Patronat IAB: Webinar MDDP – transakcje finansowe w świetle cen transferowych

08/27/2021
Mając na uwadze rozterki podatników, dotyczące transakcji finansowych, już 8 września 2021 roku o godzinie 10:00 zapraszamy do udziału w webinarium organizowanym przez MDDP, podczas którego eksperci omówią najważniejsze aspekty związane z transakcjami finansowymi w świetle przepisów z obszaru cen transferowych. Wydarzenie objęte jest patronatem IAB Polska.

Jednymi z częściej występujących transakcji, realizowanych pomiędzy podmiotami powiązanymi, są transakcje finansowe, związane np. z pozyskaniem/udzieleniem finansowania wewnątrzgrupowego, emisją/objęciem obligacji, czy też udzieleniem/otrzymaniem poręczeń/gwarancji wewnątrzgrupowych. Realizowanie transakcji finansowych z podmiotami powiązanymi, po przekroczeniu odpowiednich progów dokumentacyjnych, wymaga od podatników przygotowania dokumentacji cen transferowych oraz analiz cen transferowych. Praktyka pokazuje, że nie zawsze wypełnienie obowiązków z zakresu cen transferowych, dla tego typu transakcji, jest oczywiste. Podatnicy często mają trudność z odpowiednią analizą/udokumentowaniem transakcji finansowych, w tym z opracowaniem czy aktualizacją analiz cen transferowych.

W programie spotkania:

  1. Wytyczne OECD dla transakcji finansowych – jakie mają przełożenie na polskich podatników?
  2. Analiza cen transferowych dla transakcji finansowych, w tym:
  • sposoby opracowywania analiz cen transferowych – dane ofertowe, dane z baz danych czy statystyki NBP,
  • sprawdź czy masz prawidłowy i aktualny benchmark – najczęściej popełniane błędy w przypadku opracowywania analiz cen transferowych dla transakcji finansowych,
  • aktualizacja analiz cen transferowych – czy aktualizacja analiz po 3 latach jest zasadna?
  1. Poręczenia, gwarancje, ustanawianie zabezpieczeń – czy brak wynagrodzenia zawsze oznacza nierynkowość?
  2. Transakcje finansowe w TP-R 2020 – podsumowanie zmian w zakresie raportowania.

Prelegenci:

  • Magdalena Dymkowska, starszy menedżer w Zespole Cen Transferowych
  • Aleksandra Markiewicz, menedżer w Zespole Cen Transferowych

Rejestracja TUTAJ>> 

Czytaj także

Aż 8 europejskich nagród IAB MIXX Awards i Reasearch Awards dla polskich firm

Aż 8 europejskich nagród IAB MIXX Awards i Reasearch Awards dla polskich firm

23 maja 2023 podczas flagowej konferencji IAB Europe – Interact zostały rozdane europejskie nagrody za najlepsze digitalowe kampanie i projekty badawcze. Polskie firmy otrzymały aż 5 statuetek European MIXX Awards 2023! Gratulujemy: Sanofi, PHD Poland, Publicis Groupe, Unilever, Mindshare Poland, GONG & ING Bank Śląski. Gatulujemy równiez agencjom badawczym Nielsen i Kantar, które łącznie otrzymały 3 statuetki w IAB European Reasaerch Awards. 

CMC MEDIA dołącza do firm członkowskich IAB Polska

CMC MEDIA dołącza do firm członkowskich IAB Polska

Do grona firm członkowskich IAB Polska przystępuje CMC MEDIA specjalizuąca się w dostarczaniu kompleksowego wsparcia technicznego i biznesowego dla lokalnych wydawców prasy, radia i serwisów internetowych.