Patronat IAB: Webinar MDDP – transakcje finansowe w świetle cen transferowych

08/27/2021
Mając na uwadze rozterki podatników, dotyczące transakcji finansowych, już 8 września 2021 roku o godzinie 10:00 zapraszamy do udziału w webinarium organizowanym przez MDDP, podczas którego eksperci omówią najważniejsze aspekty związane z transakcjami finansowymi w świetle przepisów z obszaru cen transferowych. Wydarzenie objęte jest patronatem IAB Polska.

Jednymi z częściej występujących transakcji, realizowanych pomiędzy podmiotami powiązanymi, są transakcje finansowe, związane np. z pozyskaniem/udzieleniem finansowania wewnątrzgrupowego, emisją/objęciem obligacji, czy też udzieleniem/otrzymaniem poręczeń/gwarancji wewnątrzgrupowych. Realizowanie transakcji finansowych z podmiotami powiązanymi, po przekroczeniu odpowiednich progów dokumentacyjnych, wymaga od podatników przygotowania dokumentacji cen transferowych oraz analiz cen transferowych. Praktyka pokazuje, że nie zawsze wypełnienie obowiązków z zakresu cen transferowych, dla tego typu transakcji, jest oczywiste. Podatnicy często mają trudność z odpowiednią analizą/udokumentowaniem transakcji finansowych, w tym z opracowaniem czy aktualizacją analiz cen transferowych.

W programie spotkania:

  1. Wytyczne OECD dla transakcji finansowych – jakie mają przełożenie na polskich podatników?
  2. Analiza cen transferowych dla transakcji finansowych, w tym:
  • sposoby opracowywania analiz cen transferowych – dane ofertowe, dane z baz danych czy statystyki NBP,
  • sprawdź czy masz prawidłowy i aktualny benchmark – najczęściej popełniane błędy w przypadku opracowywania analiz cen transferowych dla transakcji finansowych,
  • aktualizacja analiz cen transferowych – czy aktualizacja analiz po 3 latach jest zasadna?
  1. Poręczenia, gwarancje, ustanawianie zabezpieczeń – czy brak wynagrodzenia zawsze oznacza nierynkowość?
  2. Transakcje finansowe w TP-R 2020 – podsumowanie zmian w zakresie raportowania.

Prelegenci:

  • Magdalena Dymkowska, starszy menedżer w Zespole Cen Transferowych
  • Aleksandra Markiewicz, menedżer w Zespole Cen Transferowych

Rejestracja TUTAJ>> 

Czytaj także

Weź udział w dziesiątej edycji badania IAB Europe nt. programmatic

Weź udział w dziesiątej edycji badania IAB Europe nt. programmatic

Ruszyło coroczne badanie „Attitudes to Programmatic Advertising Survey 2024” – to dziesiąta edycja tego badania prowadzonego przez IAB Europe. Do wypełnienia krótkiej ankiety zapraszamy wszystkich uczestników ekosystemu reklamy programmatic. Termin upływa 26 lipca 2024 r.