?
  • Aktywności i materiały dla uczestników

Do wydarzenia można dołączyć bezpłatnie lub wybierając jeden z płatnych pakietów. Wszyscy uczestnicy, niezależnie od pakietu, mogą wziąć udział w sesjach Q&A z prelegentami i mają dostęp do materiałów partnerów wydarzenia. Dla osób, które zdecydują się na płatny pakiet uczestnictwa, organizatorzy przygotowali ponadto półroczny dostęp do treści z konferencji, szkolenie online „Podejmowanie decyzji”, e-book„Doświadczenia klientów” Simona Clatworthy’ego i roczną subskrypcję magazynu „MIT Sloan Management Review Polska”.

Organizatorzy zapewniają także tłumaczenie symultaniczne z języka angielskiego na polski i z polskiego na angielski, dzięki czemu język nie stanowi przeszkody w zdobywaniu wiedzy i interakcji z prelegentami. Możliwość zgłoszenia udziału oraz więcej informacji o wydarzeniu: ets.ican.pl

Czytaj także

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Patronat: WE ARE GAMERS – gaming marketing w praktyce; konferencja tematyczna stacjonarnie w Warszawie

Gaming to mainstream, to nie opinia a fakt. Najnowsze dane potwierdzają rosnące zainteresowanie grami wśród osób praktycznie w każdym wieku; 65% Polaków powyżej 16. roku życia gra w gry przynajmniej raz w tygodniu, a 88% dzieci w przedziale wiekowym 9-15 gra lub ogląda gry wideo. Gaming staje się strategicznym kanałem komunikacji dla marek. IAB Polska jest patronem honorowym wydarzenia.

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

79% internautów kupuje online. Raport „E-commerce w Polsce 2023” już dostępny

Odsetek polskich internautów, którzy kupują online rośnie – obecnie wynosi on 79%. Na polskich stronach zakupy robi 75%, a na zagranicznych – 30%. Po raz pierwszy autorzy raportu przyjrzeli się również zjawisku social-commerce. Jak wynika z danych, za pośrednictwem social mediów kupuje na razie jedynie 19%, nie jest to więc wciąż bardzo popularna forma zakupów. Partnerami merytorycznymi wydania są Polskie Badania Internetu oraz Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Premiera badania kondycji rynku content marketingu w Polsce 2023

Content marketing, badany w Polsce zaledwie od kilku lat, nieustannie zdobywa coraz więcej zwolenników, przekształcając się w istotny element strategii firm. Trzeci z kolei raport Stowarzyszenia Content Marketing Polska rzuca światło na dynamikę tego sektora, jego rosnący potencjał, ale także wyzwania, przed którymi stoi. Już 60% firm deklaruje, że wdrożyło strategię contentmarketingową, ale jednocześnie 57% przyznaje, że nie ma narzędzi do mierzenia jej efektywności. Czy zatem rosnąca inwestycja w content marketing idzie w parze z jego profesjonalizacją? Partnerami badania byli: IAB Polska, SAR, IAA, BCC, SocialPress.